Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska

JulkAd 11:29, 27 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Szerokiej drogi Anitko i udanych wakacji Tobie i całej Rodzince
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Urszulla 23:04, 09 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21912
Dawno nie byłam u Ciebie w ogrodzie. Jest cudownie. Tutaj są tylko pracowici ludzie: z takiego ugoru stworzyć taki ogród- miodzio!. Przeczytałam że jeździsz do Bielska. To moje miasto od urodzenia chociaż teraz mieszkam na wsi 12 km od Bielska. To taka ucywilizowana już wieś
Pozdrawiam Cię i do zobaczenia we wrześniu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Enya73 23:41, 12 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam serdecznie po urlopie Nareszcie w domku! Ale mam zaległości ogrodowiskowe. Nie było mnie raptem 2 tygodnie, a tu tyle się działo

Co do moich wrażeń z wakacji. Dania jest przepiękna i gorąco polecam, jako kierunek na ciekawe rodzinne wakacje. Pogoda nam dopisała. Wtedy, kiedy zaplanowaliśmy pójść na plażę, to akurat świeciło słońce i było całkiem ciepło, a wtedy kiedy jeździliśmy na rowerach lub zwiedzaliśmy, to nie padało i nie było męczących upałów. Szerszą relację z wakacji w Danii zamieszczę dla zainteresowanych na moim blogu, jak tylko się uporam z różnymi zaległymi sprawami po urlopie.
Wakacje to cudowna sprawa, uwielbiam podróżować, jednak cudownie wrócić do domku. Mój ogród trochę zapuszczony, ale podrósł znacznie.Cieszę się, że Teściowie zadbali o trawnik w czasie naszej nieobecności.
A na Ogrodowisku w tym czasie tyle się działo, że nie wiem, kiedy nadrobię wszelkie zaległości.

Mogałbym wrzucić tu sporo zdjęć z ogrodów duńskich, ale chyba zrobię to na osobnym wątku. Póki co wrzucam fotorelację w skrócie
Moje ulubione klimaty
Piękne szerokie, czyste i co najdziwniejsze prawie puste plaże w Marielyst na wyspie Falster.


Szerokie, urzekające urodą wydmy, na których można było uprawiać jogging lub po prostu spacerować wzdłuż wybrzeża.


Setki kilometrów cudownych tras rowerowych.Tutaj odpoczynek na plaży na trasie nr 8 z Marielyst do Stubekobing (wyspa Falster).

Niesamowite miejsce- Klify kredowe MONS KLINT

Uroczy zakątek z kafejkami w mieście Stege na wyspie MON

Zwiedzaliśmy też ciekawe parki. Tutaj romantyczny park w Liselund na MON.

Park przy ogrodzie pałacowym w Fredensborg


Cudowne aranżacje roślinne w parku Lego w Billund. Dzieci podziwiały budowle z klocków, a ja przy okazji śliczne miniaturowe rośliny oraz aranżacje w części rozrywkowej.

I oczywiście niesamowita Kopenhaga. Tutaj w porcie NYHAVN.


Zachwyciło nas tyle miejsc, że na pewno tam wrócimy.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 06:31, 13 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ależ piękne widoczki. A zwiedzający widać, że bardzo zadowoleni
Po ogrodowiskowemu zadam pytanie co to za dzewka o kulistym pokroju przy kafejce???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 08:20, 13 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Piękne zdjęcia! Dania to na pewno super kraj na rowery. ALe przyjedźcie do Holandii! Tu też się nieźle jeździ
____________________
ogród w Holandi
Enya73 16:08, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Marzena2007 napisał(a)
Ależ piękne widoczki. A zwiedzający widać, że bardzo zadowoleni
Po ogrodowiskowemu zadam pytanie co to za dzewka o kulistym pokroju przy kafejce???


Witaj Marzenko! U Ciebie też już byłam i podziwiałam bajeczne foty z Twojego urlopu w Meksyku! Zazdraszczam pozytywnie ! Ja też na wakacjach zaczęłam zwracać większą uwagę na zieleń wokół. I fotografuję wszystko co mi wpadnie w oko.
No i oczywiście bosko wyglądasz na tych zdjęciach. Nie do wiary, że masz tyle lat ile piszesz Jeśli pozwolisz to podpytam Cię trochę na priv o szczegóły wyjazdu związane z biurem podróży etc., bo już obmyślamy kierunek na przyszłoroczne wakacje.

A na zdjęciu są piękne szczepione i chyba formowane lipy ( albo już takie kuliste są, tego nie wiem).

Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
JulkAd 16:10, 13 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No, no piękne widoki, a i wakacje pewno udane (uśmiechy mówią swoje).
Anitko, nie nadrobisz dwóch tygodni, ja dwóch dni nie potrafię nadrobić...wszyscy tak mają.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Enya73 16:11, 13 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
Piękne zdjęcia! Dania to na pewno super kraj na rowery. ALe przyjedźcie do Holandii! Tu też się nieźle jeździ


Witaj Agatko!
W Holandii już oczywiście byłam i potwierdzam, że nie ma na świecie drugiego takiego kraju sprzyjającego rowerzystom jak Holandia. Piękny kraj i na pewno tam wrócimy A jak pojedziemy to na pewno się umówimy z Tobą gdzieś po drodze
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
eliza3 16:26, 13 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj po urlopie, piękne zdjęcia, piękne widoki...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Ginger 16:33, 13 sie 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam, zdjęcia śliczne ! A ogród cudny !!!!!
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies