Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Pszczelarnia 16:29, 29 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebek napisał(a)
Przekopiowałem prośbę Danusi odnośnie stosowania naszych magicznych skrótów nazw roślin
Jako założycielka Ogrodowiska jednak proponuję na forum ogrodniczym jakby nie było znanym i szanowanym - używać prawidłowych nazw, tak będzie najlepiej, bo wszyscy pójdą na skróty. 

Starajmy się jako ogrodnicy z pasją nauczać innych prawidłowego posługiwania się jezykiem fachowym ogrodników, znanym i jednakowym na całym świecie. 

Zaroi się od "śmieszności" i absurdu, a to spowoduje że z nas zaczną się śmiać, jestem temu przeciwna.

Kochani - jak chcecie nazywajcie rośliny na swoim wątku tak jak chcecie, ale nie róbmy tutaj jakiegoś targowiska śmieszności. Zamykam więc ten wątek

Jeszcze raz apeluję - używajcie prawidłowych nazw bo w necie zaroi się od tego a to nie jest dobre dla ogrodniczej nomenklatury.


Zatem od dziś hortki i inne buksy znikają na rzecz hortensji i bukszpanów Muszę o tym pamiętać, bo weszło mi to w nawyk


Mój M. na egzaminie trudnym z jakiejś matematyki "geologicznej" zdał tylko dlatego, że zamiast pospolitego słowa "delta" użył słowa "wyróżnik".
Nazwy mają znaczenie i oznaczają. Jestem za poprawnym oznaczaniem i nazywaniem. Choć tej prośby nie widziałam, uważam, że warto. Warto znać również łacińskie nazwy roślin; mnie to w orientacji w świecie ogrodniczym bardzo pomaga. Coś jak angielski w medycynie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 16:30, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek kontener prymulek Ci się nalezy za 5
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rench 16:50, 29 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Gratulacje
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Sebek 21:24, 29 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iwk4 napisał(a)
Ja w czasie nauki zawsze miałam "chwilę przed" jakieś natchnienie, czego mam się nauczyć. Pamiętam, że z analizy matematycznej problemem moim były całki Reemanna, bo jak na egzaminie opowiedzieć o czymś przez 10 minut, jak w opracowaniach 3 linijki o tym było ?
Wypożyczyłam sobie w takiej sytuacji 5 książek, w każdej co innego napisane i próbowałam rozgryźć temat przez rozłożenie na części pierwsze. Poza tym pytaniem było jeszcze 59 innych, a ja się uparłam na ten. Reszta po łebkach.
Idę na egzamin, losuję pytanie, a na kartce jest napisane: Całka Reemanna. Powinnam usiąść i zrobić sobie notatki. Ale ja siedzę i nic nie robię, bo dziwnie się złożyło, że moja poprzedniczka, która w tym momencie odpowiadała, wylosowała temat: wprowadzenie do Całek Reemanna.
Profesor jej przerwał, spojrzał na mnie i się pyta: czy pani się źle czuje, czy może chce pani wylosować inne pytanie? Odpowiedziałam, ze wszystko w porządku i słuchałam jej odpowiedzi dalej.
Po jej wyjściu mogłam zmazać tablicę i zacząć odpowiadać, ale najpierw powołałam się na to, co ona powiedziała, poprawiłam błędy i odpowiedziałam na moje pytanie. Dostałam u tego profesora 5,nikt nie chciał wierzyć. Gdybym wylosowała każde inne pytanie, pewnie by była niższa ocena.
Mówią, że głupi ma zawsze szczęście. A że w życiu mam dużo szczęścia, to kiedyś powiedziałam, że chyba jestem najgłupszą osoba na świecie
Trzymam Sebek kciuki za twoje szczęście


Ja też trzymam kciuki Mam nadzieję, że za kilkanaście dni przedmiot matematyka zniknie z mojego pola widzenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:26, 29 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)


Mój M. na egzaminie trudnym z jakiejś matematyki "geologicznej" zdał tylko dlatego, że zamiast pospolitego słowa "delta" użył słowa "wyróżnik".
Nazwy mają znaczenie i oznaczają. Jestem za poprawnym oznaczaniem i nazywaniem. Choć tej prośby nie widziałam, uważam, że warto. Warto znać również łacińskie nazwy roślin; mnie to w orientacji w świecie ogrodniczym bardzo pomaga. Coś jak angielski w medycynie.


Łacińskie nazwy również znam - oczywiście tego co mi się przyda Łacina podwórkowa i ogrodnicza jest u mnie na poziomie co najmniej podstawowym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:27, 29 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Madzenka napisał(a)
Sebek kontener prymulek Ci się nalezy za 5


Jak zdarzy się cud i zdam to zaczynam sezon
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:29, 29 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rench napisał(a)
Gratulacje


Jeszcze nie ma czego gratulować Chyba, że to gratulacje z okazji upolowania tanich badylków? Jeśli tak to dziękuję - zawsze powtarzam, że ja ofiarą wyprzedaży jestem...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 07:28, 30 sty 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Sebek napisał(a)
Pozdrowienia weekendowe zostawiam A miałem szukać wiosny...



Pięknie u Ciebie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Agania 08:13, 30 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U mnie też sesja, ale ja na szczęście nie muszę się już uczyć

Powodzenia, zdasz, zdasz, w końcu sezon czas zacząć i udanych łowów na dobry początek wiosny

Dobrze, że przytoczyłeś prośbę Danusi, bo nie zauważyłam, trzeba uszanować, ja też znam nazwy łacińskie, dużo łatwiej poruszać się w świecie roślin i tutaj swojej wiedzy nie ograniczam

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Borbetka 08:53, 30 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Eee tam, Sebek, wszystko pozdajesz. Na piątkę nie musi być.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies