Gdzie jesteś » Forum » Natura » Poznajemy ptaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Poznajemy ptaki

Basiaw 12:14, 24 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Widzę, żę jest tu wielu pasjonatów ptaków, to może mi podpowiecie, jak właściwie postępować.
W elewacji mojego domu, tuż pod okapem dachu, sikory bogatki urządziły sobie gniazdko. Zorientowaliśmy się, jak zaczęły karmić młode i latać jak z pieprzem po robale dla maluchów.
Pisklaki podrosły i, chyba, wypadają z gniazda Są jeszcze zupełnie niesamodzielne, nawet oczek nie mają otwartych, więc z pewnością nie są to próby latania. Albo przypadkowo wypadają albo wzajemnie się wypychają, nie wiem
Wczoraj dwa razy wkładałam taką biedę niemrawą, podejrzewam, że to jednak mogła być ofiara wyrzucenia ale dzisiaj znalazłam siedzącą na rabacie taką kulkę, bardzo żywotną, otwierajaca dziobek i pokrzykującą na mnie kruszynkę.
Znowu włożyłam pisklaka do gniazda.
Może ktoś tutaj zna sikorkową naturę i podpowie mi, czy mam je dalej odnosić czy jest jakas inna przyczyna tego lądowania na dole?
To zdjecie jest dzisiejszego malucha:
____________________
Nasz mały, zielony świat
Klamber 19:21, 24 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Nie wiem Basiu co Ci poradzić, widać że maluch jeszcze z tydzień musi poczekać na latanie, myślę że wypadają bo pchają się do jedzenia u mnie to aż budki trzeszczą taki jest harmider. Na ziemi rodzice też go wykarmią o ile kot go nie złapie lub sroka.
Wstawiam następne fotki drozda. Moje niunie całe szczęście są grzeczne.

____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Basiaw 07:16, 25 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Robercie za opinię.
Na ziemi pisklaków nie zostawię, bo wszędzie wałęsają się koty a i sama mam psa. Z psem to nawet jest śmiesznie, bo też czeka na pisklaki i nie robi im krzywdy, tylko wykopuje mały dołek i tam wkłada malucha. Wczoraj popołudniu jeszcze raz taka kulka wypadła, to moja Luna chyba pod ogonem wylizywała tego pisklaka, bo cały ogonek miał mokry i oczywiście siedział w dołku...
To gniazdo jest za male, z dołu cały czas widzę pisklęta, wychylają się i cały czas wołają o jedzenie, pewnie co jakiś czas któreś się gibnie i leci w doł.
Na drewutni mam budkę lęgową, tam mieszka sikora modra, też słychac pisk maluchów, ale z budki nie wypadną, dopóki nie podrosną do latania.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 07:19, 25 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Drozdy są piekne, aż zazdroszczę mozliwości ich obserwowania z tak bliska. Z sentymentem patrzę na te ptaki, bo kiedyś odchowywaliśmy pisklę przez kogoś przyniesione do pracy, Drożdżak codizł za nami jak psiak, zaglądał przez okno do domu, jak był na dworze, był niesamowity.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 20:12, 25 maj 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Sikorkowej historii ciąg dalszy, dziś jedyne 7 razy wkładałam pisklaki do gniazda, w tym raz wyskoczyły w duecie
____________________
Nasz mały, zielony świat
Klamber 23:07, 25 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Jej ale super takie maluszki a jakie grzeczne.
Dziś znów pstryknąłem drozdy.


____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Bogdzia 22:53, 26 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Basiaw napisał(a)
Sikorkowej historii ciąg dalszy, dziś jedyne 7 razy wkładałam pisklaki do gniazda, w tym raz wyskoczyły w duecie


Juz są ładnie opierzone to zaraz wyjdą z gniazda a na razie możesz je nadal tam wkładac albo pobawic sie w ich mamę i karmic robaczkami najlepiej takimi które w mące się wylęgaja ale pewnie ich nie masz to wkładaj cierpliwie .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:55, 26 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Robert a twoje drozdy też już prawie na wylocie. Mnie się znów udało wilgę zrobic i sikorki z robakami przy budce ( modraszki). Może jutro wkleję.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Klamber 23:19, 26 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Będę cierpliwie czekał.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Bogdzia 22:45, 27 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526








____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies