Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 00:02, 15 paź 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
mira napisał(a)


och to trudne dla ogrodnika

Limki stoją na baczność to musi być sprawa cięcia - u mnie się kładą

trzymaj się


Tnę je nisko, ale to może sprawa słabej ziemi

Ta ma już sześć lat i część pędów tnę wyżej a wszystkie stoją sztywno. To jednak chyba sprawa ziemi i umiarkowanego nawożenia.



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 00:13, 15 paź 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Jutro wieczorem odpowiem pozostałym moim gościom

Na dobranoc jeszcze aktualna jesień

-

-



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
monteverde 00:46, 15 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)


Aniu, co dostałam w prezencie ? Może to Parky ?

Nie Winchester Catedral tłoczy lepiej niż latem
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:47, 15 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
viva napisał(a)
Jutro wieczorem odpowiem pozostałym moim gościom

Na dobranoc jeszcze aktualna jesień

-

-




ostatnia fotka jakby zlotem obsypana prawdziwa "złota jesień"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agniecha973 08:24, 15 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
viva napisał(a)


Agnieszko, chyba mniej więcej o takich odległościach rozmawiałyśmy i u mnie pewnie tak rośnie na tym ostatnim zdjęciu. Jutro pójdę pomierzę.
U Ciebie pewnie szybciej nabierze masy, bo ziemię masz bardzo urodzajną (już kiedyś tak myślałam, że wielkości i tempo wzrostu moich roślin powinnaś mnożyć przez trzy
Pewnie też zauważyłaś, że on dołem rośnie wąsko (jest miejsce na chwasty a góra lekko sie rozkłada. Posadzony gęsto będzie chyba bardzo zbity. Tam gdzie rośnie mam wyściółkowane trzciną i nie ma problemu z chwastami.


Czyli powinno być dobrze. Ucieszyłoby mnie to. U Ciebie na zdj. wygląda na ciasno posadzony, ale zdjęcia przekłamują. Jeśli znajdziesz chwilkę to oceń to jeszcze pod kątem odległości w realu. Będę bardzo wdzięczna.
On włąśnie ma ten minus, że nie zasłania ziemi, taki odwrócony trójkąt rośnie. Vivo, znów mnie zaskoczyłaś - jak ściółkujesz trzciną? Rozdrabniasz? Kiedy ścinasz? Jesienią czy wiosną? U nas w mokrych polach trzciny dostatek, ale nie wpadłabym na to, żeby nią ściółkować.
Mam do ciebie tyle pytań... ALe co ja poradzę, że u Ciebie tak pięknie, że chce się mieć tak samo Tak sobie myślę, że pewnie przez te pytania nie wstawiłaś wszystkich zdjęć
Dziękuję.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Tusiala 08:53, 15 paź 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Przepiękne jesienne fotki
Ale Ty masz cudownie wypełnione rabaty, aż po brzegi. Wszystko doskonale pasuje do siebie ech.... pięknie jest
leon60 08:58, 15 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Zdjęcia obłędne a kompozycje na rabatach coś pięknego ! ! ! ciężko oczy oderwać
Vivo napisz proszę jakie masz odmiany prosa i czy się nie pokładają bo zastanawiam się na kupnem
Zdrówka życzę !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:19, 15 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agniecha973 napisał(a)


(...)
Mam do ciebie tyle pytań... ALe co ja poradzę, że u Ciebie tak pięknie, że chce się mieć tak samo Tak sobie myślę, że pewnie przez te pytania nie wstawiłaś wszystkich zdjęć
Dziękuję.


Vivo, każdy Twój post na wagę złota. Doświadczeniem ogrodniczym szczodrze się z nami dzielisz. Czytam Twoje posty po kilka razy i zapisuję. I obiecuję sobie przeczytać Twój wątek jeszcze raz. Bo zdjęcia piękne i tyle rad, wskazówek, inspiracji.

Agnieszka, tak samo myślę sobie, jak Ty napisałaś.

I ta bujnośc rabat to jeszcze coś więcej (niż czas albo finanse) - jakaś umiejętność kompozycji, żeby była następowalność na rabatach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 11:45, 15 paź 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ach podziwiam Twoje jesienne widoki i stale mało zwłaszcza znad stawu - to mi się spodobało

a wracając do hortensji to ja nawoziłam mocno i wyrosły limkom wilgachne głowy i się zwiesiły - więc to pewnie ta przyczyna - więc w kolejnym sezonie ograniczam nawożenie - dzięki

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 12:32, 15 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Vivo, otwórz jakieś Bed & Breakfast, co? . Z możliwością spacerowania po ogrodzie, oczywiście.
Ewa ma rację w sprawie bujności, bo nie wystarczy gęsto nasadzić i już.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies