Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

butterfly 21:55, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Aga, no muszem jeszcze setuchne albo i dwie dokupic

Co to jest 100 cebulek nic

PS. Dlaczego ja tak nie myslałam rok temu
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
agniecha973 22:00, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mi wychodzi 300, a nie 100

Nie jesteś osamotniona w tym sposobie myślenia.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
butterfly 22:05, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
no tak, ale tych 200 krokusów już nie liczę - rozsypię je przed łukiem z bukszpanu
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:50, 16 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Męcze się okrutnie nad rabata z brzozami... nie wiem z której strony ugryźć... a kusi baardzo aby ja skończyc jeszcze w tym roku....

Najlepiej byłoby obsadzić wrzosami, ale.... no własnie, ale.... nie widze ich w swoim ogrodzie... w innych mi sie podobaja... u mnie nie....

Podsumowuję - rosną tam 5 brzóz 'Doorenbos, 5 dereni 'Ivory Halo, ok 10 szt host (w tym 4 'Patriot', reszta no name...), 3 molinie 'Karls Forster'

Najprawdopodobniej dosadzę tu jeszcze traw i małe iglaki - cyprysik 'Filifera Nana' i choine 'Jeddeloh'

Z traw - podoba mi sie sesleria i myslałam, żeby pociągnąc z niej ten łuk z bukszpana (ten czerwony spray na zdjeciu) - tylko gdzie ją skończyć - pociągnąć aż do hortensji/? chyba nie...

Za seslerią tez możnaby łuk traw - pytanie: jakich?
Podoba mi się carex 'Frosted curl`s' ale czy sie nie pogryzie z seslerią? (to ten fioletowy spray)

A za nimi wyższe - może miskanty (przypomnę że w hortensjach są 2 'Morning Light') ale ile, czy je "rozsypać" czy sadzić w jakiś uporządkowany sposób...

No gdzieś upchać te cyprysiki i choiny...



A na wiosnę to tam mi się marzy łan niebieskich szafirków.... ale nie wsadzę cebulek dopóki nie skończę tej rabaty....

jeszcze mam taki widok z góry - prawy górny róg przy swierkach



____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Joaska 21:25, 16 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104



Witaj,
Nie wiem aj nie jestem ekspertem, ale na tak duże miejsce jakim dysponujesz to wydaje mi sie że brozy i derenie są za gęsto, co do traw to ja bym jedkan w takim małym nieporządku je powsadzała cos jak jest w ogrodzie z lustrem, tam jest piękny zakątek z brzosami i trawami, zerknij.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
butterfly 14:17, 17 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wiesz Joasiu, nie wydaje mi się żeby było za ciasno - takie wrażenie za zdjęcia - jak się tam stoi to jest jeszcze sporo miejsca - zastanawiam się czy czasem nie dosadzić host... Umieściłam takie zdjęcie bo widać mniej więcej z góry jak te nasadzenia wyglądają, a że nie jest to taki dokładny obraz z góry.... musiałabym byc ptakiem

Wg IBRO brzozy na szerokość przyrastają tylko 600 cm, derenie trochę więcej potrzebują miejsca ale myślę, że będzie ok...

Ogród z lustrem znam na pamięć to dzięki nim zamarzyłam o zakątku z brzozami
Danusia pięknie zaaranżowała to miejsce.... ale ja tak nie umiem..

Pomyślałam też o Ophiopogon - jest na mojej liście "chciejstw" i może to niegłupi pomysł aby go dać w okolicy brzóz... tu biała kora, tam prawie czarne listki... może na obwódkę właśnie... tam gdzie narysowałam seslerię...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
MartaS 14:35, 17 wrz 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
czesc Beatko

ja raczej nie pomogę w projektowaniu ale będę się przyglądać zapowiada sie wspaniale
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
magnolia 10:48, 19 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
opipogon na obwódkę- trochę długo trzebaby czekać na efekt
O seslerii skalnej myślisz? Czy innej?
Skalną bardzo lubię, bo to pewniak, zawsze się udaje.
Tylko w 1 miejscu coś z nią nie tak- U Kraani przerasta zielskiem. U mnie nie, i tam gdzie ją sadzę tez tego nie było.
____________________
magnolia 11:00, 19 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a jakbyś miedzy hortensjami a brzozami posadziła miskanty, potem między hostami je powtórzyła pojedynczymi kępami, potem z przodu może choiny jedeloch w dywanie z seslerii, a przed miskantami łan czegoś do 60 cm, i paseczek Frosted Curls?
Tylko nie wiem czy to ma rece i nogi, bo nie wiem ile tam miejsca.
Miskant jakiś najlepiej kwitnacy- np Adagio, Krater
____________________
butterfly 22:12, 19 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Magnolio, dziekuje bardzo, że zajrzałaś - ja dopiero teraz dorwałam kompa...

Tak, o seslerii skalnej myslałam - czy ta zdjęciu to twoja? Śliczna jest !

Z miskantów, które wymieniłaś oba mi sie podobają , chociaż może Krater nawiązywałby bardziej kolorem do rosnącej w pobliżu 'vanille Fraise'... nie wiem sama...

Jeśli dobrze zrozumiałam - to puste pole miedzy hortensjami a brzozami wypełnić ww. miskantami, przed nimi łan do 60 cm ( może byc z cyprysików 'Filifera Nana', czy kolor bedzie się gryzł? A może łan z traw do 60 cm?), i przed tym pasek 'Frosted Curls'. Tak?

Pomiedzy brzozami, hostami powtórzyć 1-2 ww. miskanty (powoli dojrzewam, żeby jedną lub dwie przesadzić trochę do przodu, do linii rabaty - na tym zdjęciu powiększonym widać), dalej do przodu parę sztuk (5-7) 'Jeddeloh' w dywanie z seslerii. Czy tak?

Przypomnę, że rosną tam 3 molinie - tam gdzie czerwone kropki - bo ona taka bardziej ażurowa niż te miskanty...


A tak mi teraz przyszło do głowy - a jakby tak przesadzić te molinie (już raz przesadzałam... ) w takim łuku, trochę jest miejsca między tą rabatą z brzozami a tą z tawułami. Rosna tam kosodrzewiny i za nimi te molinie...
Znalazłam stare zdjęcie - zaznaczylam na czerwono...




A ogólnie co do miejsca - jest go sporo jak na moje oko - chociaz na zdjęciu naprawdę tego nie widać - 2 m spokojnie, od host do linii rabaty. Mniej więcej tyle samo między hortensjami a brzozami.

Jeszcze raz patrze na to zdjęcie seslerii - no śliczna jest. Ile ma lat?
I z tego co wiem, to wystarczy ję wiosną wyczesać, tak?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies