Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 21:20, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ewelinka231281 napisał(a)
Megi, praca z dziećmi jest świetna i potwierdzam, że z rodzicami bywa okropna, ale to dłuuuuugi temat.
Przymiarka elegancja


Ewelino, znam trochę ten temat, bo jestem członkiem prezydium Rady Rodziców w szkole mojej córki, niestety praca z rodzicami nawet na tym polu bywa ciężka, zwłaszcza że wszystkim się wydaje, że ich pomysły są najlepsze, ich klasa najbardziej potrzebująca, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze żadania dyrekcji, jako skarbnik muszę ich wszystkich w ryzach trzmać i stopować z uwagi na preliminarz wydatków i ograniczenia finansowe
____________________
kaisog1 21:41, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Megi napisał(a)
Zastanawiałam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem, ponieważ mam do przeniesienia z innej części ogrodu ok. 30 wrzosów i wrzośców w 4 barwach gałązek, czy by ich przed Rh właśnie nie wsadzić, a wtedy wszystkie żurawki razem z Obsidianami poszłyby do wsadzenia przed hortensje które będą obok stanowiąc tło dla mojego placyku. Mogłabym razem z nimi wsadzić wtedy bukszpany, a te trawy wsadzić przed Rh. Ale moje wątpliwości nie pozwalają się zdecydować



Oczywiście, że sadź wrzosy i wrzośce pod RH Nie miej żadnych wątpliwości Ale i tak między Rh daj wysokie trawy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Megi 22:20, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Takiej odpowiedzi oczekiwałam pytanie tylko, czy tam za ciemno i za smutno nadal nie będzie, niestety cyprysy nie są dobrym tłem dla zieleni Rh, no ale cóż, może w końcu padną te cyprysy i bez żalu zafunduję sobie inne iglaki
____________________
kaisog1 22:27, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hehehe no ja szczerze mówiąc bym je wymieniła na cos ale nie z tego powodu, że to cyprysiki a dlatego, że strasznie brązowieją coś. Albo je trzeba ratować albo wymienić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Megi 22:59, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
kaisog1 napisał(a)
Hehehe no ja szczerze mówiąc bym je wymieniła na cos ale nie z tego powodu, że to cyprysiki a dlatego, że strasznie brązowieją coś. Albo je trzeba ratować albo wymienić


Gosiu droga, ja o tym wiem, ale mąż mi okoniem stanął twierdząc, że on nie będzie teraz 40 sztuk wykopywał, nie ma czasu, nie ma chęci, a poza tym będzie nas widać z drogi, bo te są już duże i zasłaniają. Opryskiwane były Pinivitem i jeszcze czymś, poza tym oczywiście nawożone, ale na razie bezskutecznie, z roku na rok jest gorzej, już kilku się pozbyłam, moim zdaniem taka ich "uroda" nie na nasz region. Na zdjęciu wyszły gorzej niż w rzeczywistości, bo brązowieją od pnia i się tego nie zauważa na codzień.

Marzy mi się w tym miejscu coś jasnego, ale chyba w tym roku na marzeniach pozostanie. Może zima je dobije ? Albo mąż zmięknie
____________________
grapaka 23:11, 26 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Żurawki miodzio
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Megi 10:05, 27 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
grapaka napisał(a)
Żurawki miodzio


Mi też się niezmiernie podobają, tak naprawdę to Electrę i Electric Lime przetestuję przez zimę i zobaczymy, czy uda im się przetrwać akurat tych odmian nie ma moja mama, pozostałe ładnie zimą i nie ma z nimi większych problemów, ale te najjaśniejsze pierwszy raz mamy.

____________________
Urszulla 04:05, 28 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Witaj. Patrzę na Twoją rabatkę i widzę swoją. Tylko u mnie nie dostałam RH bo nie było więc mam nasadzone pozostałe rośliny (str.7)-te puste 2 pola to zostawione miejsce na RH. Z przodu zaplanowane są wrzosy. Więc dla rozjaśnienia u Ciebie pasowałyby hortensje i cyprysiki groszkowe jak u mnie. Zobacz sobie, zapraszam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Megi 19:33, 28 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
częściowo zagospodarowana rabata, nadal wiele do zrobienia, ale powoli, powoli zbliżamy się do końca



oraz rabata, która zostanie zagospodarowana kiedyś tam, jak wpadnę na jakiś pomysł, od niej wszystko się zaczęło, teraz już z kantem, niedługo porządnie wygrabiona i obsypana korą, żeby tak nie straszyła pustostanem

____________________
Megi 19:46, 28 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
A tutaj kilka innych widoków.






Muszę pozbyć się tego drzewa, nie pasuje do niczego, ale na razie nie wiem jeszcze, na jakie inne ?


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies