Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

jula81 13:58, 03 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardenarium napisał(a)
Osobiście przycięłam kanciki




Danuś, kanciki rewelacja
Powiedz mi jak nazywa się ta jasnozielona roślina pod bukszpanami?

Ja pod swoją obwódką bukszpanową planowałam posadzić tojeść rozesłaną-ale niestety zrezygnowałam ze względu na zbyt słoneczne miejsce które szybko wysycha po podlaniu i tam byłoby jej żle.
Więc szukam czegoś podobnego -niskiego trochę płożącego , kolorystycznie właśnie takie.


Już mam...szukałam aż znalazłam
Ogród z lustrem str.52 "To są ostrokrzewy Ilex crenata "Golden Gem", jak u mnie w ogrodzie przy stawie"

Czy tak?
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Karabela 14:54, 03 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gardenarium napisał(a)


Nawóz już zamówiony, jak wyslą to napiszę.

A domki są takie jak są, bo robimy je w zimie, ale chyba jeszcze coś jest?
np. ten http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/domek-dla-owadow-i-motyli-ddo-033

Ana art taki zakupiła, jest ostatni


mi sie pokazuje jako niedostępny jak jest to podmien mi proszę w zamówieniu. Śliczne dziękuję
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 17:16, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
atena35 napisał(a)
To do ideału brakuje mi tylko 210
Jeżeli chodzi o ten bez trawnika, to stawiałam na "minimalistyczny" albo "inteligentny" ze stronki Garedenarium/realizacje


Nie ma go w realizacjach ...jeszcze, ale się znajdzie na nowej stronie mojej firmy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:17, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Karabela napisał(a)


mi sie pokazuje jako niedostępny jak jest to podmien mi proszę w zamówieniu. Śliczne dziękuję


Ośwież stronę, zaraz zobaczę. Cholercia, widocznie ktoś kupił w międzyczasie


Nooo, wiem nawet kto podkupił
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:19, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
jula81 napisał(a)

Danuś, kanciki rewelacja
Powiedz mi jak nazywa się ta jasnozielona roślina pod bukszpanami?


Już mam...szukałam aż znalazłam
Ogród z lustrem str.52 "To są ostrokrzewy Ilex crenata "Golden Gem", jak u mnie w ogrodzie przy stawie"

Czy tak?


Tak, to ta roślina, tnę ją na płasko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:19, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Iwk4 napisał(a)

Danusiu, to może sąsiedzi nie potrzebują ogrodu? Przestaw płot
I jeszcze jedno: pojawił się temat ogrodu bez trawnika. Czy zaczęłaś już realizację? Gdzie można podejrzeć? Czy coś pominęłam?
Pozdrawiam i podziwiam twoje stożki i ich pragnę bardzo, ale chyba nie stać mnie na takie cuda


Pominęłaś, będzie w Mai w ogrodzie po wrześniu, bo jeszcze dogrywka, ale zajawka była parę stron wstecz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:23, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Malgosik napisał(a)
Paw piękny!
Z jakiego kształtu został wycięty, z kuli?
Czy od początku był kształtowany?


Nie, kupiłam takiego uformowanego ale zagłodzonego, listki miał brązowe, smutno wyglądał, zlitowałam się, zwłaszzcza że takiego samego miałam w poprzednim ogrodzie i zatęskniłam za nim, wsadziłam do gruntu, odzywiłam jesienią, a od wiosny co dwa tygodnie Witek pryskał, angielskim nawozem do bukszpanów, no i mam

Taki miałam poprzedni

http://www.ogrodowisko.pl/watek/267-ogrod-babci-jasi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:24, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Borbetka napisał(a)
Cięcie to fajne zajęcie. Jednak do sprzątania po tym bym kogoś chętnie zaprosiła. Ale się człowiek musi nagimnastykować, żeby porozkładać te worki wokoło, a potem starać się, żeby się to wszystko nie rozsypało.
Ilość topiarów imponująca. Muszę policzyć moje, tak z ciekawości .


Koniecznie, jestem ciekawa, podaj info
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:25, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
kamasja napisał(a)
Danusiu Twój ogród jest porażająco piękny i tak jak pisałam u Any czy nadal robi się ciepło, jak słyszysz tyle zachwytów? A ogród wytrzymuje bez czerwonej wstążki? Moja miłość do bukszpanów jest ogromna-oczywiście do Twoich.


Wiem jedno, bez ogrodu trudno mi żyć i kocham swój ogród, Wasze też
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:31, 03 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Dzisiaj wlazłam po drabinie na zielony dach i poszalałam, drzewa co prawda nie kupiłam i nie wsadziłam, bo myślam co by pasowało i nie rozwaliło śmietnika/dachu/hydroizolacji... muszę na coś trafić i wtedy kupię jakiegoś "wygibasa".

Posadziłam za to werbeny, Agastache ciekawe - inne, różowe, podobne do kocimiętki, mocny róż, dostałam na wypróbowanie w zaprzyjaźnionej szkółce (dziękuję), dowiedziałam się, że jest szał na ambrowce, wiem nawet, kto ten szał rozpętał w ogrodzie z lustrem

Posadziłam też hortensję, berberysy, stipy i coś tam, niedobitki co w cieniu słabo, a tam jest słoneczko, fotki wieczorkiem.

Poproszę o pomysły co mam posadzić na zielonym dachu?
Jakie drzewko mi polecacie? chociaż raz niech mi ktoś doradzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies