Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Bogdzia 21:09, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie znam takiego derenia a magnolie mają w zwyczaju najpierw sie dobrze ukorzenic a dopiero potem zaczynaja szybko rosnac.Niech wiec sie ukorzenia. Szafirki zachwycajace , mocny kolor maja, super.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ivvvona 21:22, 28 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Piękne masz te szafirki a i tulipanki śliczne, choć w mniejszych ilościach. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Margarete 00:11, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Szafirki bombowe, z tulipanami mam podobny problem, ubiegłoroczne są mniejsze, niższe i jest ich zdecydowanie mniejsza ilośc, a z posród tych które dosadzałam jesienia mam niespodzianki kolorystyczne.........cóż tańsze zakupy w dyskontach oraz na straganach sa obciążone ryzykiem ale czytałam na forum że wielu dostawców boryka sie z takim problemem i pomyłkami, nawet znana ceblowa firma wysyłkowa na literke B.
Dzieki za fotki magnolii.
Georg henry kern to magnolia o najwolniejszym tempie wzrostu, więc nie spodziewałam sie że urośnie raczej interesowało mnie kwitnienie - ale skoro kwitnie to jest ok. Moja Susan w pierwszym sezonie miała 1 kwiat, za rok 9 kwiatów i dopiero w tym roku się rozkwieciła tak naprawde.
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 01:35, 29 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Anitko, szafirki obłędnie wyglądają!!! Muszę moje przesadzić w takie kępy jak u ciebie albo może obwódkę z nich zrobię, bo teraz to takie jakieś "rozlazłe" są i zamierzonego efektu nie ma...
A moja SUSAN też w tym roku (pierwszy sezon) jeden jedyny kwiatuszek ma... niepozorny kwiatuszek, ale za to jak cieszy to różowe maleństwo!

Buziaki przesyłam...fajnie, że już jesteś Anitko !
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Anita1978 13:30, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Bogdzia napisał(a)
Nie znam takiego derenia a magnolie mają w zwyczaju najpierw sie dobrze ukorzenic a dopiero potem zaczynaja szybko rosnac.Niech wiec sie ukorzenia. Szafirki zachwycajace , mocny kolor maja, super.

Z tym ukorzenianiem to wszystko tak ma.....szafirki fajne, fakt, chyba zamienię tulipki na szafirki, albo mus co roku nowe tulipany sadzić, bo ich coraz mniej....a szafirków więcej.....albo mi sie wydaje.....
____________________
ogródek Anity
Anita1978 13:32, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ivvvona napisał(a)
Piękne masz te szafirki a i tulipanki śliczne, choć w mniejszych ilościach. Pozdrawiam

Hej Iwonko
Muszę do ciebie zajrzeć , napewno piękna wiosna u ciebie....
Tulipany może jeszcze jakieś zakwitną.....ale jak sie ich nie wykopie na zimę to nikną.....
____________________
ogródek Anity
Anita1978 13:33, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Szafirki bombowe, z tulipanami mam podobny problem, ubiegłoroczne są mniejsze, niższe i jest ich zdecydowanie mniejsza ilośc, a z posród tych które dosadzałam jesienia mam niespodzianki kolorystyczne.........cóż tańsze zakupy w dyskontach oraz na straganach sa obciążone ryzykiem ale czytałam na forum że wielu dostawców boryka sie z takim problemem i pomyłkami, nawet znana ceblowa firma wysyłkowa na literke B.
Dzieki za fotki magnolii.
Georg henry kern to magnolia o najwolniejszym tempie wzrostu, więc nie spodziewałam sie że urośnie raczej interesowało mnie kwitnienie - ale skoro kwitnie to jest ok. Moja Susan w pierwszym sezonie miała 1 kwiat, za rok 9 kwiatów i dopiero w tym roku się rozkwieciła tak naprawde.
Pozdrawiam!

Magnolia przetrwała i dobrze! A że wolno rośnie, hmmm u mnie to dobrze, bo miejsca brak powoli.....chociaż np Karola to by jescze drugie tyle roslin u mnie upchnęła
____________________
ogródek Anity
Anita1978 13:35, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Nikita napisał(a)
Anitko, szafirki obłędnie wyglądają!!! Muszę moje przesadzić w takie kępy jak u ciebie albo może obwódkę z nich zrobię, bo teraz to takie jakieś "rozlazłe" są i zamierzonego efektu nie ma...
A moja SUSAN też w tym roku (pierwszy sezon) jeden jedyny kwiatuszek ma... niepozorny kwiatuszek, ale za to jak cieszy to różowe maleństwo!

Buziaki przesyłam...fajnie, że już jesteś Anitko !

Obwódka z szafirków fajna, choć krótkotrwała.....ja mam onwódke z szałwi - jak przytniesz po kwitnieniu to kwitnie jeszcze raz.....
____________________
ogródek Anity
Rench 13:42, 29 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękne te szafirkowe kępy masz
Dereń ciekawy bardzo.
Ja też miałam wczoraj pryskać na mszyce,ale w porę poczytałam prognozę i mi się udało

Niespodzianki tulipanowe sa wnerwiające,ale cóż możemy na to poradzić. Kwitnących nie da się kupić,tak jak róż
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Margarete 14:37, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anita1978 napisał(a)

Magnolia przetrwała i dobrze! A że wolno rośnie, hmmm u mnie to dobrze, bo miejsca brak powoli.....chociaż np Karola to by jescze drugie tyle roslin u mnie upchnęła

Noo,
ale ja powoli tez sie taka zachłanna na kolejne nowe rosliny robię....i doszdzam, dosadzam... a stre rosną...za moment ide z sadzeniem w las
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies