Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

butterfly 13:14, 20 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wątek zamarł prawie śmiercią naturalną... wszystko przez pogodę....

Wczoraj miałam zaplanowane zakupy ale moich brzózek i dereni nadal niet... muszę czekać jeszcze 2 tygodnie...

Ale i tak pojechałam na zakupy. Kupiłam cisy 'Hilli' na żywopłocik za ławeczką, buka 'Crimson Sentry'.
Po drodze był Auchan i nie omieszkałam wstąpić - nie żałuje bo zakupiłam hostę 'Patriot'



I jeszcze jak wchodziłam to pani wiozła na wózku sześciopaki z lawendą - szkoda, że nie wiedział dokładnie które... poluje na 'Hidcote Blue' - ale moje oczy skierowały się od razu na przepiękne kordyliny... Ewidentna wina Ogrodowiska !!!!
jak mogłam nie kupić...

Ale zdjęć nie mam bo mam pomysł jak je ładnie wyeksponować i wtedy pokażę...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 13:25, 20 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jak już sie wybrałam tak dalej to zahaczyłam o jeszcze jedną szkółkę w centrum Rzeszowa.

No były te moje stożki z bukszpanu, ładne.... ale cena.... zobaczcie sami...




I kule też były...




I nawet ogromne kule z cisa...



Ale ceny powalają...

Jeszcze jakby to był cis na pniu to rozumiem...

Wobec powyższego - OGŁOSZENIA DLA LUDZI DOBREJ WOLI Z OKOLIC PODKARPACIA (LEŻAJSK):

Gdyby ktokolwiek widział stożki, kule i przede wszystkim kule na pniu z cisa lub bukszpanu w ROZSĄDNEJ cenie baaardzo proszę o kontakt...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 15:36, 20 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zapomniałam o hortensjach 'Limelight' i 'Vanille Fraise', które też już są w moich rękach

'Limelight' być może jutro uda się do gruntu wsadzić a "Truskawki"... które ustawienie lepsze?





Od razu mi się nasuwa, że pierwsze... ale przecież pień drzewa będzie bez liści więc drugie chyba nie jest takie złe, bo w pierwszym z tyłu puste miejsce zostaje...

Właśnie spojrzałam na projekcik i widzę, że zaplanowałam trawy, bodajże miskanty, 3 szt. po prawej stronie drzewka - a może inaczej je poustawiać.. ?

na trawy od Mariusza jeszcze czekam...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 15:38, 20 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajne zakupy zrobiłaś

A kula z bukszpanu wg mnie już w rozsądnej cenie, reszta nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 20:56, 24 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Motylku, kule z bukszpanu po tyle mniej wiecej w moich okolicach sa - oczywiscie zalezy od wielkosci, ale na oko takie jak pokazujesz ostatnio ogladalam po 80 zl. Stozki wieksze tez ok.270-300 zl...
Kuli cisowych nie widzialam, ale chyba lekkie przegiecie.
Dostalas trawy?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
butterfly 22:49, 24 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No trawek jeszcze niet ale na razie nie panikuje bo w ostatniej wiadomosci napisałi, że pod koniec maja wiec cierpliwie czekam.

posadziłam dziś hortensje 'Vanille fraise', dla 'Limelight' zabrakło mi już ziemi.
Everbloom tez już na miejscu stałym.
Obok ławki posadziłam szpaler cisów 'Hilli' i klon 'Crimson sentry' obok innych cisów...

Ale zdjęć nie mam - jakoś nie mam ostatnio do nich weny...
a poza tym zarastam chwastami i każdą wolna chwile spędzam na plewieniu - dziś dopiero doprowadziłam do porządku warzywnik...
No i jeszcze jednoroczne bo malowałam doniczki na biało (od półtora roku mam fazę na białe )
i jeszcze kordyliny dwie do wsadzenia i nie wiem czym je podsadzić bo podoba mi się osteopermum ale i białe niecierpki (jedno i drugie nabyłam)
Z bluszczem się dziś bawiłam bo "wąsy"już mu długie urosły i musiałam go wpychać do kuli z wikliny...

Oj, dużo tego..
zastanawiam się czy nie wzięłam trochę za dużo na swoje kobiece barki...
bo jak tu jeszcze być matką, żoną i kochanka... i jeszcze kobietą pracującą...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
kasiula79 23:09, 24 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Beatka świetnie Cię rozumiem - również nie wyrabiam na zakrętach . A przecież u mnie dużo mniejszy rozmach, ale gdy dochodzi d tego jeszcze praca zawodowa to naprawdę ciężko się wyrobić. Życzę udanych nasadzeń!
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
butterfly 18:44, 27 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wczorajszy cały dzien spędziłam w ogrodzie, głównie na plewieniu... niestety, i tak jeszcze nie wszystko skończone...

Ale co nieco tez posadziłam

Hortensje 'Vanille Fraise' - nikt n ie podpowiedział jak posadzić, zadecydowałam sama.


Hortensje 'Limelight' - przed nimi będa trawy, czekam nadal....


Żywopłocik z cisa 'Hilli' na części koła, w którym stoi ławka - ciągle zmienia pozycje bo kosic trzeba... Za cisem w przyszlości będzie pergola z różami pnącymi


zamieniłam małe funkie, które kupiłam kiedys w ogrodniczym na 'Patriot' - wygląda o niebo lepiej.

UWAGA - zdjęcie dla ludzi o mocnych nerwach lub lekko niedowidzacych niewyplewione trawsko...

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 18:50, 27 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Z przodu posadzone hortensje 'Blue Wonder' - tu zmiana planów, na ich miejsce pójdą tuje 'Danica' i berberysy z tej rabaty.


A tu "wieś spiewa i tańczy" bo wszystko do wysadzenia i straszą łodygi tulipanów i w ogóle nieładnie to wygląda...


a tu jeszcze nie pokazywałam tej ściezki, która już dosyć dawno ulożona ale jeszcze jej nie pokazywałam bo nie mogę się doczekać "wyrównania", i dzieci tez jakies dziurki wygrzebują...


Świerki serbskie przyjęly się ladnie bo sa zieloniutkie przyrosty
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 18:54, 27 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Siódma 'Blue Wonder' musiała wylądować w donicy bo na rabacie z innymi juz zabrakło miejsca.


Moje pierwsze kordyliny - mam nadzieję, że bedę umiała się nimi zaopiekować zima


I swoja kulke też będę miała jak bluszcz się rozrosnie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies