Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mallwinkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mallwinkowo

popcorn 08:54, 27 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Malwinka!
Kawal roboty zrobilas, ladnie wyglada ta rabata Te stozkowate tuje to tujki Smaragd, te niebieskie to najpewniej cyprysniki Lawsona. Zazdroszcze tej wielkosci bukszpanow!!

Szybko Ci rosna rosliny! A nie myslalas zeby wyslonic czyms ten betonowy plot od sasiada? Moze rzad cisow? A za niki + poki nie urosna, bo wolno rosna - winobluszcz albo bluszcz na ten plot? Zeby go szybciej wyslonic?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
mallwinka 09:26, 27 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
witaj
winobluszcz, wiesz może to i swietny pomysł. jakos mnie wcześniej ten płot od sąsiadów nie draznił. przyzwyczaiłam się. Ale tak patrze i chyba zasadzę coś pnącego by go zasłonic.
____________________
Mallwinkowo
mallwinka 09:37, 27 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
nie miałam pomysłu co tu zrobic ale po lekturze forum wymyśliłam sobie coś takiego:



tu w cześci stolikowej jeszcze prace trwają:





będzie nowa trawka i troche zamierzam przestawic huśtawkę.

____________________
Mallwinkowo
AniaK 11:15, 27 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
mallwinka napisał(a)
nie miałam pomysłu co tu zrobic ale po lekturze forum wymyśliłam sobie coś takiego:





Bardzo fajnie tę rabatę wymyśliłaś
A na płot dobry pomysł ten winobluszcz, jesienią szczególnie urokliwie będzie jak zrobi się czerwony.
Ja mam u siebie pięcioklapowy zielony, a teraz jeszcze dokupiłam trójklapowy żółty, żeby troszkę tę zieleń rozjaśnić.
U Ciebie też fajnie by to wyglądało.
A wierzby tnij w tym roku jak najczęściej to do przyszłego roku dość duże kule Ci się zrobią.

A może jeszcze coś niskiego przy samej obwódce, jakieś żurawki np.

Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
mallwinka 12:27, 27 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
tak macie racje z tym murem. teraz jak mi oczy otworzyłyście to faktycznie nie fajnie to się prezentuje. a winobluszcz u mnie rośnie za choinkami bliżej garazu, a tu go nie wsadziła, a tam go wcale nie widac. po niedzieli biorę sie za szukanie odnózek i bede go sadzić niech rosnie, a jak znajde odmianę o której piszesz Aniu to tez nabede.
u mnie marnie z nowościami, mieszkam w małej mieścinie, co prawda do stolicy niedaleko, ale zawsze jakoś a to czasu a to kasy brakuje na takie zakupy.
na razie po połozeniu kostki jesteśmy wypłukani i musze sie ratować tym co mam, dlatego co sie daje to rozsadzam ale na drobne zakupy tez sie skusiłam.

ostatnio zakupiłam jasnożółte żórawki, w których sie zakochałam na tym forum, jak również w bukszpanach, których tez dokupiłam.

tą rabatę od str sąsiadów juz mam jako tako upożądkowaaną, ale niestety nie mam dziś więcej zdjeć, ale po niedzieli postaram się wrzucić.

liczę jeszcze na wasze sugestie.
pozdrawiam M
____________________
Mallwinkowo
Mirka 18:44, 27 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Sebek 18:53, 27 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Bardzo mi się podobają te bukszpany przy obwódce - takie wielkie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
edytkazet 16:20, 28 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 5
hej
witam krajankę ja też z mazowieckiego i tez mam wielką dzialkę ale w odróznieniu od Ciebie jeszcze nie mam co pokazywac super zmiany u Ciebie jednak lektura forum u każdego wywołuje ten sam skutek...

mam pytanie - czy sama kładłaś obrzeża z kostki przy rabacie? jeśli tak to czy na chudy beton czy po prostu na ziemi?

ps. śliczne bukszpany i szmaragdy
mallwinka 08:43, 30 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
Witaj Edytko, Sebastianie, bardzo mi miło że mnie odwiedziliście.


tak wam sie podobaja moje buszpany, adla mnie one zawsze takie małe były, ale chyba teraz zacznę je doceniać.

co do obrzeży z kostki to kładłam je sama, nie wiem czy tak sie robi profesjonalnie, ale ja tak zrobiłam ze położyłam je na sucho tzn bezposrednio na podłoże.przysypałm ziemią i to tyle. nawet z poziomem sa w pewnym momęcie wahania, ale mi sie podoba. i tak na moje siły wydaje mi sie że wyszło dobrze.
____________________
Mallwinkowo
mallwinka 08:52, 30 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
teren uporzadkowany i trawka posiana





pod domem będą jeszcze tuje i bedzie wysypany żwirek

____________________
Mallwinkowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies