Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miało być inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miało być inaczej

AgnieszkaBK 00:19, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Witam serdecznie Was wszystkich - najpozytywniej zakręconych ludzi na świecie, na tym wspaniałym forum, które od kilku miesięcy jest dużą częścią mojego życia
Oglądam Wasze ogrody i jestem pełna podziwu dla każdego z Was, bo wiem z własnego doświadczenia ile pracy i miłości trzeba dać od siebie, by powstawały takie piękne ogrody jak Wasze



Zdecydowałam się w końcu przedstawić, by zostać jednym z Was a nie tylko "podglądaczem
Tak więc mam na imię Agnieszka i mieszkam w środkowo- wschodniej części naszego kraju.

Mój wątek zatytułowałam "Miało być inaczej", ponieważ nasze założenia na początku były zupełnie inne. My wręcz nie chcieliśmy żadnego ogrodu, kwiatów, warzyw itp. tylko trochę drzew i krzaków, tak żeby można było posiedzieć, odpocząć, rozpalić ognisko, grilla ... pograć w piłkę, wypuścić psa. Mieszkaliśmy w bloku i znudziły nam się ciągłe wyjazdy samochodem w plener i szukanie miejsca na spędzenie czasu.



W 2001 roku weszliśmy w posiadanie siedliska na wsi, które od 15 lat było niezamieszkane. Składało się ono z działki 1500 metrów, murowanego budynku,przed drzwiami którego rosło drzewo (żeby wejść,trzeba było je ściąć) i starej studni czerpalnej, w której były śmieci z całej okolicy. Nasz uroczy zakątek znajdował się pośród pól i był nieogrodzony. Pierwsze lata oczywiście przeznaczyliśmy na uprzątnięcie wszystkiego.
Jako pierwsza rzecz na tym terenie powstało ognisko z dużych otoczaków, które do dzisiejszego dnia jest naszym ulubionym miejscem w ogrodzie.
2008 rok


Szczerze mówiąc to mało kto wierzył, że nie stracimy chęci i zapału do tworzenia naszej "oazy spokoju",bo pracy było dużo, a czasu mało. Mąż ze względu na charakter swojej pracy, nie ma czasu w sezonie, a ja też pracując na dwie zmiany, co drugi tydzień miałam "wyjęty z życiorysu" i nie mogłam tam pojechać.
Jak już wspominałam miało nie być żadnych kwiatków, ale już w pierwszym roku przekopaliśmy kawałek ziemi i posieliśmy tam pierwsze kwiatki, żeby było weselej, oczywiście zakładając, że to tylko zanim nie posadzimy drzew i krzaków. Pamiętam jak na około "klombu" posieliśmy rzodkiewkę, to była najsmaczniejsza rzodkiewka jaką jedliśmy w życiu - bo nasza
No i oczywiście wpadliśmy "jak śliwka w kompot". W następnym roku było już pięć pierwszych zagonków z warzywkami, coraz więcej kwiatów ...radość i budzenie się uczucia, które zawładnęło naszym życiem



Tak właśnie zaczął powstawać nasz ogród. Zrobiliśmy kwietnik - studnię, skalniak i kolejne rabaty

2008 rok











____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 00:25, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Kolejne zdjęcia z 2008 roku






____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 00:29, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476




____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Gardenarium 00:29, 30 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam Agnieszko. Twoja historia drogi do ogrodu jest bardzo podobna do wielu innych.

Często tak właśnie się zaczyna wielka pasja i miłość do kwiatów i pracy w ogrodzie, zapewniam Cię jest to najzdrowsze hobby na świecie

Dedykuję Ci ten artykuł http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/208-latwe-ogrodnictwo-czyli-pierwsze-kroki-w-ogrodzie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Missm26 00:35, 30 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Witaj, masz śliczny ogród,a jukka powaliła mnie na kolana Jest wspaniała,ile ma lat ?
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
AgnieszkaBK 00:36, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Wiem Danusiu, że to najzdrowsze i najpiękniejsze hobby na świecie, odkryłam to tak jak pisałam wiele lat temu a teraz już nie mogę bez tego żyć.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 00:40, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Missm26 napisał(a)
Witaj, masz śliczny ogród,a jukka powaliła mnie na kolana Jest wspaniała,ile ma lat ?

Witaj Marto, dziękuję za miłe słowa. Juka rośnie tam od 2004 roku, ale z jukami jest tak, że tak obficie kwitną co kilka lat
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Gardenarium 00:43, 30 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie skomponowane orliki na tle tawuły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaBK 00:55, 30 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Gardenarium napisał(a)
Ładnie skomponowane orliki na tle tawuły.

Dziękuję
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
monteverde 00:57, 30 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Brawo za odwagę Agnieszko, pokazuj swoje cudeńka, bo dopiero pokazałaś z 2008 roku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies