Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

betysia 12:06, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Po kilku miesiacach bezustannego ogladania Was wszystkich razem i kazdego z osobna tchniona chwila dodalam dzis zdjecia w rozanym watku i ...zmotywowana opinia Hani Andrus postanowilam,ze moze opowiem Wam troszke o mojej przygodzie zycia w tym wyjatkowym miejscu...i nietypowych roslinach jakie zastalam...
O najwiekszej milosci ...czyli ogrodzie, ktory bezustannie towarzyszy mi w wspomnieniach z domu rodzinnego a zolozonego po raz pierwszy przeze mnie tu...na obcej ziemi, ktora pokochalam dopiero po kilku latach...
Od 4 lat mieszkam we Francji, wyjazd chyba nie do konca przemyslany ale jestem tu gdzie jestem, czasami samotna wsrod nadwyraz zyczliwych francuzow lecz kochana przez najwspanialszych chlopakow na swiecie...
Prawie 2 lata temu postanowilismy kupic tu dom ale nie bylo to wcale proste, po dlugisz poszukiwaniach wciaz cos bylo nie tak az do momentu gdy zobaczylam go..ponad 150 letni dom, wrecz ruina ale przy wejsciu na posesje ujrzalam najcudowniejsze pnacze z moich snow, ktore wczesniej widywalam jedynie na zdjeciach...to byla stara, zaniedbana wisteria, ktora swoja wielkoscia i milionami kwiatow oraz zapachem oczarowala mnie nieziemsko i wiedzialam,ze tutaj chce budzic sie kazdego ranka i patrzac na nia z okien sypialni zasypiac kazdej nocy...( potem okazalo sie, ze sa dwie )
Wielki dom zbudowany z kamienia, ok 900m terenu i stare roze, ktore z relacji sasiadki wiem, ze przed 40 laty byly chluba wlascicieli domu...a dzis, no coz , nie uprawiane przez wiele, wiele lat niemal zaginelay...ale odkrywam je na nowo, probuje ratowac ale co z tego bedzie...?
Na chwile obecna domek troszke odnowiony a na honorowym miejscu przy oknie w jadalni posadzona nowa roza...
Jesli nie bede Was zanudzac i chcielibyscie poznawac historie "zapomnianego ogrodu" zapraszam serdecznie... cdn...

i jeszcze wisteria kwiecien 2011
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Sebek 12:09, 18 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - piękna historia - no i Francja, hmmm - już czuję te klimaty

Czekam na dalsze zdjęcia, bo zaczęłaś świetnie

Au revoir!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 12:09, 18 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czekamy na fotki i ciag dalszy historii
____________________
Mój nowy ogródek
abiko 12:12, 18 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Och Francja.. czekamy na więcej zdjęć uwielbiam te klimaty, choć francuski zapomniałam już na amen chyba
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
betysia 12:16, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Sebek napisał(a)
Witaj - piękna historia - no i Francja, hmmm - już czuję te klimaty

Czekam na dalsze zdjęcia, bo zaczęłaś świetnie

Au revoir!


Witajcie Kochani !!!!

nie spodziewalam sie,ze kogokolwiek zaciekawi moja historia...
Z wielka przyjemnoscia bede opowiadac i dokumentowac to co zastalam...
Sebku witam cie bardzo serdecznie na francuskiej ziemi i mam nadzieje " a bietot" czyli do zobaczenia wkrotce
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
grupa_trzyma... 12:19, 18 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj, zaciekawiłaś mnie swoją opowieścią. Proszę o więcej! Będę częstym gościem. Lubię francuskie klimaty i ...musztardę francuską
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Bogdzia 12:26, 18 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jest juz ogród w Danii, Holandii, w Niemczech teraz Francja. Z tych wszystkich u Ciebie najcieplej to spodziewam się ciekawych roslin. Serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 12:31, 18 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj, już obiecująco brzmi, no i ta wisteria, którą mam ale ciągle problem z kwitnieniem
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 13:21, 18 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Witaj Pięknie opowiadasz, tak, lekko i od serca... Będę Cię odwiedzać w Twoim ogrodzie, jeśli pozwolisz A wisteria niejednemu skradła serce, nie dziwię Ci się. Najpiękniejsze - moim zdaniem - są białe, ale i fioletowe urzekają swoimi długimi kiściami...

Czekam na kolejne zdjęcia, bo dom z niebieskimi okiennicami zaciekawił mnie niezmiernie...

Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
justi 13:22, 18 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Pięknie się zapowiada, fotki, fotki, fotki dawaj nam szybciutko
Francja mi się kojarzy z łanami lawendy, chociaż nigdy nie byłam
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies