Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 14:35, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A tak wyglądają posadzone kule. Z tym, że juz wiem, że ten większy wywędruje zaraz na drugą stronę tej rabaty. Będą czymś w rodzaju ramy dla rabaty różanej.

____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 14:43, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A poza tym dziś był dzień otwarty w drugiej wielkiej szkółce hostowej w Holandii, u Jana van den Top w Barneveld.
Oto co można tam było zobaczyć.

Tu widok ogólny (parasole były całkowicie zbędne, bo słońce nie wyjrzao nawet na sekundę, za to wichura co chwilę je przewracała. W ogóle pogoda wybitnie listopadowa)


Oferta była podzielona tematycznie (u Fransenów alfabetycznie, co było dużo łatwiejsze dla laika takiego jak ja). Tu na przykład kącik z hostami o podłużnych liściach:


Niektóre mają te liście tak wydłużone, że można je spokojnie pomylić z czymś innym. Tu na przykład hosta Tortifrons


A tu kolekcja mysich uszu:
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 14:57, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Był też kącik z rarytasami. Na przykład ta hosta - Breeder's Love - kosztowała 30 euro!



A to są hosty o pachnących kwiatach, co zaznaczono także w nazwie przedstawicielki tej grupy - Fragrant Queen na pierwszym planie..



Przy wejściu stały wielkie donice z egzemplarzami pokazowymi. Jedna z nich to hosta, którą na pewno kupię, tylko na razie nie mam dla niej miejsca. Przepiękne stworzenie! Oto Great Escape:


Za to ta to niezły dziwoląg:
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:02, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I jeszcze kilka uroczych egzemplarzy




ta ma niesamowity połysk, którego na zdjęciu niestety tak do końca nie widać

____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:10, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I jeszcze kilka



A to jedna z host wyhodowanych przez Jana van den Top:


Tu natomiast najnowsza nowość - Pin-up
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:13, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A tak wygląda ogródek rodziny van den Top



____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:19, 09 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I wreszcie moje nabytki - tym razem skromne bardzo, bo na razie nie ma gdzie wsadzać.
Hosta Janet o liściach zmieniających kolor od jasno zielonego, przez żółty po kremowy, przy czym ciemnozielona obwódka pozostaje niezmienna.




Jan van den Top jest tez hodowcą żurawek. Kupiłam trzy maleńkie sadzonki, głownie do donic. Odmiany Sugar Plum nie było! Nieodwołalnie sprowadzę ją z Polski.
____________________
ogród w Holandi
recento 19:54, 09 cze 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152



Witaj!
Tez jestem troche rozczarowany, tym co zobaczyłaś u JvT,ale ta Breeders Love jest piękna,/niestety nie ma jej w ofercie internetowej/W tym roku roku zciagnalęm od niej podobna Ice Age Trial/
Tak ,ze nie ma reguły skad zamawiac ,Ty jestes w lepszej sytuacji bo na miejcu,podoba Ci się to bierzesz...
Po zurawki to musisz jednak przyjechac do nas, te zurawki co są na zdj. kupiłem w zeszłym tygodniu w miejscowej szkólce,przyznasz chyba ,ze wielkosc jest imponujaca/ i cena równiez ..nieco ponizej 3 euro/.Ostatnio widziałem zurawke ,która po prostu mnie powaliła odm. French Quater.,ale podobno nawet w angielskich szkólkach jest wysprzedana.Ale jak już urzadzasz hostowisko ,to nie powino zabrakac na nim jezyczek/Ligularia/ poszukaj sobie odm.Granito,jak dla mnie rewalacja niestety troche sie spózniłem,ale w tym tygodniu mam zamówiona Dragon's Breath i Osiris Fantasie.Nie zapomnij o brunerach ,tez bardzo ładnie komponuja się z hostami/u mnie niestety w tym roku cześc wymarzła.
Pozdrawiam!
____________________
waska 20:49, 09 cze 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
zazdroszczę możliwości zobaczenia tych piękności
ja wciąż czekam aż mój bukszpan ruszy
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
goniak 21:27, 09 cze 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Masz też fotorelację z wizyty u Marco Fransena, tak dla porównania ?
Tak na marginesie dodam, że tej zimy wymarzła u nas odmiana Breders Love, nawet kilkuletnie kępy sobie nie poradziły tej zimy
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies