Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

hanka_andrus 21:58, 09 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Proszek do pieczenia drożej wychodzi,a to też ten sam składnik,w innej formie trochę/na chemii się nie znam,ale w składzie surowcowym proszku jest soda/
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 22:09, 09 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aha. Ja na mrówki stosuję specjalny preparat bros, ale wracają. Ostatnio grasują w gazonach a ja zawsze zapominam je posypać. Na kwiatkach się to odbija niestety
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mysza 08:36, 10 lip 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Haniu masz rację , że soda pomoże wypędzić nieproszonych gości . W ubiegłe lato mrówki pakowały mi się do kotłowni i sypałam na ich trasę to co akurat miałam pod ręką , sodę albo proszek do pieczenia i pomogło .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 21:46, 10 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
mysza napisał(a)
Joanko , Sebku i Aniu przy kamieniu mozolna robota i trochę siły trzeba mieć w łapkach , próbowałam a M. popatrzył i powiedziałam żebym poszła sobie kwiatki głaskać )).
Boguniu i Ewo dziękuję za odwiedzinki i chęć przechadzki po ogródku , zaglądam i do Was ale na paluszkach i po cichutku .

Kochani mam prośbę , pomóżcie rozszyfrować to drzewko , czy wiecie jak się nazywa ?





gałązki lekko pokręcone , wiosną ma kwiatostany jak orzech włoski



Może morwa?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 14:19, 31 lip 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Też mi się tak wydaje. Kupiłam w tym roku od razu z malutkimi owockami.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
monteverde 14:40, 31 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
morwa, morwa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mysza 17:20, 31 lip 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Dzięki za podpowiedź . Poszperałam w necie wśród obrazków i to chyba będzie morwa szerokolistna 'Spirata' , no i zagadka rozwiązana .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 20:53, 31 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
No widzisz grunt to "dobry nos". A co tam porabiasz Mysiu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 23:38, 31 lip 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
W ogrodzie dzieeeeeje się , po deszczach zawładnęły nim chwasty . W piątek obsadziłam małą rabatkę : trzy kule bukszpanowe+ cyprysik Sungold i żurawki Obsidian .






Trawnik obowiązkowo koszony dwa razy w tygodniu . Rośnie jak szalony .Od wysiania nawoziłam go dwukrotnie , ale ostatnim razem miał to zrobić mój M . No i posypał od serca jakieś 30kg nawozu . Jak Wróciłam z Wawy i zobaczyłam puste wory to złapałam się za głowę i powiedziałam , żeby modlił się o spory deszcz albo sam będzie dzień i noc podlewał .Na razie nie ma oznak popalenia , a trawa dosłownie rośnie w oczach.
A i jeszcze kupiłam bukszpany na obwódkę przy drzewku , ale jakoś tak wyszło , że porobiłam z nich kulki i rosną zupełnie w innym miejscu .






I na razie to tyle , a od wtorku rewolucja remontowa w domu .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Matka 23:46, 31 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No to wszystko koiecznie pokaż, zwłaszcza tą trawkę dokarmioną od serca przez Mmoja po kolana bo nie ma kto kosićchyba sama jutro wytarmoszę z garażu i zacznę ze starszakami na zmianę kosić moje ary-hektary
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies