Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Alicja169 16:57, 17 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dzięki Mazan. Florovit dorażnie będzie ok? A doglebowo azofoska?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 10:24, 18 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Sprawdź odczyn gleby na poziomie korzeni, również zobacz na skład Florowitu i Azofoski. Przekonasz się, że te nawozy zawierają b. mało fosforu /azofoska/ lub nie mają go wogóle /Florowit uniwersalny/. W handlu jest superfosfat wzbogacony 40% lub inne o podobnej zawartości - doglebowo. Teraz stosowanie azofoski czy florowitu może bardziej zaszkodzić niż pomóc, gdyż zawierają duże ilości łatwo przyswajalnego azotu, który zahamuje drewnienie młodych przyrostów i przez to uwrażliwi na przemarznięcie.
Superfosfat możesz stosować także dolistnie 0,3 - 0,5%.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Alicja169 20:57, 18 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Oj, Mazan, takie trudne to ogrodnictwo. Dzięki, że pomagasz. Nie miałam pojęcia, że taki nawóz istnieje, idę szukać
Chyba za póżno wymyśliłam sobie to nowe hobby, ale coś przeciez trzeba robić jak już praca zawodowa się skończyła
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
iwka 23:51, 18 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
na perukowcu pojawiły się takie plamy, widzę że zniekształcają liście.
Proszę o radę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 12:18, 19 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Chcę wykluczyć nieodpowiedni odczyn. Zmierz i podaj. Perukowiec lubi podłoże obojętne do zasadowego - może tu tkwi przyczyna?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
laranja 17:15, 19 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 4
Dzień dobry wszystkim, jest to mój pierwszy post.

Poniżej zamieszczam zdjęcia drzewa nieznanego mi gatunku, które usycha (proszę kliknąć w zdjęcie, żeby otworzyć większy rozmiar).

W miarę możliwości proszę o informację co to za drzewo, co może mu dolegać i jak można mu pomóc.

Jeśli potrzebne jest większe powiększenie liści lub inne dane to proszę o instrukcje.







iwka 17:26, 19 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mazan napisał(a)
Iwka

Chcę wykluczyć nieodpowiedni odczyn. Zmierz i podaj. Perukowiec lubi podłoże obojętne do zasadowego - może tu tkwi przyczyna?


Pozdrawiam


To chyba mamy przyczynę co teraz?


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mentha 21:39, 19 cze 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Witam! Czy ktoś mi może pomóc z moją biedną umbrą? . Zadołowałam wiśnię w kwietniu, miała pączki. Kwiecień był jaki był. Wilgotno, zimno i z przymrozkami.
Jest połowa czerwca a wiśnia wygląda jak suchy badyl, pojedyncze malutkie listki, prawie łyse łodygi. O co może chodzić ?
Piorunek 18:40, 20 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226


Co może dolegać borówce? U niektórych liście są b.małe.
____________________
deenbee 13:58, 21 cze 2017

Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 23
Proszę o pomoc dla moich śliw pissardi. Od kilku dni opadają im liście, w tej chwili bardzo intensywnie. W przeciągu ostatniego miesiąca drzewka były opryskane 1 raz miedzianem i 1 raz topsinem, bo obok rośnie chora wiśnia umbra. Były też jeden raz podlane florowitem uniwersalnym. W tej chwili wyglądają jak poniżej, na liściach są plamki:





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies