Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Park- ogród w Nałęczowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Park- ogród w Nałęczowie

weronika77 13:43, 23 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203

Zachód słońca w Kazimierzu nad Wisłą.


W pobliżu można pospacerować po ładnych ogrodach Janowca, i popatrzeć na zamek,(takie kiedyś budowali zakochani panowie dla swych wybranek).
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Martek 17:36, 23 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Gardenarium napisał(a)
Nałęczów pewnie piękniejszy latem, byłam tylko raz.

Danusiu toż to Nałęczów i Kazimierz to takie "mety"Warszawiaków się zrobiły Głównie Kazimierz gdzie nie spojrzeć celebryci ))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 17:38, 23 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Była pani blisko mojego wątku )),pani Weroniko
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
justi 18:45, 25 sty 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
a na takim rowerze ktoś jechał w Nałęczowie?




no i kwiaty



____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Martek 18:48, 25 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Justi z pewnością Ja częściej bywam w Kazimierzu ,Nałęczów mijam ,ale poprawię się
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
justi 18:55, 25 sty 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
jeżdżę czasem do Nałęczowa na basen, wtedy też akurat byłam... a w sanatorium jaka impra była, głośno na cały park, a jakie rozmowy pacjentów.... hehehe
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
GorAna 23:21, 27 maj 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
W parku zdrojowym
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
MagdaLenka 15:38, 29 maj 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 794
Kiedy natknęłam się na ten wątek, poczułam się wywołana do odpowiedzi, gdyż Nałęczów to moje miasteczko rodzinne. Tutaj pracuję, a mieszkam nieopodal.
Nałęczów to piękne miasto - park. Było pierwowzorem uzdrowiska Cisy opisywanego przez Stefana Żeromskiego w powieści "Ludzie bezdomni". Na swoje miejsce zamieszkania wybrał go również Bolesław Prus, gdyż wrażenie kameralności, jakie daje wszechobecna tu ogrodowo-parkowa aura, łagodziło jego fobię, a mianowicie lęk przed otwartymi przestrzeniami.

Tematem na czasie jest u nas zbliżający się festiwal otwartych ogrodów, zaplanowany na weekendy: 10-11 czerwca oraz 17-18 czerwca. Poniżej link.

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów 2023

W imieniu własnym organizatorów i uczestników festiwalu zapraszam wszystkich sympatyków Ogrodowiska na to wydarzenie.
Co prawda park zdrojowy jest aktualnie w trakcie rewitalizacji, ale pozostałe atrakcje z pewnością wynagrodzą tę drobną niedogodność.
Baza noclegowa (jak to w uzdrowisku) jest solidna. Oferta kulinarna również. Ale najważniejsze są ogrody, których w tegorocznej edycji jest więcej niż w latach poprzednich. Do tego szereg innych atrakcji towarzyszących.
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty w Nałęczowie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies