Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pola 18:03, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzena2007 napisał(a)
Jola, na studnię zawsze można postawić kompozycję z donic o różnych rozmiarach z kompozycjami sezonowymi, wystarczy podglądać jak to robi Danusia wbrew pozorom na takiej powierzchni przedogródka można zdziałać cuda. Danusiowe bukszpany na pewno się tu udadzą i lawenda. Oba gatunki lubią słońce. Na dodatek lawendę można przycinać w piękne półkule i nawet zimą mogą pięknie wyglądać. Do tego trawy i róże i wyjdzie przedogródek cudeńko. W Danusiowym ogródku mnóstwo jest inspiracji, które możesz skopiować. Ze względu na nasłonecznienie rododendrony i hortensje mogłyby nie wytrzymać takiej patelni
. Marzenko jaką róże byś poleciła która długo kwitnie w kolorze białym, kremowym.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 18:04, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cis albo T. media Hicksii albo T. baccata, poustawiane jeden przy drugim i od razu docięte.

Popatrz relację tutaj się zaczyna sadzenie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=21
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 18:20, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gardenarium napisał(a)
Cis albo T. media Hicksii albo T. baccata, poustawiane jeden przy drugim i od razu docięte.

Popatrz relację tutaj się zaczyna sadzenie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=21
Danusiu, a buk byłby dobrym pomysłem w rogu od bramki zachorowałam i jeśli tak to jaki ? Obejrzałam część polecanej strony zaraz tam wracam ale cudo.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
zbigniew_gazda 18:36, 05 lut 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Witaj Jolu. Okolice Bielska - tam są sami wspaniali ludzie i pięknie śpiewają. Będzie rabatka miodzio . Co do tego szamba - co to na obecnej pokrywie stoi - jakaś pompa ? . Zorientuj się czy tego czegoś nie można usunąć (tej pompy) albo zastąpić czymś innym takim mini na obecne czasy. Obniżył bym te betony tak , aby w sumie z późniejszą pokrywą ( o której pisze Danusia ) była na wysokości kostki. Zamiast okrągłej pokrywy - można dać kwadratową . Wszystko da się zrobić . Będzie super.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Pola 18:42, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
zbigniew_gazda napisał(a)
Witaj Jolu. Okolice Bielska - tam są sami wspaniali ludzie i pięknie śpiewają. Będzie rabatka miodzio . Co do tego szamba - co to na obecnej pokrywie stoi - jakaś pompa ? . Zorientuj się czy tego czegoś nie można usunąć (tej pompy) albo zastąpić czymś innym takim mini na obecne czasy. Obniżył bym te betony tak , aby w sumie z późniejszą pokrywą ( o której pisze Danusia ) była na wysokości kostki. Zamiast okrągłej pokrywy - można dać kwadratową . Wszystko da się zrobić . Będzie super.
Witam Zbyszku, dziekuję za takie miłe przyjęcie. Danusia radzi donice różmej wielkości z kwiatami i chyba tak zrobię a ta " wajcha" będzie zdemontowana.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 19:01, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
A ta abisynkę wystaw na allegro - prawdopodobnie zarobisz na niej na kilka roslin, wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. w najgorszym wypadku parę zlotych na zlomie dostaniesz. Ale Allegro wydaje mi się lepszym rozwiązaniem . Swego czasu szukałam Abistynki dla siebie i chodziły od 70 zl w zwyż
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 19:21, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jagna napisał(a)
A ta abisynkę wystaw na allegro - prawdopodobnie zarobisz na niej na kilka roslin, wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. w najgorszym wypadku parę zlotych na zlomie dostaniesz. Ale Allegro wydaje mi się lepszym rozwiązaniem . Swego czasu szukałam Abistynki dla siebie i chodziły od 70 zl w zwyż
O widzisz , super pomysł bardzo Ci dziękuję za podpowiedź.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 19:34, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
a polecam sie
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 22:59, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pola napisał(a)

Cis albo T. media Hicksii albo T. baccata, poustawiane jeden przy drugim i od razu docięte.

Popatrz relację tutaj się zaczyna sadzenie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=21
Danusiu, a buk byłby dobrym pomysłem w rogu od bramki zachorowałam i jeśli tak to jaki ? Obejrzałam część polecanej strony zaraz tam wracam ale cudo.


Może być np. buk pospolity purpurea.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 15:55, 06 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Pola (myślałam, że to zdrobnienie od imienia Apolonia jest). Weranda piękna! A wiosna już tuż tuż. I plan masz. Cóż więcej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies