Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

wanda7 10:01, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 10:04, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 14:17, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Igor napisał(a)
Piękne liliowce. Już się doczekać nie mogę tych zakupionych jesienią z dużymi falbankami itd.
Dobrze , że nazwy podajesz to te, które mi wpadają w oko od razu spisuję.


Igor, te nowe liliowce mają nieprawdopodobnie kunsztowne kwiaty. Falbanki, frezy, koronki. Widziałeś nowy katalog z L.? Mam ochotę jeszcze na kilka odmian i nie wiem, czy się nie skuszę na kolejne zakupy
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
monteverde 14:24, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Wanda dobrze by było te podpisane liliowce wrzucić do tematycznego http://www.ogrodowisko.pl/watek/253-liliowiec-hemerocallis , bo czasami coś się ogląda, a drugi raz już się nie pamięta u kogo było dane zdjęcie i szukasz w googlach, piękne masz ja dopiero od roku bawię się liliowcami, sadzę je przede wszystkim w starym ogrodzie między różami, jak będę miała za dużo, będę się dzieliła
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
wanda7 15:13, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
monteverde napisał(a)
Wanda dobrze by było te podpisane liliowce wrzucić do tematycznego http://www.ogrodowisko.pl/watek/253-liliowiec-hemerocallis , bo czasami coś się ogląda, a drugi raz już się nie pamięta u kogo było dane zdjęcie i szukasz w googlach, piękne masz ja dopiero od roku bawię się liliowcami, sadzę je przede wszystkim w starym ogrodzie między różami, jak będę miała za dużo, będę się dzieliła


Dziękuję. Zrobiłam tak, jak mi poradziłaś, i wrzuciłam te odmiany do wątku tematycznego. Może się komuś przyda.
Ja liliowców raczej nie sadzę razem z różami, bo dla mnie jedne i drugie to prawdziwe królowe i nie chciałabym, aby przyćmiewały się nawzajem urodą. Dlatego za liliowcami mam przeważnie floksy
Gdy się rozrosną, też jestem otwarta na wymianę
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
monteverde 15:21, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to fajnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 15:37, 25 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
wanda7 napisał(a)

Witam Ciebie i Czesława również i ja. Twoi znajomi z innego forum już zdradzają że będzie ciekawie, więc czekam na dalsze zdjęcia.


Bogdziu, a ja właśnie przed kiloma chwilami byłam w twoim rododendronowym ogrodzie i już się zdążyłam zachwycić, ale ponieważ należysz do tutejszych weteranek, to i stron ci się nazbierało sporo. Muszę to sobie spokojnie pooglądać w wolnym czasie i wtedy złożę ci oficjalną wizytę (tu: ma być uśmieszek, których na razie nie umiem robić).


Nie jestem wcale taką weteranką bo jestem tu od 16 października 2011, to nie jest długo, ale stron się trochę uzbierało.

Zachwycam się Twoimi liliowcami. Ja mam też sporo,nawet dwa kupione u p Artura Jasińskiego który hoduje nowe odmiany, ale nie zwracałam uwagi na nazwy. Oczywiście na ogrodowisku takie informacje sa niezbedne wiec chwała Ci za to że je podajesz.I ja za to dołączę dla Ciebie uśmieszki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
wanda7 21:28, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Bogdziu, ja też kiedyś nie zwracałam uwagi na odmiany, ale potem wydało mi się to istotne, bo łatwiej jest porozumiewać się z innym forumowiczami i porównywać swoje rośliny, gdy zna się ich nazwy. Dlatego teraz skrzętnie zapisuję wszystko, co kupię, a w ogrodzie mam powkladane dyskretnie znaczniki.
Przesyłam uśmieszek, bo już umiem

Pomarańczowe liliowce z białymi liliami Casablanca. Na tej rabacie bardzo się zagęściło i będę musiała ją wiosną nieco uporządkować. W tle widać jesienne nawłocie.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Niage 21:43, 25 sty 2012


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Witam, przebiegłam Twój ogródek, ślicznie Uwagę zwróciłam na ścieżkę biegnącą do Twojej "świątyni dumania", bardzo ciekawie zrobiona Jeden dąb też u mnie rośnie, ale jeszcze dość mały. Ciągle się waham, czy go usunąć, właśnie z uwagi na obfitość liści.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
EPODLAS 22:49, 25 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Wando, masz na prawdę imponującą kolekcję liliowców. To naprawdę bezproblemowe byliny. Dla mnie one mają tylko jedną malutką wadę. Dobrze by było codziennie obrywać im przekwitnięte kwiaty. Jak dajesz sobie radę z taką ilością liliowców.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies