Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

marbrz 21:02, 02 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Sypać regularnie nawozem, poczekać jak trawa osiągnie 10 cm po czym skosić. I od razu dosiać w brakujące place lekko przysypując ziemią nasiona, by ich w nstępnym koszeniu nie wciągnąc do kosiarki. Uwaga przy nawożeniu siewnikiem kołowym bez doświadczenia, bo wyjdą place nie nawiezione. No i, przy tamkim trawniczku pójdzie trochę nawozu w glebę.
MarcinCz 21:33, 02 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Dziękuje za radę. Sypnę nawozem. Trochę go pójdzie bo trawki jest około 1000 m2 a drugie 1000m2 dopiero w przyszłym roku bo nie dam rady. Mam automatyczne nawadnianie także jak sypnę to szybko zadziała. Wcześniej czytałem Twoje posty i za jakiś czas zrobię badanie gleby bo Twój trawnik jest super i też chciałbym mieć też taki. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
____________________
marbrz 21:44, 02 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zacznij najpierw od badania gleby, by nie sypać na trawę co popadnie bo skończy się to tragicznie. Uważaj też z podlewaniem i ogranicz je do 1x na 4 lub 5 dni. W przeciwnym wypadku nawóz, który posiejesz wmyje się w glebę i efekt będzie podobny do tego jakbyś w ogóle nie sypał. Obserwuj trawę i jak będziesz widział, że więdnie zwiększ nawadnianie, jak posypiesz azot popatrz po tygodniu jaki kolor będzie miała trawa, jak zacznie blednąć sypiesz znowu. Generalnie podziel miesięczną dawkę na 2 porcje co 2 tygodnie. Ummnie się to sprawdza przy bardzo przepuszczalnym piachu.
Roman_73 14:47, 10 cze 2015


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witam.
Marbrz- nie ukrywam, ze bardzi mnie zainteresował temat analizy trawy...
Tak więc dzwoniłem do Gliwic i już wszystko wiem
w poniedziałek jadę z próbką..
Ciekawe, co mi pokaże Choć trawnik mam całkiem fajny, aczkowiek.. jeszcze troszkę mu brakuje do doskonałości
Pozdrowionka..
____________________
leman 16:23, 12 cze 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
hey, od kolegi marbrz dostałem wytyczne aby użyć 1 kg na 100 m2 saletrzaku. nurtuje mnie jedna sprawa.... wiem jak odmierzyć 1 kg nawozu. Ale jaka taktyka aby te 1 kg rozsiać na 100 m2 ??? Kilogram to mało , obszar w miarę duży. Lepiej go rozrzucić z ręki czy użyć ręcznego siewnika ??? Jakie Wy macie taktyki.
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
marbrz 16:35, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zapewniam Cię że 1 kg na 100m2 to sporo. Zmniejsz na siewniku oczko i idź wzdłuż potem w poprzek. Ja siałem ostatnio 1 kg na 300 metrach i posypało sie pięknie i równo. Sianie nawozu nie polega na tym że ziarenko ma leżec koło ziarenka w trawie.
Joanna___ 14:47, 16 cze 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Kto pomoże? Czy nawóz długodziałający (100 dni Substral)po jednorazowej porządnej ulewie powinien się rozpuścić do zera? Lało jak nie wiem a on jeszcze jest.Czy będzie się stopniowo rozpuszczał za każdym podlewaniem ręcznym lub z nieba?
____________________
marbrz 15:18, 16 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Będzie się rozpuszczał przez jakiś czas, nie od razu. Na tym polega jego zasada działania.
Joanna___ 17:57, 16 cze 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Bardzo dziękuję
____________________
OlaOla 19:04, 25 cze 2015

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
Dzień dobry

Proszę o odpowiedź co ile się nawozi trawnik? Panicznie boje się spalenia lub przenawożenia, bo dużo pracy włożyłam w swój trawnik.
Teraz pojawiły się takie suche końcówki i nierównomierny zielony kolor, kilka małutkich żołtawych plamek, no i nie rośnie już tak szybko jak po nawożeniu, dlatego podejrzewam że trzeba już nawieźć... Ale pewności nie mam, dlatego pytam Was ekspertów.
Ostatnie nawożone nawozem ProComplex z duża ilością azotu 6 maja.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ola.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies