Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrody Gwiazd w TVN Warszawa "Rytm Miasta"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody Gwiazd w TVN Warszawa "Rytm Miasta"

Gardenarium 23:36, 12 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
"Rytm Miasta" to pierwszy telewizyjny przewodnik po ciekawych miejscach i wydarzeniach, poradnik jak spędzić wolny czas.
Program prowadzą na zmianę: Weronika Wawrzkowicz i Krzysztof Grzybowski oraz Aleksandra Mikołajczyk i Wojciech Jermakow.

Od maja tego roku, w weekendowym wydaniu "Rytmu Miasta", jako ekspert od tego co zielone i co kwitnie, doradzam gwiazdom telewizyjnym w tematach ogrodowych. Jest to bardzo ciekawe i nowe doświadczenie, gdyż program odbywa się na żywo i nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć.

Zewnętrzne studio znajduje się w pięknym ogrodowym otoczeniu, a ja zawsze staram się przywozić na plan rośliny, donice, różne gadżety, a ostatnio nawet żywe ryby. Czasem Gwiazdy odwiedzają mój ogród, a czasem ekipa TVN wraz ze mną jedzie do ogrodu Gwiazdy.

W pierwszym programie gościem była aktorka Agnieszka Pilaszewska. Pani Agnieszka uprawia na balkonie różne kwitnące rośliny, bardzo jej się podobały wszystkie kompozycje, które przywiozłam, a także drzewa (klon palmowy i jabłoń ozdobna). Przygotowałam różne zestawy kolorystyczne z roślin kwitnących i ozdobnych z liści.

Link do programu http://www.tvnwarszawa.pl/1654471,udekoruj_balkon_na_wiosne,bawsie.html


Nawozy, rękawiczki, łopatka i sekator- to wszystko się przyda do pielęgnacji roślin balkonowych
Piękna sceneria z kolorowymi drzewami
















____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:52, 12 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W następnym programie gościem była tancerka, aktorka, projektantka mody- Ewa Szabatin, która poznaliśmy w "Tańcu z gwiazdami". Tematem rozmowy i problemów z uprawą roślin na tarasie było nawadnianie. Celowe wydaje się założenie systemu nawadniającego. Pani Ewa opowiadała o ogrodzie na dachu u swojego znajomego, który bardzo się jej podobał. Ja natomiast doradzałam, jakie rośliny posadzić w donicach i jak je pielęgnować oraz o najnowszych trendach w urządzaniu balkonów i tarasów.

link do programu http://www.tvnwarszawa.pl/1655533,jak_pieknie_urzadzic_balkon,bawsie.html





Część scenografii






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:06, 13 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam przyjemność uczestniczyć w programie z aktorem, reżyserem i pedagogiem - Andrzejem Strzeleckim, który chyba wszystkim (oprócz ról w filamach) kojarzy się z grą w golfa.
Pan Andrzej odniósł sporo sukcesów w uprawie swojego ogrodu, sam również kosi trawnik. Z wielkim entuzjazmem opowiadał o niezwykłej sile do życia, jaką posiadają rośliny. Sadzimy maleńkie sadzonki, wydaje się czasem rachityczne, a po latach wyrastają z nich piękne i smukłe drzewa.



Malownicza jabłoń, która rośnie obok sceny



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:36, 13 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed wyjazdem na Chelsea Flower Show, gościem w moim ogrodzie była aktorka Elżbieta Romanowska, znana i bardzo popularna (serial "Ranczo").

Pani Ela ciekawie zaglądała wraz ze mną we wszystkie zakątki ogrodu, ale najbardziej do swojego ogrodu chciałaby przenieść wodę w różnym wydaniu. W tym dniu były jej urodziny i ekipa przygotowała niespodziankę- tort, który Pani Ela własnoręcznie pokroiła. Próbowaliśmy smaków na tarasie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:28, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W kolejnym programie Ewa Złotowska (aktorka) i ja starałyśmy się zainteresować widzów roślinami owadożernymi, którymi Pani Ewa się interesuje i z powodzeniem uprawia.
Ma w domu ogromne muchołówki amerykańskie i obserwuje z bliska ich procesy życiowe.Ja natomiast jestem zachwycona dzbanecznikami i nawet zakupiłam ostatnio ogromny okaz, który uprawiamy w pokoju mojego syna. Co jakiś czas syn pokazuje mi komary i meszki, które ten dzbanecznik "pożera".
W tym roku na Chelsea Flower Show było imponujące stoisko hodowcy tych ciekawych roślin. To fascynujące, w jaki sposób rośliny potrafiły się przystosować do zdobywania pokarmu, jeśli go brakuje w podłożu.
Ciekawym urozmaiceniem programu były wypowiedzi dzieci na ten temat. Ozdobą był także ogromny okaz dzbanecznika, który przywiozłam do studia.
Więcej informacji ze zdjęciami

w artykule o roślinach owadożernych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:50, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W czerwcu byłam na prywatnej wyprawie po angielskich ogrodach i otrzymałam informację, że kolejny program będzie o zastosowaniu ziół, więc postarałam się przywieźć kilka ciekawych okazów do programu. Zakupów dokonałam w słynnych ogrodach Beth Chatto.

Gościem programu była Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka rubryki kulinarnej w "Wysokich Obcasach". Pani Agnieszka jest znawcą jeśli chodzi o zastosowanie ziół w kuchni i nie tylko. Moje zioła ją zainteresowały, gdyż przywiozłam ciekawy okaz mięty.

Dobre restauracje uprawiają zioła przyprawowe w małych ogródkach, aby dysponować świeżymi listkami na bieżąco, kiedy tylko są potrzebne do konkretnej potrawy. Myślę, że w każdym domu znajdzie się na oknie melisa, bazylia, czy szczypiorek. Cieszy mnie bardzo, że są one dostępne i popularne. Uprawa ziół na balkonie lub w ogrodzie jest bardzo łatwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:00, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo mile wspominam program z Ewą Szykulską, aktorką. Pani Ewa uprawia ogród w zgodzie z naturą, gdzie panuje równowaga pomiędzy światem roślin i zwierząt. Zaproponowałam domki dla pożytecznych owadów, które własnoręcznie wykonał Witek z dostępnych materiałów znalezionych w ogrodzie sąsiadki.

Pani Ewa nie musi takich domków specjalnie budować, gdyż różne zakamarki są u niej naturalnie w ogrodzie umiejscowione. Nie wyrywa też wszystkich chwastów, które również są potrzebne w tak prowadzonym ogrodzie. Dobrze jest zostawić stertę gałęzi dla jeża, sprzymierzeńca w walce ze szkodnikami.



Domki wykonane specjalnie do programu






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:12, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W jednym z kolejnych programów poznałam Hannę Bakułę, malarkę i pisarkę. Pani Hanna często wyjeżdża, jednak mimo to, nie brakuje na jej balkonie roślin, które inspirują w tworzeniu obrazów. Jeden z nich przyniosła do studia. Pani Hanna lubi i namiętnie uprawia papirusy, które stoją w wodzie oraz pelargonie. Ma na tym polu wiele sukcesów. Rośliny w czasie nieobecności właścicielki są przenoszone do mieszkania, aby łatwiej było o nie zadbać.


Ja z kolei opowiadałam o roślinach lubiących suszę m.in. o Phormium, kaktusach i innych. Zabrałam oczywiście do studia kilka roślin- przedstawicieli tej grupy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:58, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zupełną nowością dla mnie był wyjazd ekipy TVN Warszawa do miejscowości Głuchy, dworku Karoliny Wajdy. Urodził się w nim Cyprian Kamil Norwid. Pani Karolina ma tam ogromny ogród, gdzie obok kwiatów uprawia również warzywa. Ulubione kwiaty to róże, ale zauważyłam też szałwie, petunie i dalie. W warzywniku uprawia podstawowe warzywa (pory, marchewkę, szczypiorek) oraz krzewy owocowe do podskubywania. Dla Pani Karoliny, zamiast bukietu, przywieźliśmy ogromną, różową lilię orientalną w doniczce do wsadzenia w ogrodzie. Miłością i radością Gospodyni programu są różne zwierzęta, które z nią mieszkają: psy, koty ciekawych ras ( np. cornish rex), oczywiście konie i kolekcje ozdobnych kur. Otrzymaliśmy w prezencie koszyk jajek. Pani Karolina mieszka w pięknym miejscu, blisko natury, pomaga przetrwać temu, co długowieczne, otoczona tym, co dla niej ważne i radosne. To wspaniały sposób na życie, robić to, co się lubi.

A tutaj link do programu http://www.tvnwarszawa.pl/1664528,w_rajskim_ogrodzie_wajdy,bawsie.html

W międzyczasie zaniechano emisji TVN Warszawa i link nie działa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:12, 14 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaskoczył mnie w kolejnym programie Misza Hairulin, muzyk, znany m.in. z programu "Maraton Uśmiechu". Otóż Misza jest zwolennikiem ogrodu samowystarczalnego, w którym uprawia się warzywa na własne potrzeby np. pomidory, rzodkiewkę, niczym ich nie opryskując i uprawiając w sposób naturalny, na organicznych nawozach. Do tego celu utworzył podwyższone rabaty, wypełnione żyzną ziemią. Przyniósł do studia m.in. własną rzodkiewkę i cebulkę. Rzodkiewka miała nawet dziury, na znak, że jest całkowicie ekologiczna.

Ja również przyłączyłam się do tego nurtu, gdyż od lat, w ogrodzie Babci Jasi uprawiamy pomidory, sałatę, buraczki, rzodkiewki i ogórki w sposób naturalny na na kompoście własnej produkcji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies