Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 13:24, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
siaaska napisał(a)
Marzenia się spełniaja i to jest najpiękniejsze
Witam się po długiej nieobecności
Moja werbena urosła i nawet zakwitła częściowo Kiedy zbiera się z niej nasionka żeby wysiać znowu? Myślisz że sama też się wysieje? Fajnie jakby była w tym samym miejscu



Asia ja z nasion powoli robię doktorat - właśnie muszę zrobić remament z nasionami i przygotować się do wymiany u Kasi

Ja nasiona zebrałam ale można na pewno jeszcze zbierać tylko musisz je jakoś wysuszyć a ponadto one się same wysiewają ale miejsce mogą zmienić w zależności od wiatru więc szukaj małych na wiosnę i przesadzaj tam gdzie chcesz

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:27, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
A mnie do marzeń tak daleko. Ciągle jeszcze prace ogrodowe i konkretne rozpiski. Ale od Mikołaja zacznę marzyć ... . Bo to Twoja tradycja pisania listów ogrodowych do Mikołaja?
Czas pisać list do św. Mikołaja a potem do Gwiazdora, gdyby się okazało, że to nie ta sama postać. W zapasie są jeszcze "Aniołki".



No wiem,wiem że stale działasz czego zazdroszczę bo tylko pracą wlaśnie teraz można sporo zdziałać - w sezonie albo leje,wieje,komary upał - teraz jest ok choć już dziś strasznie zimno

pamiętasz Mikołaja , tak już czas pisać listy

Mikołaj już wyrusza ....



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:33, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzidka napisał(a)


Ja z reguły nie zdążam z pracami i może dlatego róże, które wymagają okrycia, obsypuję po spadku temperatury do minus 5 stopni.
A gdzie są astry o których pisałaś, że mi zadedykujesz?


o widzisz jest jakaś dusza co ma jeszcze nie zrobione zadania - ja też ale widzę że ma być +8 w grudniu i czekam w styczniu zima będzie



a teraz o astrach pozwalam sobie zacytować to co napisałaś bo bardzo mi się spodobało

" kwiaty niezwykłe w Anglii uważane za symbol elegancji i delikatności, przed wiekami polecały je ... czarownice, znachorki i wróżki jako talizman miłości.
Nie od parady są przecież /jak wszystkie stokrotkowate/ podopiecznymi planety Wenus.

Po łacinie aster znaczy gwiazda. Jedna z legend dotyczących powstania tych wyjątkowych kwiatów mówi o tym jak zodiakalna Panna spojrzała kiedyś w dół na Ziemię i nie zobaczywszy żadnych gwiazd, wybuchła rzewnym płaczem. To właśnie z jej łez, które przebyły długą drogę z nieba i spadły na łąkę, wyrosły pierwsze astry.
Tak pięknie napisała o nich Weronika Kowalkowska."











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:36, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Walka o brzozę miała miejce w sobotę



tak jak radził Mazan i Gabrysia zrobione
najpierw piling







i maseczka


efekt wiosną
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:41, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
przy okazji spojrzałam na ogród który wygląda różnie czasem żałośnie a czaseśmiesznie no jedno jest pewne zawsze mozna by coś robić - jak to jest że nigdy końca nie ma

maliny posadzone wiosną co nie kwitły wlaśnie się zadomowiły


stale gdzieś się pojawiają róże takie bidulki


eksperymentalna kapusta tylko się wybarwiła ale nie rośnie



ta żurawka z daleka świeci seledynem i jakby nie pasuje do klimatu w tej chwili
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:45, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a trawy pasują baaardzo




chciałam zrobić fotkę do 4 pór roku - zamysł fajny ale wiele nie mam choć coś zbierm

wejście do ogrodu robiłam często może skleję


ten rozchodnik pięknie sie trzyma a biały fatalnie






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:51, 25 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a teraz żałośnie, coś mi zżera żaleźniaka

koszmar, sama wysiałam dmucham i chycham dopiero co cieszyłam się piękną kupą liści i czekam na kolejny sezon na efekty a tu masz brrrr








10 listopada zauważyłam ale wydawało mi się to niegroźne







po czymś takim się mi nie chce

czy ktoś wie czy jeszcze coś się robi?





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Piotr_ 13:55, 25 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj
Ciekawy ogród i rabaty takie poukładane ciekawie i zakomponowane
podziwiam i będę zaglądał
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Pszczelarnia 15:10, 25 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Akcja brzoza - porządny zabieg.

4 pory roku.... muszę zacząć robić zdjęcia nielubianym zakątkom, może natchną/napędzą mnie do zmian.

Fajnie u Ciebie z trawami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 15:16, 25 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)
No to mamy różnice w rozplenicach Hameln i Moudry
czyli
Hameln kwitnie wcześniej, ma jaśniejsze szczotki i jest niższa od Moudry

mam obie więc kolejna jesień wykaże różnice na fotkach i kto wie może przesadzanie będzie się szykowało niestety - ale która fajniejsza jeszcze nie wiem


W okresie późnej jesieni szczotki Moudry są wręcz czarne, trawa robi się złota, ma wzniesiony pokrój
Co od Mikołaja chcesz?
tu masz Moudry
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies