Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 22:29, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Dla lubiących Olsztyn, dodaję kilka zdjęć panoramy miasta widzianej z wieży Ratusza zdjęcia niestety z komórki, pech chciał że jak miałam tam okazję wejść, to bez aparatu.
____________________
kaisog1 22:33, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Megi napisał(a)

O to jesteś kolejną moją Sąsiadką
Faktycznie wyboru za wielkiego nie ma w tych okolicach....


Ja bym powiedziała, że żadnego wyboru nie ma - raptem najbliżej mnie są 2 punkty w Wójtowie, poza drzewami i najpopularniejszymi iglakami/krzewami nie ma prawie nic, a i ceny uważam za wysokie, jak na nasze okolice. Wczoraj zresztą obdzwoniłam pół regionu w poszukiwaniu żurawek, znalazłam co nieco w Szczytnie, ale w rozmowie właściciel stwierdził, że jak mam jechać do niego z Olsztyna to on radzi jednak nie jechać, bo będę zawiedziona. Przynajmniej szczery chłop i oszczędził mi rozczarowania. Pozostaje mi po raz kolejny wybrać się w dłuższą podróż do dobrze zaopatrzonych punktów .


Ja jedyną rozsądna szkółkę jaką znam na drodze Warszawa Ostróda na przykład to w Tatarach koło Nidzicy. Mają dobry towar, ceny są niewygórowane a i Właściciel wie co sprzedaje
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 22:34, 24 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No piękny przecież jest nasz Olsztyn
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Welka 22:35, 24 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam sąsiadkę, jutro poczytam dokładniej, ale ta Warmia mnie skusiła
(doczytałam tylko o żurawkach - przy realu jest taki pawilon, bylam w pn, mieli dużo czerwonawych, ładnych, ale odmiany wtedy nie wiedzieli, mieli sprawdzić, ale mi się spieszyło)
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 22:50, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Piękny, nawet bardzo, tylko niestety wciąż mocno zaniedbany. Jest tyle cudownych kamienic i mało znanych zakątków, miasto z niewykorzystanym potencjałem. Ale mam sentyment jako olsztynianka, z Pomorza porwałam ślubnego i wylądowaliśmy pod Olsztynem, a mogłam mieć morze na codzień, nie tylko weekendowo.

Ewelinko witam również, w tym pawilonie urzęduje szkółka Abies - drugi punkt mają w Wójtowie, a główny chyba pod Biskupcem m.in. o nich wyżej pisałam, żurawki mają jednej odmiany - Palace Purple. I tyle niestety, za to kupiłam u nich wymarzonego buka - na cenę w tym wypadku już nie patrzyłam

Małgosiu, Tobie Tatary po drodze, może kiedyś przy okazji jadąc do Pęchcina idę teraz poczytać, co u Ciebie, bo podczytuję sobie po cichu o Twoich zmaganiach.
____________________
Welka 11:33, 25 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam, dziś dopiero doczytałam o Palace Purple, tak to jest jak czyta się po łebkach
Zerknij u mnie na żurawki, wszystkie kupowane przez internet, jak coś podam Ci linka na pw, bo rozną bardzo ładnie. Dodałaś się już na mapie, bo nie wyczytałam skąd dokładnie jestes?
Pozdrawiam, Ewelina
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 16:39, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ewelino, dziękuję za propozycję, ale dzięki zachęcie monteverde przejechałam się dzisiaj do Wipsowa i NARESZCIE poczyniłam nieduże zakupy żurawkowo-trawowo-szałwiowe, więc jestem bardzo szczęśliwa rany julek, cieszę się jak głupia, ale dzięki temu mogę już ustawiać rośliny do wstępnej kompozycji, żeby porównać wyobrażenia z rzeczywistością

Szkółka fajna, typowo bylinowa, produkcja duża i własna, na placu ledwie część z tego, można wcześniej zamówić mailowo, żeby zostało dowiezione i czekało w odpowiedniej ilości oraz kondycji. Miałam przyjemność rozmawiać z jedną z pracownic, która mnie obslugiwała, świetnie zorientowana kobitka, wszystkie doniczki zostały mi opisane, można ją podpytać, poradzić, przemiła osoba i najważniejsze wiedząca, co sprzedaje

Oczywiście wklejam zdjęcia - niedługo planuję tam wrócić, po większe zakupy, jak tylko wybiorę żurawki najbardziej mi pasujące do planu nasadzeń











A na koniec moja wypatrzona i wyrwana po dobroci ze szkółki - mimo że już nie było ani jednego egzemplarza do sprzedaży werbena patagońska - nareszcie będę mogła rozsiewać po ogrodzie i za płotem

____________________
kaisog1 16:52, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Noo piekne zakupy a rosliny jakie ładne Z ciekawości podpytam ile płaciłas za miskanta? (i jaki to jegomosć? )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Megi 17:52, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Gosiu, 5 zł, to turzyca nowozelandzka
____________________
Sebek 18:11, 25 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - śliczne zakupy zrobiłaś - werbena patagońska jest przepiękna szczególnie w dużej ilości - w przyszłym roku obiecałem sobie się zawerbenować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies