Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek Olgi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek Olgi

olga_szopa 23:19, 15 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Ja nie mam się czym chwalić .Oglądam Wasze koleje ogrody i gdzie mi tam do Was, ale wiem, że nasze forum składa się tylko z ludzi życzliwych,więc wiem również ,że nie będziecie się śmiać tylko pomożecie.A zatem gródek skończy w tym roku 4 lata i powstał w starym poniemieckim sadzie czy parku i znajduje się w fazie nieustającej reorganizacji.



strona północna w trakcie budowy z akacją pod moimi oknami.






I strona południowa.
Wprowadziliśmy się tam w grudniu i początek prac ogrodowych przypadł na wiosnę 2007r.Zaczęłam od założenia trawnika,żeby się nie kurzyło .Oczywiście skopałam ziemię, nie wspomnę co wykopałam i posiałam trawę .A następnie przeczytałam jak dobrze założyć trawnik.Pierwsza porażka.Moja sąsiadka mówiła "daj spokój trawa to chwast sama urośnie"moja nie chciała.No nie powiem coś tam wzeszło kępkami pomiędzy nimi dorodny mech i tak już zostało.W ubiegłym roku definitywnie i jak pisała Justyna "własnonożnie"usunęłam resztki mchawnika.



Jako żywopłot posadziłam różę parkową ,ale po dwóch latach musiałam się i jej pozbyć.Nie dawałam rady z chorobami grzybowymi.
Pod świerkiem i klonem (na którym podobno powiesił się jakiś nieszczęśliwie zakochany)posadziłam winobluszcz.Tu z córką właśnie go podlewam.




Taki efekt osiągnęłam po str.południowej.Roślinki prawie wszystkie dostałam od koleżanki,część z nich wsadzałam nie wiedząc co z nich wyrośnie.Generalnie stworzyłam tzw.trawnik z falbanką i ten efekt mnie nie zadowolił.
____________________
Zakątek Olgi
hanka_andrus 23:34, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Olgo!Sama napisałaś,jak się chce,to się szuka sposobu.
Ja Tobie doradzać nie umiem,bo sama jestem w trakcie przebudowy mojej 30-letniej działki pracowniczej,ale koleżanki zapewne w potrzebie Ciebie samej nie zostawią.Chęci masz i pomoc w pięknej córeczce/pozdrawiam przy sposobności/.Zrób plan twojego ogrodu na papierze /podaj ewentualne odległości/ i zaznacz już istniejące elementy/stare drzewa,twoje nasadzenia/.Napisz jaką masz wizję swojego ogrodu/ jak chcesz go wykorzystywać,oprócz prac typowo ogrodowych-wypoczynek,gra w piłkę,ławki/ zrób zdjęcie swojego planu i wklej tu pod swoim wątkiem.Zobaczymy ,kto Tobie zechce pomóc.Jest na to dobry czas.
Pozdrowienia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 23:39, 15 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Cześć Olga. Cieszę się bardzo że też tu jesteś. Napewno nie zostaniesz sama. Właściwie Hania Ci już zleciła zadanie domowe na które czekamy. Bardzo Ci będę kibicował w modernizacji i upiększaniu ogródka.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
olga_szopa 23:40, 15 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600


Str.północna i najbardziej fotogeniczna istota w naszej rodzinie czyli Mrusia.Na pierwszym planie klon pod którym nieświadoma jego żarłoczności posadziłam hortensję pnącą.Nawet jej tam było nie najgorzej ku mojemu zdziwieniu tylko ją notorycznie przycinałam kosiarką.Nie dość , że bidula powoli rośnie to jeszcze ją ciągle skracałam.W końcu ją przesadziłam ale znowu jakaś skucha żle to zniosła .Wiosną mąż kupił nową rośnie .
____________________
Zakątek Olgi
olga_szopa 23:53, 15 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
O jakże się cieszę ,że już ktoś zajrzał.
Panie Zbyszku dzięki za słowa otuchy.
Pani Haniu ja szukam sposobu, dlatego tu jestem.Dzięki.
____________________
Zakątek Olgi
Matka 00:10, 16 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
"Nocna Olgo" hejoooo,

witaj i dawaj dalsze fotki
____________________
U Matki
Gardenarium 00:11, 16 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witamy Olgo w naszym ogrodowiskowym gronie. Pomożemy w tworzeniu ogrodu, jak tylko będzie rysuneczek, zwykły odręczny i zeskanowany z wymiarami i zaznaczoną północą. Można a nawet trzeba nanieść drzewa które są.

Kolejna posiadaczka pięknego kota, śliczny. To osiedle przypomina mi Wilkowiecką na Białołęce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 10:08, 16 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Pozdrawiam Olgo. Ja mieszkam w poniemieckim domku. Na moim kawałku ziemi rosną dwie stare grusze i olbrzymia tuja. Myślę że pamiętają czasy przedwojenne. A więc mamy coś wspólnego, oprócz miłości do kwiatów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 11:30, 16 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Tak sobie teraz pomyślałam, co te Wasze drzewa musiały widzieć?stoją sobie w tym samym miejscu tyle lat i na tyle różnych wydarzeń patrzyły...niesamowite!
____________________
U Matki
Matka 11:31, 16 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
...i nic nie mówiły!
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies