Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc

Pola 14:36, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Witam, wszystkich bardzo serdecznie !

Jak wielu z Was bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Od 2 tygodni nic innego nie robię tylko w chwili wolnej oglądam i zachwycam się ogrodami, oczywiście nie sposób to wszystko ogarnąć w tak krótkim czasie.

Ogród Danusi, Waszej szefowej jak ją tu nazywacie to bajka, i przyznam że chciała bym mieć choć cząstkę takiego.

Mam na imię Jola, ale na forum już widziałam ogrodniczkę o tym imieniu i zalogowałam się jako Pola dla odróżnienia. Jest początek lutego więc myślę że dużo czasu do wiosny, i bardzo potrzebuję pomocy.
Mieszkam w bliźniaku usytuowanym na działce 6 a pokażę zdjęcia stanu obecnego. Na razie chciałabym zbudować plan dla rabaty istniejącej z przodu domu. Rabata jest wielkości 7,5 m na 3 m od godziny 12 do zachodu świeci słońce. Jak myślicie czy jakieś drzewko liściaste na takiej małej powierzchni może być, i róża bo przyznam, że bardzo bym chciała, i stożki i kule z bukszpany i lawendę wokół studni ?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 14:40, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 14:41, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam
Na naszym forum jest sporo propozycji już powklejanych, może nawet coś dopasuje się do Twojego ogródka Jolu.

Pokaż jak wygląda rabata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 14:45, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ojej ale szybka odpowiedź, Danusiu strasznie się cieszę i gorąco witam w mroźne popołudnie.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 14:51, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta studnia to rozumiem, że musi być? To szambo?

To popsuje wszystko, bo jest na samym froncie, przy samej furtce, ojejku ale się zmartwiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:53, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka prostokątna rabata jest dość prosta w wymyśleniu. Od siatki trzeba posadzić żywopłot, najlepiej iglasty jednorodny (z jednego gatunku) lub mieszany (na przemian lub nieregularnie). Może byc strzyżony (najlepiej) lub swobodnie rosnący - nie cięty.

Jaki chcesz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 15:02, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No właśnie, ta studnia niestety musi być to moja zmora. Jeśli chodzi o żywopłot to zastanawiam się czy na całej lini rabaty, bo nie wiem czy potrzeba nie jest to miejsce gdzie siedzimy, to ma być taka wizytówka nasze życie ogrodowe toczyć się będzie z tyłu domu. Pokaże też zdjęcia tyłu.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Sebek 15:02, 05 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
witam i ja.

Na początek napiszę, że wielka szkoda, że ta studnia w samym centrum przedogródka. No ale trudno.


Zobacz tutaj - prawie identycznej wielkości rabata jak Twoja

http://www.ogrodowisko.pl/watek/942-pierwsze-kroczki-przy-szeregowcu

Może znajdziesz też inspirację w tym wątku?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pola 15:15, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Skoro już pokazuję stan obecny to pokażę wszystko, właśnie byłam w ogrodzie i zrobiłam kilka fotek.
I co dużo pracy, ale ja nie mogę się doczekać wiosny. A to wszystko przez ogrody które obejrzałam. teraz pokazuję werandę i taras na górze to dzieło mojego męża.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 15:20, 05 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Witam Cię Sebek, masz na imię tak jak mój syn. Dziękuję obejrzałam i obie są ciekawe, ale myślę o korze. No tylko myślę bo wyczytałam u was, że jak kora to nie róże, i znów problem. Wokół studni lawenda a na niej jakaś donica z kwiatami, no nie wiem, rozpacz!!!!
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies