Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

marbrz 20:46, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Powinnaś posiać nie później niź 6 czerwca, lipca, sierpnia itd. Jeśli kosisz często tj co 4 -5 dni powinnaś siać ten nawóz co 3 tygodnie. Dawka jak pisze 2 kg na 100 m2. Prawdopodobieństwo przenawożenia niewielke, chyba że wysypiesz cały siewnik w jedno miejsce.
OlaOla 20:58, 25 cze 2015

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
Dziekuje za szybką odpowiedź. Na opakowaniu tego nawozu (skład: Nawóz posypowy, granulowany, wieloskładnikowy z magnezem: NPK 20+6+9,5 (MgO) (+2)) jest napisane zabieg powtórzyć za 60 dni, wiec początkowo sie tego trzymałam, ale jak widac moja trawa nie.
Kosze co 5 dni, podlewam codziennie, wertykulacja była, naprawdę dbam o mój trawnik.
Jeśli jutro nawiozę, to kolejny zabieg za miesiąc, a potem już jesienny?
marbrz 21:36, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Następne nawoźenie za 3 tygodnie, szczególnie jeśli trawa jest codziennie podlewana. Nawóz jesienny w pierwszym tygodniu października.
OlaOla 22:45, 25 cze 2015

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 9
dziękuje, zatem jutro nawożę
maki 10:24, 29 cze 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Prosze o pomoc zasiałlem trawnik początkiem maja z nie wiedzy posypałam pózniej nawozem o nazwie Frukovit , trawa wyrosła nierównomiernie są gdzie niegdzie placki bez trawy lub z małą jej ilością , prosze o pomoc co mam teraz zrobić jaki nawuz bedzie najlepszy teraz i czy dosiać trawę w te puste miejsca?
maki 10:44, 29 cze 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Załączam zdjecie
marbrz 12:23, 30 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
maki- wyrzucenie z paczki kilku kilogramów trawy to nie to samo co założenie trawnika. Przeczytaj choćby posty MarcinaCz na str 109 i 110 w dziale kłopoty - problemy z trawnikiem i powiedz czy zakładając swój zrobiłeś to podobnie.
W Twoim przypadku sam nawóz nie pomoże za wiele.
Tess 12:29, 30 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
maki napisał(a)
Prosze o pomoc zasiałlem trawnik początkiem maja z nie wiedzy posypałam pózniej nawozem o nazwie Frukovit , trawa wyrosła nierównomiernie są gdzie niegdzie placki bez trawy lub z małą jej ilością , prosze o pomoc co mam teraz zrobić jaki nawuz bedzie najlepszy teraz i czy dosiać trawę w te puste miejsca?

Żadnego nawozu teraz, skoro już dałeś. Dosiewek też teraz nie rób, za sucho.
Ja bym o niego zawalczyła jednak. Posiac na nowo zawsze zdążysz
Często i dużo podlewać i kosić często (raz - dwa w tygodniu, wg. potrzeb), ale nie za nisko.
Pokaż za jakiś czas, czy się poprawił.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
maki 12:49, 30 cze 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Bardzo dziekuje za cenne wskazówki wiem ze nie zrobiłem tego jak trzeba ale się uczę od Was . Nawozone było początkiem maja minęło prawie dwa miesiące . Jak czytałem tutaj na forum ,może jak by teraz podsypał Hydrocomplexem lub saletra wapniową i podlewał co drugi dzień to może by trochę się trawa za korzeniła ni nie wiem sam już . Miejscami naprawdę rośnie ładna trawa ale tylko miejscami. Chciałbym mieć ładną trawę w pod koniec lipca jak przyjadę , tyle pieniędzy i pracy smutno mi.
maki 12:50, 30 cze 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies