Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Wendy79 09:03, 27 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Witam, szukałam odpowiedzi na innym wątku, spróbuję tutaj, może się uda Od strony południowej sąsiad buduje dom. Podniósł go i będzie podnosił teren działki o jakieś 70 cm.Czujemy potrzebę "schowania się" przed sąsiadem z górki. Myślimy z mężem o żywopłocie z tamtej strony i nie możemy dojść do konsensusu. Cis rośnie powoli, chociaż jest piękny, tuje nie wpisują mi się w "dziki" i wiejski krajobraz okolicy, chociaż rosną szybko i tworzą zieloną ścianę, świerk serbski,jest faworytem mojego męża, ale ja się trochę obawiam. Czy faktycznie można go korygować cięciem, czy nie zabierze mi słońca, jak szeroko rośnie? Między domem a ogrodzeniem jest 6 metrów, a chciałabym jeszcze posadzić niższe piętra. Czy można stworzyć żywopłot mieszany w znaczeniu, że tam gdzie najbardziej potrzebuje przesłony - parawan z zimozielonych, a reszta krzewy liściaste nieformowane(np. tawuła, jaśminowiec, dereń)? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardenarium 14:25, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerki można ciąć, jak w moim ogrodzie, tnę niektóre przegrody ze świerków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ojtioo 19:29, 06 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 2
Witam serdecznie,

Chciałbym posadzić coś wzdłuż płotu z sąsiadem by mieć trochę prywatności.
Chciałbym by żywopłot był zwarty i dawał szczelną osłonę oraz by od drugiej strony nie wymagał za wiele pracy by sąsiad nie był na mnie zły.

Myślałem o bukszpanie, ale zdecydowanie za długo rośnie.
Teraz myślę o szmaragdzie.

Boję się tylko efektu, że po iluś latach urośnie na ponad 5 mętrów, a pierwsze dwa metry to będzie sam pień. Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale czy jest takie ryzyko w przypadku szmaragdu?
Gardenarium 19:40, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma takiego ryzyka w przypadku tui Smaragd. Jest takie ryzyko w przypadku pozostałych np. Brabant, czy Thuja plicata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ojtioo 21:20, 06 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź.

Jaka jest optymalna wysokość drzewka do zasadzenia? To znaczy czy jest ryzyko, że wyższe się nie przyjmie?
do metra wysokości widziałem nawet dobre ceny.
Gardenarium 08:05, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie cena się liczy a jakość rośliny, gęstość, czy nie ma przerw w gałęziach. Roślinę, którą chcesz zakupić powinieneś widzieć, aby ocenić, czy jakość jest adekwatna do ceny, cena nie może być jedynym kryterium.

Optymalna wysokość to jest wysokość płotu...hmm ale czy na takie duże cię stać?

Twoje plany kupowania w ciemno - czarno widzę, przyjdzie byle co zapewne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:06, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj to
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/366-jak-kupic-zdrowe-rosliny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monya 11:52, 04 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Proszę o cenne wskazówki : żywopłot z Brabantów kilkumiesięczny - tuje 180cm-220cm. Zależy mi by docelowo powstała zielona ściana, gęsta i wysoka. Pani Daniusiu prosze o info jak podcinać, kiedy , by się ładnie i SZYBKO rozkrzewiały , by nie było prześwitów, czy obcinać stożki wzrostu ? Niektóre są jakby zdrewniałe. I kiedy nawozić ? Z uwagi bliskiego sąsiedztwa i braku kameralności bardzo bym chciała jakoś te tuje "podgonić".
Gardenarium 18:57, 04 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wybrałaś najgorsze tuje, teraz wyglądają nieźle, ale za 10 lat będzie z nimi kłopot.
Tnij poziomo, zetnij z pół metra, zrób to przy miarce, żeby równo było. W pionie też przytnij. Nożycami szpalerowymi,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monya 20:01, 04 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Czy powinnam to zrobić teraz czy czekać do wiosny?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies