Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Toszka 03:43, 25 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
eee_taam napisał(a)
po przeczytaniu artykułu o tajemniczym ogrodzie, wracam jeszcze z kolejnym pytaniem:
gdzie znajdują się ogrody polecane do odwiedzenia w takich krajach jak Belgia czy Holandia?


Co do Belgii to najważniejsze pytanie - czy Walonia, czy Flandria. Flandria to ogrody w stylu holenderskim. Walonia to "rustic" z clematisami i budlejami rosnącymi dziko na łąkach i przy polach
To kraj kontrastów krajobrazów i ogrodów. W oczy rzuca sie kontrast sytuacji ekonomicznej. Kwintesencja Belgii to przydomowe ogrody zachwycające nierzadko rozwiązaniami jak na maleńkiej, wąskiej powierzni stworzyć raj. To królujące rododendrony i laurowiśnie jako żywopłoty. Rzeczą naturalną są stare drzewa rosnące w drewnianych skrzyniach. To ostrokrzewy tak duże, że my tylko możemy pomarzyć... To skrzące się czerwienią ekrany z głogownika. To cisowe mury okalające niemłode domy. Flandria to pola, sady okolone drzewiastymi ekranami. To ogłowione wierzby wzdłuż rowów melioracyjnych. Walonia to lasy, kamienne budowle, porosty na drzewach i dachach, naturalność, czasami dzikość zostawiona sama sobie. Tu rzadkością jest ogłowione drzewo. Za to na porządku dziennym są pasące się swobodnie ozdobne kury i zadziorne gęsi. O krowach - których ekscentrycznej urody już tam nikt nie zauważa - nie wspomnę. To bezpretensjonalne ogrody i tacyż, ciepli, otwarci ludzie
Którą Belgię wybierasz?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 04:21, 25 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Danusiu, podłączam się pod słowa Kasiek. Niech nam Babcia Jasia w zdrowiu trwa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 07:16, 25 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Danusiu, wybory są potrzebne w życiu.....a Ty dobrze wybrałaś
pozdrawiam również Babcię Jasię ....niech się mocno trzyma i myśli o wiośnie
i Ciebie też pozdrawiam
a Kasiek tymi storczykami tu nawywijała cud,marzenie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
07:54, 25 sty 2013
Toszka to raczej nie ułatwiłaś ale dzięki za opis przyrody w Belgii

co do Holandii i opisu:
Gardenarium napisał(a)

ale teraz dotarłam do o wiele ciekawszych dla mnie, bo prywatnych.

wybieram: Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo


pytam o ogrody w tych krajach mając przed oczami ogrody angielskie lub te nasze przy szkółkach,
będę czekać na te artykuły o holenderskich cierpliwie






Toszka 08:04, 25 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
eee_taam napisał(a)
Toszka to raczej nie ułatwiłaś ale dzięki za opis przyrody w Belgii

To nie był opis przyrody. To w przyrodzie zawarty był opis ogrodów charakterystyczny dla Walonii i Flandrii. Wszystko zależy od ciebie - co chcesz oglądać. No chyba, że interesują cię wyłącznie jakieś pokazowe np. królewskie ogrody. Dlatego zadałam ci pytanie która Belgia cię interesuje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magda70 08:51, 25 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Babci Jasi zdrówka życzę
i lecę zerknąć gdzie znajduje się ten Ogród Pieta Oudolfa w Hummelo...może też mi się uda w tym roku do niego wpaść
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 08:52, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu go opisałam, byłam w październiku, ale chętnie bym wpadła jak kwitną późnoletnie byliny np. jeżówki.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/110-ogrody-holenderskie-ogrod-pieta-oudolfa-w-hummelo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 08:55, 25 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No właśnie tu go przeglądam...ja planuję być w Holandii nna przełomie kwietnia maja...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 08:58, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może na trawy trochę za wcześnie, nie wiem czy ma tam cebulowe, ale to raczej ogród letnio-jesienny, typowo.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 09:02, 25 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
o właśnie zastanawiałam się czy ma tam cebulowe...traw widzę duże ilości a to u mnie temat na czasie

Appeltern...lece zerknąć , dzięki
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies