Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzy mi się Siedlisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się Siedlisko....

AniaK 22:28, 05 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Oj nie, to byłoby chyba najgorsze
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
betysia 06:36, 06 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
AniaK napisał(a)
Witam dziewczyny Betysiu i Beto i dziękuję za miłe słowa same wiecie jak dodają energii. Nie miałam czasu wczoraj zajrzeć tak wsiąkłam wczoraj w inne wątki a w relacjach z ogrodów w Anglii już zostałam, jak tam pięknie, a tu proszę u mnie goście.

Beto a kiedy twój wątek?

Betysiu tak oglądałam te katalogi róż u ciebie,że wczoraj niechcący wróciłam z dwoma parkowymi "Ghita" Renaissance, mocno pachnącymi.Teraz tylko zdecydować muszę gdzie je umieścić.



Miłego dnia wszystkim


Anulka...alez pieknosci kupilas, sa cudne i jakie duze i jakie piekne, w bardzo dobrej kondycji !!!!
Bedzie przepieknie, dobry wybor !!!!
ja tez sie rozgladalam bo chcialam wokol oczka i na nowa rabate ale te w centrach niby sa w donixcach ale jakies takie "wymeczone" i liche wiec 1-na zamowilam przez internet, wczoraj doszla zadna rewelacja choc nie tragedia ale do twoich to jej dallllekoooo !!!!
wiec ja do jesieni czekam, nie dosc,ze wybor bedzie oszalamiajacy to cenowo o 70% taniej niz teraz za te lichoty w donicach !
milusiego dnia i weekendu zycze...a i czekam na zdjecia jak juz posadzisz !!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
AniaK 12:25, 06 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
betysia napisał(a)

Witam dziewczyny Betysiu i Beto i dziękuję za miłe słowa same wiecie jak dodają energii. Nie miałam czasu wczoraj zajrzeć tak wsiąkłam wczoraj w inne wątki a w relacjach z ogrodów w Anglii już zostałam, jak tam pięknie, a tu proszę u mnie goście.

Beto a kiedy twój wątek?

Betysiu tak oglądałam te katalogi róż u ciebie,że wczoraj niechcący wróciłam z dwoma parkowymi "Ghita" Renaissance, mocno pachnącymi.Teraz tylko zdecydować muszę gdzie je umieścić.



Miłego dnia wszystkim


Anulka...alez pieknosci kupilas, sa cudne i jakie duze i jakie piekne, w bardzo dobrej kondycji !!!!
Bedzie przepieknie, dobry wybor !!!!
ja tez sie rozgladalam bo chcialam wokol oczka i na nowa rabate ale te w centrach niby sa w donixcach ale jakies takie "wymeczone" i liche wiec 1-na zamowilam przez internet, wczoraj doszla zadna rewelacja choc nie tragedia ale do twoich to jej dallllekoooo !!!!
wiec ja do jesieni czekam, nie dosc,ze wybor bedzie oszalamiajacy to cenowo o 70% taniej niz teraz za te lichoty w donicach !
milusiego dnia i weekendu zycze...a i czekam na zdjecia jak juz posadzisz !!!


Witaj Betysiu, u nas naprawdę rzadko się zdarza dostać dobrej jakości róże, więc tym bardziej się cieszę.Wiadomo, jesienią albo wiosną taniej ale wtedy albo nie mają liści albo nie kwitną, atyle już pomyłek się zdarzało,że jak zobaczyłam, powąchałam, to wiem co biorę.
Oczywiście jak tylko się zdecyduję w którym miejscu to będą fotki.
Pozdrawiam cię cieplutko (u nas dzis 30st) i czekam w takim razie do jesieni żeby podziwiać piękną pannę w otoczeniu róż.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Diana 11:26, 07 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Aniu rozyczki posadzone????
Moniika 18:37, 07 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piękne te róże ! Takie dogodne i zdrowe!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
AniaK 19:09, 07 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Z dwóch stron domu mam dość duży taras i żeby trochę przałamać tę dużą ilość kostki na tarasie, zrobiliśmy okrągłą rabatkę.Obwódka miałabyć z bodziszka,dalej krąg lawendy, a w środku róża pienna.
Lawenda niestety nie miała nazwy i okazała się dziwną lawendą, wysoką i z bardzo jasnymi kwiatkami, nie podobała mi się i zima rozwiązała problem za mnie.
Tak wyglądała w 2009

Nizbyt fajnie,róża mała lawenda duża, nie tak to miało wyglądać.
Róża zmarzła, lawenda również, został tylko bodziszek.Posadziłam drugą lawendę już ciemniejszą, ale też zmarzła, więc w tym roku posiałam za bodziszkiem krąg maciejki i posadziłam aksamitki te drobniutkie (jeszcze nie kwitną) i osteospermum, a ponieważ brakuje cienia na tarasie więc zdecydowałam się na wiąza Camperdowni, który ma utworzyć naturalny parasol(niestety jest to tzw.patelnia, ale też jest bardzo wietrznie i dwa parasole po prostu się złamały), mam nadzieję, że ten naturalny przetrzyma.
Zobaczymy czy będzie mu dobrze w tym miejscu i czy przeżyje zimę.
Czerwiec 2012

Co będzie w przyszłym roku jeszcze nie wiem, może tam coś zimozielonego posadzić??
Pomysły mile widziane
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 19:16, 07 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Diano, jeszcze nie posadzone, leje u nas co chwilę (ale ciepło)i ciągle decyzji brak.
Szukaj transportu przyda się. A droga ta donica? Ja już takie z Toskanii chciałam przywieźć ale za ciężkie i za duże były.

Moniko, rzadko się takie spotyka.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 10:13, 09 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Od strony zachodniej znajduje się dwupoziomowa rabata przy tarasie .Króluje tu wiosną przywrotnik ostroklapowy i szałwia, potem lawenda. Są nawet 4 kulki bukszpanowe(chociaż jedna na razie nie kulka bo trochę jej się przemarzło i odchorowuje) , ale są jeszcze nie duże i na razie giną w gęstwinie
2009

2012

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
AniaK 10:21, 09 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
I jeszcze kilka ujęć z tego roku.

____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Moniika 14:15, 09 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Przepiękny ta podluzna rabatka..... Nie mogę oczu oderwać! !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies