Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Ewer 21:50, 15 lip 2016


Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 5
Ktoś lub coś podjada moje rośliny, najbardziej funkie, młode hortensje, rododendrony i żurawki. To slimaki, opuchlaki - jak to zwalczać?





____________________
Ogrody Podkarpacia
monik 12:13, 16 lip 2016

Dołączył: 16 lip 2016
Posty: 1
Cześć, proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby. Pojawiło się na jabłonce i większość liści już jest tym zakażone. Co to jest i jak można to zwalczyć?
Dziękuję z góry za pomoc
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/120/1200360/thumb_original.JPG

Gardenarium 12:07, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tomek33 napisał(a)



Witam, mam problem z moim winobluszczem, mianowicie liście zaczynają robić się żółte, do tego dostał dziwnych plam na na liściach, nie mam pojęcia co to jest, pomoże ktoś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 13:01, 18 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tomek33

Plamistość liści powodowana najczęściej przez grzyba Cladosporium. Pod spodem plam jest ciemny /szary do brązowego/ nalot pleśni. Zwalczać środkami zawierającymi chlorotalonil /Bravo, Gwarant lub Guliwer/ ewentualnie tiofanat metylu, np Topsin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Tomek33 14:29, 18 lip 2016

Dołączył: 18 lip 2016
Posty: 1
Dziękuje za pomoc
Michu87 08:52, 19 lip 2016


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
monik napisał(a)
Cześć, proszę o pomoc w rozpoznaniu tej choroby. Pojawiło się na jabłonce i większość liści już jest tym zakażone. Co to jest i jak można to zwalczyć?
Dziękuję z góry za pomoc
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/120/1200360/thumb_original.JPG




Hej! Na tym zdjęciu praktycznie nic nie widać. Ja miałam takie plamy na liściach brzozy. W moim przypadku jednak były to larwy jakiegoś owada, które żerowały w blaszce liścia. Te plamki to jakby takie pęcherzyki były, na pierwszy rzut oka myślałam, że grzyb ale jak rozdrapałam palcami wszystko było jasne. U Ciebie trudno powiedzieć ze względu na jakość zdjęcia.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Gardenarium 19:46, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewer napisał(a)
Ktoś lub coś podjada moje rośliny, najbardziej funkie, młode hortensje, rododendrony i żurawki. To slimaki, opuchlaki - jak to zwalczać?







Ja bym obstawiała ślimaki. Niebieskie granulki pomiędzy roślinami lub ekologiczne sposoby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZabaWOgrodzie 21:16, 21 lip 2016

Dołączył: 21 lip 2016
Posty: 2
Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby. Na pnączach pojawiły się żółto-brązowe plamy, a pod spodem liści czarne kropki. Co to może być? Jak mogę się tego pozbyć? Podobne plamy pojawiły się na pelargoniach.
diazik 09:21, 22 lip 2016

Dołączył: 22 lip 2016
Posty: 2
Witam
Prosba o rozpoznanie
Mam cala mase swierkow w ogorodzie, rosna bardzo blisko siebie a cos zaczyna sie z nimi dziac niedobrego, w zeszlym sezonie bylo ok, jak na moj gust jest to cos zwiazane z grzybami aczkolwiek wole zasiegnac opinii osob bardziej kompetentnych

Dzieki


Mazan 14:30, 23 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ZabaWOgrodzie

Plamistość liści spowodowała prawdopodobnie antraknoza, na którą te rośliny są wrażliwe. Oprysk Gwarantem i topsinem lub sumi alpha.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies