Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

Pokaż wątki Pokaż posty

kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała

seliza 10:32, 01 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witam serdecznie u siebie
O jakiegos czasu śledzę kilka wątków na Ogrodowisku, gdzie zazwyczaj sladu nie zostawiam, ale PODZIWIAM i wzdycham...ach cudne ogrody macie..
A ja.. no cóż - jestem na poczatku drogi i pomału staram się działać cosik, aby za kilka lat mieć ten swój wymarzony..
Tymczasem potrzebuję pomocy. Może ktoś zechciałby mi pomóc w kwestii pomysłu zagospodarowanie południowo zachodniej części mojego ogródka..
W zasadzie to jakiś pomysł zrodził się w mojej głowie juz jakiś czas temu ale nie zabardzo wiem jakie mogłabym wykorzystać rośliny..
Najpierw może fotka, aby mieć pogląd na sytuację..



a tu od przecinej strony




W zwiazku z tym, że jest to południowo -zachodnia stona ogrody i nie ma żadnego cienia to latem mam po prostu patelnię
Pomyslałam, żeby posadzić tam jakieś 2-4 drzewek, aby trochę to miejsce zacienić coby mi trawa "normalnie" rosła bo mam same gołe placki. Zależy mi jednak aby te drzewka urosły max 4-5 m i miały szerokość korony ok. 2-4 m
jeśli posadziłabym 4 szt to między środkowymi chciałabym postawić ławeczkę, a przy niej posadzić bukszpany (oczywiście kulki - bo jakby inaczej ) i może cosik jeszcze ...
Chciałbym aby to wszystko zrobić w formie alejki obsypanej zwirkiem lub kruszywem dolomitowym o drobnej frakcji..
Nie mam na razie za bardzo pomysłu jak to tez pogodzić z tujkami, króre są obsypane korą (zresztą jeszcze nie do końca )

Będę wdzięczna za porady

No i oczywiście zapraszam ... mam nadzieję, że z czasem będę miała co pokazać, coby się nik u mnie nie zanudził
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
baraga1904 10:39, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Witaj Seliza na Ogrodowisku. Znajdziesz tu wyśmienitych ogrodników, prawdziwych mistrzów którzy chętnie Ci pomogą , podpowiedzą i zainspirują.Dobrze trafiłaś
hanka_andrus 10:45, 01 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj! Dobrze trafić w odpowiednim czasie ,w odpowiednie miejsce.Słuchaj rad koleżanek projektantek z forum,doradzą ci pewnie już niebawem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
seliza 10:48, 01 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Oj jak szybciutko Witam serdecznie
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
popcorn 10:50, 01 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj!
Moze wisnie szczepione na pniu Prunus Umbraculifera? Danusia ma takie za ogrodzeniem? Rosna tak jak piszesz - ich wysokosc zalezy od miejsca szczepienia, wiec kup maksymalnie wysokie.
A moze ktos doradzi jeszcze cos innego?
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
abiko 10:57, 01 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Witaj,

A jak żwirek to tylko ogródek " lecę w kulki", macie podobne upodobania chyba.. żwirek to najlepiej frakcja 8-12 jeśli dolomitowy.. u mnie chyba będzie taki sam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
motylla 10:58, 01 cze 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Może katalpy?
____________________
Małgosia - Na okrągło
baraga1904 10:59, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Wiśnia Umbraculifera to ekstra dzewko - i kula bez cięcia i nie choruje ( odpukac....) i eleganckie. U mnie roznie w słońcu. Poza tym nie jest drogie.
seliza 11:04, 01 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
abiko napisał(a)
Witaj,

A jak żwirek to tylko ogródek " lecę w kulki", macie podobne upodobania chyba.. żwirek to najlepiej frakcja 8-12 jeśli dolomitowy.. u mnie chyba będzie taki sam


Już bylam w "Lecę w kulki" - i też tak właśnie stwierdziłam, że bardzo w moim guście
Cudnie tam jest
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
anna_studio 19:08, 01 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Hej, cieszę się, że założyłaś wątek, a chciałam Cię do tego zachęcić......
Rośnie nam grupa na Śląsku, (tym Górnym)
A co ze żwirkiem...znalazłaś ich...???
Ja łączę żwir z korą, też ładnie to wygląda...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies