Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

viva 23:07, 18 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Miro, bardzo lubię czytać Twoje podsumowania, rozważania i plany

Zastanawiasz się jaka jest różnica między Hameln i Moudry. Tak jak dziewczyny pisały kolorem kłosów i wielkością. U mnie Moudry jest dwa razy większa niż Hameln, to widać bardzo wyraźnie.
Z kłosowca zbierz nasiona i wysiej, na pewno też sam Ci rozsieje jak zostawisz kilka kłosków na zimę.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
mira 23:24, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No to mamy różnice w rozplenicach Hameln i Moudry
czyli
Hameln kwitnie wcześniej, ma jaśniejsze szczotki i jest niższa od Moudry

mam obie więc kolejna jesień wykaże różnice na fotkach i kto wie może przesadzanie będzie się szykowało niestety - ale która fajniejsza jeszcze nie wiem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:26, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Juzia_G napisał(a)
Moudry ma ciemniejsze szczotki

Pozdrawiam!



dzięki jak masz to proszę wklej mi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
viva 23:27, 18 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
W przyszłym sezone ocenisz Dla mnie obie są bardzo wartościowe a każda do innego miejsca.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
mira 23:30, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
leon60 napisał(a)

jest też chyba większa od Hameln


Olu dzięki - a masz którąś to proszę wklej mi

dlaczego szukam różnic


otóż - kupiłam tydzień temu Hameln bo trafiłam do szkółki - więc tak na pocieszenie i jest posadzona symetrycznie do Moudry i nie mam pewności czy to dobrze będzie - a może dobrze taka różnica ehh za rok wyjdzie

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:35, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mazan napisał(a)
Mira

Jestem i przechodzę do rzeczy. Hortensja ma plamistość liści. Zgrab i spal wszystkie liście - tam zimuje grzyb. Wiosną opryskuj co najmniej trzykrotnie co 7 - 10 dni stosując Dithane Neo Tec, Sarfun lub Topsin, Baymat Ultra.
Brzoza została prawdopodobnie zaatakowana przez szkodnika. Jeśli możesz sprawdź co jest pod naciekiem - może być larwa. Zwróć też uwagę na stan drewna w tym miejscu, może pleśnieć - jeśli tak to zasmaruj maścią z funabenem /ogrodniczą/ lub rozmieszaj trochę topsinu z emulsją /3%/ i zamaluj. Działa jak maść ogrodnicza.



Pozdrawiam


Bardzo Ci dziękuję w takim razie z brzozą już będziemy działać a miałam czekać wiosny.
Hortensje są z zakupu wczesno- jesiennego i nie wiem czy za bardzo ich nie podlałam
ale dobrze to będę pryskać zaraz wiosną bo bardzo zależy mi na tych hortensjach.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:37, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Mira, sprawy odnośnie chrób wklejaj w wątek rozpozawanie chorób i szkodników

Właśnie wkleiłam Twój post - nie w dziale ogród.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=69#post_1


a szukałam gdzie to wkleić i nie doszłam więc dziękuję - przyda się bo będę tam niestety często
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:41, 18 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
viva napisał(a)
W przyszłym sezone ocenisz Dla mnie obie są bardzo wartościowe a każda do innego miejsca.
,


O dzięki, a widzisz czyli jest tak jak myślałam siostry to nie są

a jeśli chodzi o kłosowca - to dziś deszcz zmoczył - jak jutro zetnę kłosy i wysuszę to coś będzie ? może lepiej wiosną kupić nasiona - jakbym oskubała kłosy ale by bło nasion - może coś się wysieje nie będę tam grzebać -

cieszę sie że jesteś
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:13, 19 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Inspiracji szukaj w tym artykule, specjalnie na tę okazję go napisałam
Poproszę o polubienie na FB i o komentarz przy okazji

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/445-jesienne-dekoracje-w-donicach-z-uzyciem-iglakow-na-pniu


Polubiłam , myślisz że nie szukałam inspiracji ? to nawet łatwe ale gdzie to kupić jak golterii nawet u Kapiasa nie było - to stały dylemat gdzie to wszystko co ladne kupić

dziękuję
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:16, 19 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Liście hortensji ogrodowej bym zebrała i wyrzuciła, hortensje rzadko chorują.
Z brzozą brzydka sprawa, przyszło mi do głowy, żeby wyciąć na gładko do zdrowego drewna i zasmarować Funabenem. Gorzej jak się okaże, że zdrowego drewna nie ma.

Prawda, że owocki prawdziwe w większej cenie, ale za to te sztuczne są wieczne. Jak brylanty.


To hortensje ogrodowe i już kolejne mi chorują, zrobię tak bo tak myślałam że te liście trza oskubać i wywalić tylko trzeba było mnie szturchnąć
a z brzozą będziemy działać tylko teraz mało sprzyjające warunki - sprawdzę pogodę.
Dziękuję za informacje.

Będziesz w klubie nasionka ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies