Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Opryskiwacze

Pokaż wątki Pokaż posty

Opryskiwacze

Zegrzynka 07:58, 14 mar 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Do tej pory brak roślin nie skłaniał mnie do zakupu opryskiwacza...ale niestety już wiele osób powiedziało "jeżeli chcesz mieć piękny ogród musisz pryskać"...Sprzętu brak wiec zwracam sie do Was po rade - co polecacie. Planuje zakup juz większego opryskiwacza bo ogród ma ok 1000 m.
____________________
Pozdrawiam - Monika
Gardenarium 08:40, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam różne pojemności, ale wszystkie firmy Kwazar, takie pomarańczowe. Mogą być z wysuwaną lancą - wtedy możesz pryskać wysoko.
Mogą być mniejsze, z pompką do kwiatów domowych.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:45, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jednak co do tego pryskania mam zamiar go znacznie w tym roku ograniczyć, dzięki rozmieszczeniu domków dla pożytecznych owadów.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/268-pozyteczne-owady-ogrodowi-sprzymierzency
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:48, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryskiwacz może służyć także do zasilania dolistnego. Wtedy zamiast środka na choroby lub szkodniki wlewamy roztwór nawozu, np. płynnego Florovitu i opryskujemy liście. Pomoże to roślinom w szybkim czasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:51, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ważna rzecz jeśli chodzi o opryskiwacze.

Dobrze jest mieć je przynajmniej dwie sztuki.

Jeden powinien służyć wyłącznie do herbicydu i należy napisać na bańce np. Herbicyd. Zdarza się, że po użyciu nie wypłukamy bańki i nie pozbędziemy się resztek środka z węża i dyszy. Potem nalewamy coś do oprysku na szkodniki i pryskamy.

Nieszczęście gotowe, bo resztki herbicydu spowodują spalenie roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:54, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolejna sprawa dotycząca pryskania np. chwastów.

Otóż wyobraźmy sobie sytuację. Pryskamy Roundapem na chwasty w kostce, nawierzchniach, depczemy po tym oprysku, potem wchodzimy na trawnik z herbicydem na podeszwie.

Kolejne nieszczęście gotowe, bo na trawniku będą wypalone dziury w kształcie naszych stóp.

My już to przerobiliśmy, dlatego zalecam "myślenie świadome" podczas tego zabiegu i zmianę obuwia przed wejściem na trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zegrzynka 10:36, 14 mar 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
A jakiej pojemności wystarczy? Na 1000 metrową działkę 12 litrowy wystarczy?? No i jaki wybrać - czy plecakowy czy do noszenia w dłoni? Opryskiwanie będzie pewnie należało do moich obowiązków wiec pytam czy nie cięzko nosić na plecach taki baniak?? No i ochrona - kupujecie specjalne ubrania ochronne i maski?? Czy wystarczy długi rekaw i rękawice?
____________________
Pozdrawiam - Monika
Zegrzynka 10:37, 14 mar 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Bardzo przydatne Danusiu Twoje rady Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam - Monika
coli 10:57, 14 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
12l to za duży, potem ciężko to nosić i często opryskujesz tylko kilka roślinek, wiec i tak płynu jest mało. Ja kupiłam w zeszłym roku 9l z lancą, a potem dokupiłam jeszcze mały chyba 3l, bo tamten często jest za duży.

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 10:59, 14 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zegrzynka napisał(a)
A jakiej pojemności wystarczy? Na 1000 metrową działkę 12 litrowy wystarczy?? No i jaki wybrać - czy plecakowy czy do noszenia w dłoni? Opryskiwanie będzie pewnie należało do moich obowiązków wiec pytam czy nie cięzko nosić na plecach taki baniak?? No i ochrona - kupujecie specjalne ubrania ochronne i maski?? Czy wystarczy długi rekaw i rękawice?


Chyba 5 l wystarczy Kup jeszcze dodatkowy mniejszy ta na takie punktowe pryskanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies