Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Hydrosiew trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Hydrosiew trawnika

Gardenarium 14:07, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno źle zrobiony zabieg siewu, albo ulewa była?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia67 21:42, 11 cze 2012


Dołączył: 28 maj 2012
Posty: 6
Witajcie dziś bardziej opymistyczne fotki .Mam pytanie czy wałować przed pierwszym koszeniem?
____________________
Sebek 23:44, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wałowanie zazwyczaj przeprowadza się przed siewem, teraz nie widzę potrzeby... Niech zostanie takie jak było - samo się ubije
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:46, 11 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wałowanie wzmaga krzewienie się trawy, ale ja jednak nigdy nie wałowałam, lepiej przekoś końcówki już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kwiatholandii 13:31, 12 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
U mnie po hydrosiewie też puste miejsca są, ale....niestety zapchane celulozą, co jest jeszcze gorsze, bo trawa nie rośnie na tej skorupie wcale. Ogólnie słabo rośnie. Niestety musze się przyznać z bólem serca, że już więcej nie popełnię błędu zastosowania hydrosiewu.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 22:56, 12 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie możesz reklamować?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 03:13, 13 cze 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Reklamowalam.Pan prosil,zeby uzbroic sie w cierpliwosc bo na pe wno bedzie ok i z problemem nas nie zostawi.Obecnie jednak sie wypial.nie mam sily i wsparcia na walke z kolejnym beznadziejnym wykonawca,wiec pozostaje mi tylko skubanie chwastow i nawozenie trawy,zeby zaczela rosnac.obecnie skubie chwasty i dosiewam trawe.moze sie uda.mysle o nawozie hydrokompleks i potem chwasty za jakis czas tepic opryskiem.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 11:32, 13 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno musisz wygrabić celulozę, potem po całości posyp albo polej delikatnie nawozem - dobrze rozpuść - najlepiej zrób to przed deszczem i no posiej od nowa - potem regularnie podlewaj.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mysza 11:17, 18 cze 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Zdecydowałam się na założenie trawnika metodą hydrosiewu z dwóch powodów .Po pierwsze piaszczysty teren. Niesposób wymienić glębę na działce 2500m2 , a nawieźć lepszej to spore koszta .Pare wywrotek przywieźliśmy , ale teraz w tym miejscu walczę z koniczyną .Po drugie nawadnianie młodego trawnika . Mamy słabe ciśnienie wody , jak ja odkręcam kran z jednej strony domu , to z drugiej strony z kranu już prawie nic nie leci.I właściwie to te dwa czynniki zdecydowały o moim wyborze.
Może dodatkowo zadziałał impuls po obejżeniu programu ogrodniczego , w którym była mowa na ten temat. Odszukałam przez internet namiary na firmę . Pan Wojtek przyjechał do nas , podpytał jakie zabiegi były wykonane i kiedy , jakie ph gleby, itp. Zalecił rozsypać najpier nawóz florowit eko , dodatkowo dostarczyl nam nawóz bydlęcy granulowany i łuskę kakaową [ poprawia strukturę gleby i jej właściwości wodno-powietrzne] .Po kilku dniach zakładał trawnik.Pulpa składa się z celulozy i słomy co ma zapobiegać szybkiemu wyparowywaniu wody z gleby oraz nasion traw dobranych do naszego terenu.



Długo czekałam na pierwsze źdźbła .Zakładaliśmy trawnik na początku wiosny , temperatury nie sprzyjały kielkowaniu i wzrostowi trawy , aletrochę cierpliwości i jest , jedno z pierwszych koszeń.




____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 11:33, 18 cze 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Rok po założeniu .Jesteśmy zadowoleni z hydrosiewu.
Trawa nieskoszona ze względu na zastosowany niedawno oprysk , walczę z żółtą koniczyną .









____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies