Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 11:55, 12 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

Jeśli już zerwałeś "narośla" trzeba było jednego przekroić. Nie wygląda na objaw choroby lecz podobnie jak u świerka szyszki męskie. Żeńskie są szyszkami nasiennymi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasko43 23:33, 12 cze 2017

Dołączył: 02 kwi 2017
Posty: 2
Dziękuję Mazan. Zrobię opryski skoro wiem już na co.
marcin_pacyna 09:54, 13 cze 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan, dzięki. Przerażała mnie myśl co tam mogę znaleźć i czy mi nie "ucieknie" jakieś stado . Z ciekawości zapytam - gdyby to był galas (tego już nie sprawdzimy), to co zobaczyłbym w środku?
Pozdrawiam
Aneta_1107 14:40, 13 cze 2017


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
Mazan napisał(a)
Aneta1107

To może być ochojnik świerkowo - modrzewiowy, dość uporczywa mszyca dwudomowa. Zastosuj mospilan.


Pozdrawiam
Dziękuje Mazan, właśnie pryskałam, a za jaki czas powtórzyć oprysk? Czy może przyciąć te chore przyrosty?
____________________
Kasia_CS 16:39, 13 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mam jakąś dziwną akcję z rozchodnikami - kilka kępek rosnie w rządku i ma takie dziwne wżery.. czy to coś może być jednak pochodzenia chemicznego?

Cos dolega tez świerkowi u mojej Mamy w ogrodzie
co ciekawe przyrosty ma zdrowe raczej..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mazan 18:57, 13 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_CS

rozchodnikiem zapewne zainteresowały się ślimaki. Świerk ma osutkę świerka i potrzebny jest wielokrotny oprysk topsinem przemiennie z biochikolem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 19:01, 13 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marcin_pacyna

Nic nie ucieknie. Szyszka ma przecież ogonek, który wyrasta z pędu. Nie jest to żadne narośle ani galas.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 13:15, 14 cze 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mazan, no tak, ale nie wiedziałem czy to galas czy nie, więc bałem się przekroić właśnie z obawy, że to galas. Gdyby to był galas, to bałem się tego, co zobaczę w środku. Wiem (tylko z teorii, przecież tego nie widziałem nigdy), że w środku są dziesiątki jeśli nie więcej mszyc i nie wiedziałem, czy mi toto nie wyfrunie w przestrzeń
Teraz już wiem, że wyrżnąłem ładne szyszki, których na tej sośnie jeszcze nigdy nie było. Eh, szkoda...
Pozdrawiam
mmeg 13:45, 14 cze 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Witam wszystkichBardzo proszę o podpowiedź co dopadło moją wierzbę Hakuro nishiki. Tydzień temu była opryskiwana przeciwko przędziorkom Emulparem-czy to co widać na zdjęciach to efekt działania przędziorka czy coś jeszcze? Co mogę zrobić,by ją uzdrowić?
Sanderka 16:13, 14 cze 2017


Dołączył: 14 cze 2017
Posty: 1
Dzień dobry, bardzo chciałbym prosić Was o pomoc. Mam nadzieję, że wybrałam dobry wątek. Podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie z ziemi wykopałam białe, gabczaste jakby jajeczka, z jednej strony wychodziły z nich jakby białe nitki. Było tego bardzo dużo różnej wielkości. Po paru dniach wyszedł z ziemi różowy jakby rulonik z brązową grubszą główką, na której były dwa punkciki podobne do oczu i miało to bardzo nieprzyjemny zapach. Lokalni ogrodnicy są bezradni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies