Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

MirellaB 12:12, 25 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Borbetka napisał(a)

Te w miejscach słonecznych są ogromne, ale nie martw się, można je ograniczać cięciem. Powiem, że ciężko te wielkie ciąć, to czasochłonne. Będę musiała wrócić do moich nożyc akumulatorowych, bo nie daję rady ręcznie z tymi wielkimi kulami. Za długo to trwa. A że ze mnie wariatka, to jeszcze dosadziłam w zeszłym roku kilkanaście sztuk. Ciekawe kto to obrobi jak będę stara i garbata.

Do starości to Ci jeszcze dużo brakuje Przyjdzie czas będzie rada - ja zawsze tak powtarzam.

Zastanawiałam się nad kupnem właśnie takich nożyc akumulatorowych, tylko nie wiem czy nimi będzie mi łatwiej osiągnąć kształt kulki czy stożka?

Zastanawiam się czy dwa razy do roku nie brać ogrodnika do cięcia? Nie ze względu na moje lenistwo, czy, że nie daję rady, bo ogarniam wszystko i to lubię - tylko chodzi mi o to, że nie umię ciąć, a rośliny młode to fajnie jak od małego by były dobrze prowadzone. A Ty się upierasz, żeby do mnie nie przyjechać i mnie nie przeszkolić Wiem, wiem brak czasu. Ale może jednak przyjedziesz? Przy okazji bym chciała od Ciebie kosmetyki kupować. Aśka jak była u mnie to mówiła, że fajne masz. Jak by można było to ja bardzo chętnie - muszę opóźniać efekt starzenia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 08:08, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ewik napisał(a)
Ups jeszcze jeden.I ślimaki ich nie lubią

Ewik - dzięki za tyle postów , . Pozdrawiam.
Mirelko, niemożliwa jesteś! A ja uparta . Jesień to, oprócz wiosny, bardzo intensywna pora roku w mojej pracy. Teraz jestem po 2 dniach weekendowych na targach i zbieram siły dopiero, żeby jakoś funkcjonować. Po powrocie zastałam kopce kreta wielkości kraterów i pół dnia walczyłam, żeby to jakoś naprawić. Ale zimą będzie więcej czasu na spotkania.
Co do cięcia, to trzymam kciuki żebyś kogoś znalazła uczciwego i kochającego swoją pracę. Mam tylko jednego Pana, ale on jest strasznie zajęty i tnie mi tylko drzewa owocowe, raz na rok wiosną. Nie bawi się w formowanie. Jak przyjadę, to Cię nauczę. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, tylko czasochłonne.
____________________
borówcowy wizytowka
makkasia 14:26, 29 wrz 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Krety, ślimaki a kysz od tego boskiego miejsca bo przyjadę!
Rabata z rozchodnikami i szałwią boska jest.
Zdjęcia (te nieudane) pokazują świetnie piękno Borówcowego. i ogrom, przestrzeń.
Monia miałam na Danicach miseczniki i one cały czas są chociaż są puste jak je podważam. Nie wyobrażam sobie je zdejmować zostawić je tak a może sie mylę i one cały czas żyją ?
macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Borbetka 17:11, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A przyjeżdżaj, oddam je!
Miałam miseczniki na cisach. Pryskałam wiosną Promanalem i nic więcej. Kulki zostawiłam. Same odpadły po jakimś czasie.
Dziś zajęłam się rabatą północną. Jutro przyjeżdża hortensja Diamantino. Pewnie będzie kiepska, bo z promocji, ale tyle potrzebowałam sztuk, że zaryzykowałam przesyłkę kurierską. W szkółkach stacjonarnych hortensje jeszcze trzymają cenę. Może fotkę ustrzelę jakąś niebawem.
____________________
borówcowy wizytowka
kasia 17:30, 29 wrz 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Borbetko, dlaczego zdecydowałaś się na ta odmianę hortensji? Widziałaś ja "na żywo"? Fajna jest?
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
violinek 18:52, 29 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Oj bedzie sie dzialo hortkowo
Borbetko ...u mnie zaczol sie juz sezon kominkowy i przy 1-szym czyszczeniu pomyslalam o Tobie - popiol drzewny -moze masz , moze ma sasiad -zbieraj sobie na przyszly sezon - mozna nim obsypac rosliny -podobno dziala grzybobojczo -moje roze w tym roku byly zdrowe jak rydze a drugie zastosowanie - slimaki nie wchodza na ow popiol -zbyt szorstki
Niestety nie wyglada ciekawie ---aöe czego sie nie robi w walce ze slimorami
Pozdrawiam V.
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Borbetka 20:57, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
kasia napisał(a)
Borbetko, dlaczego zdecydowałaś się na ta odmianę hortensji? Widziałaś ja "na żywo"? Fajna jest?

Na żywo nie widziałam, ale przewertowałam internet i podobno kwitnie już w połowie czerwca. Znalazłam posty również na Ogrodowisku, że jest bardzo polecana. Chciałam niższą i mniejszą niż Limelight i zdecydowanie wcześniej kwitnącą. Nawinęła się oferta, więc kupiłam. Opiszę ją na forum, jak doświadczenia z nią nabędę.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 21:00, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
violinek napisał(a)
Oj bedzie sie dzialo hortkowo
Borbetko ...u mnie zaczol sie juz sezon kominkowy i przy 1-szym czyszczeniu pomyslalam o Tobie - popiol drzewny -moze masz , moze ma sasiad -zbieraj sobie na przyszly sezon - mozna nim obsypac rosliny -podobno dziala grzybobojczo -moje roze w tym roku byly zdrowe jak rydze a drugie zastosowanie - slimaki nie wchodza na ow popiol -zbyt szorstki
Niestety nie wyglada ciekawie ---aöe czego sie nie robi w walce ze slimorami
Pozdrawiam V.

Palimy w kominku już kilka dni i popiół wywalam na kompost. Masz rację, wysypię na rabacie tuż przy żywopłocie. Na razie walczę ze strasznie cwanym kretem .
____________________
borówcowy wizytowka
kasia 21:04, 29 wrz 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Borbetka napisał(a)

Na żywo nie widziałam, ale przewertowałam internet i podobno kwitnie już w połowie czerwca. Znalazłam posty również na Ogrodowisku, że jest bardzo polecana. Chciałam niższą i mniejszą niż Limelight i zdecydowanie wcześniej kwitnącą. Nawinęła się oferta, więc kupiłam. Opiszę ją na forum, jak doświadczenia z nią nabędę.

No to czekamy, bo ciekawa jestem. Tez jestem przed zakupem. Muszę kupić takie które poradzą sobie za żywopłotem i pod drzewami. Takie, które rozjaśnią ciemne tło .
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Borbetka 21:12, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kasiu, ja mam rabatę dość długą, która jest częściowo w słońcu i częściowo w półcieniu. Może być różnica we wzroście i dostępie wody w takim szpalerze, ale chciałam jednorodnie i jasno, bo to strona północna. Miałam chęć na ciemnoróżową hortkę, ale obok rośnie trawa Red Baron i by się gryzło. Wybrałam białą, która różowieje później. No i zimą też fajnie wyglądają, bo kwiatostany są miedzianego koloru.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies