Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

nawigatorka 18:02, 04 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Motylku ja z prosba o rade.planuje jarzmiankowa rabate i zwracam sie do Cie sie jako posiadaczki chyba najpiekniejszych jakie widzialam z prosba o rade co do tajnikow ich sadzenia. Jakie u Ciebie maja stanowisko i jak wysoko dorastaja? I czy masz w ich sasiedztwie Molinie czy mi sie wydaje?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
butterfly 21:06, 04 lis 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Asiu,
dziękuję - jarzmianki to jedne z roślin, które odkryłam dzieki O. Niby niepozorne ale w wersji makro robią wrażenie - jakby kropelki rosy... zreszta, co ja ci będę mówić - skoro robisz rabate z nimi to już wiesz

Pierwotnie za jarzmiankami rosły miskanty Krater ale tak sie rozrosły, ze nie było tam dla nich miejsca i je przesadziłam.
Po lewej stronie są hortensje Vanille F., przed jarzmiankami zawilce wiosenne, wielkokwiatowe, a przed nimi sesleria jesienna.
masz dobre oko, tak, w pobliżu, między brzozami są molinie Karl Foerster

Jak ci się chce marnowac czas to tu znalazłam jak Magnolia pomagała mi tworzyc te rabatę - może coś ciekawego wyczytasz, co cie zainteresuje

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=43

Jarzmianke kupowałam mikrą i zaskoczona jestem ze tak dała radę na tej mojej rabacie - u mnie rosnie w półcieniu, przed południem zdecydowanie ma najwięcej słońca
Edit - nie mam pojecia jak wysokie u mnie wyrosły, ale jak patrze na zdjęcia i na to co obok rosnie - chyba sięgają cycków
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:18, 04 lis 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Pawlus, kasia_w, Kuba, abiko, Ewik, Madzenka, lojalna, anna_t, elzbieta_g - dziękuję za ciepłe słowa - rankiem rzeczywiście fajnie to słońce operuje i zdjęcia wychodzą nieziemskie, nawet takiej amatorce jak ja
Słońce nadal co rano czaruje - codziennie obserwuję to jak wychodze do pracy - mam nadzieję ze poczeka na mnie do soboty

Lojanta, (spodobało mi się ) - miedzy brzózkami posadzone były czosnki Purple Sensation, ale je wykopaąłm w tym roku bo dosadzałam bukszpany - wsadzę je tam znów ale nie wiem co z tego wyjdzie bo mnóstwo cebulek sie porozmnażała i całych nie mam tylko takie ząbki, jak czosnek taki do jedzenia rozdzielamy...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
nawigatorka 22:06, 04 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
butterfly napisał(a)
Asiu,
dziękuję - jarzmianki to jedne z roślin, które odkryłam dzieki O. Niby niepozorne ale w wersji makro robią wrażenie - jakby kropelki rosy... zreszta, co ja ci będę mówić - skoro robisz rabate z nimi to już wiesz

Pierwotnie za jarzmiankami rosły miskanty Krater ale tak sie rozrosły, ze nie było tam dla nich miejsca i je przesadziłam.
Po lewej stronie są hortensje Vanille F., przed jarzmiankami zawilce wiosenne, wielkokwiatowe, a przed nimi sesleria jesienna.
masz dobre oko, tak, w pobliżu, między brzozami są molinie Karl Foerster

Jak ci się chce marnowac czas to tu znalazłam jak Magnolia pomagała mi tworzyc te rabatę - może coś ciekawego wyczytasz, co cie zainteresuje

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=43

Jarzmianke kupowałam mikrą i zaskoczona jestem ze tak dała radę na tej mojej rabacie - u mnie rosnie w półcieniu, przed południem zdecydowanie ma najwięcej słońca
Edit - nie mam pojecia jak wysokie u mnie wyrosły, ale jak patrze na zdjęcia i na to co obok rosnie - chyba sięgają cycków

Jarzmianki maja dla mnie niezaprzeczalny urok i tez o ich istnieniu do,niedawna nie wiedzialam. A jaka bylam podniecona gdy spotykalam je w tym roku w Tatrach

Przesledzilam juz historie powstawania rabaty wczesniej i to z przyjemnoscia.wiem ze sadzilas co 40cm.a czyms je dokarmiasz? Wysoka u Ciebie (choc cycki cyckom nierowne) a jaka to odmiana bo nie doczytalam? A ta molinia sasiaduje z jarzmianka? Ja mysle nad takim sasiectwem.

Przepraszam za ilosc pytan ale staram sie dobrze przygotowac

A i jeszcze jedno czy ona Ci sie wysiewa? A moze wysiewa Ci sie w nadmiarze
Usciski zostawiam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
butterfly 07:47, 05 lis 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Asiu, ja niewysoka - 1,60 w kapeluszu i na obcasach,to cycki latwo umiejscowic
Nie dokarmiam kompletnie niczym, moze im.nieco splynie to co leje hortensjom.
Odmiana - nie pamietam ale to chyba najzwyklejsze Alba.
Sieja mi sie okrutnie chcesz ??
Molinie rosna miedzy brzozami gdzie jarzmianek juz nie ma,jakies 2 m moze.
ogolnie to jedna molinie przesadze pod swierki bo zaslaniaja mi za bardzo brzozki
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
siakowa 08:18, 05 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a jak już jesteśCie przy rabacie z jarzmiankami...masz beatko przed jarzmianką zawilce tak? przynajmniej taki byl pierwotny plan

zastanawiam sie czy jak zawilce zaczynają kwitnąć to nie zasłaniają jarzminaki?
moja jarzmianka wypuszczałą aktywnie kwiaty do połowy pażdzienika kiedy to zawilce już kwitną. a tez je chciałm gdzies tam wcisnąć. Za bardzo kocham jarzmiankę żeby ją zasłonić. JAk to widzisz?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
malkul 08:23, 05 lis 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
anna_t napisał(a)

czad!!


Motylku świtniste to

i ciągle pamiętam moja miłość do twojej rabaty sipowej ogromnej
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
butterfly 09:51, 05 lis 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
siakowa, ja mam zawilce wielkokwiatowe, one kwitna przed jarzmiankami,jak przekwitna to jarzn
mianki zaczynaja. To raz,a dwa one sa duzo nizsze od jarzmianki
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
siakowa 09:53, 05 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ooo to juz wszytsko jasne czyli masz zawilce wiosenne a nie jesienne?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
butterfly 09:54, 05 lis 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
malkul, ja palam miloscia do wszystkich twoich traw
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies