Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

Welka 21:27, 08 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
tengel27 napisał(a)

Hej , kawał roboty dziś zrobiłeś!!! I jaki śliczny rozchodnik tam widać na zdjęciu:a co tam rosnie bezpośrednio koło niego? Takie niskie listki???


Te listki to pierwiosnek A rozchodniki mam dwa - kawałek za zdjęciem jest jeszcze variegata Przyszły do mnie z pracy - ze starego bukietu na recepcji zabrałem kwiatostany z korzeniami


Sprytne
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Elfik 22:36, 08 sie 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Dawidku, cudny Twój chaos, połknęłam cały wątek jednym tchem! A w ogóle to super chłopak jesteś, nie wiem, czyś już "wzięty", czy "do wzięcia", ale talentów w Tobie tyle, że ............... (ech, baby, w miejsce kropek wstawiać marzenia... )
A z tymi powojnikami, to mi ćwieka zabiłeś... No bo Frances Rivis się nie tnie, bo to botaniczny, ale Purpurea Plena zalecają ciąć pół metra nad ziemią! Mam oba, ale doświadczenia smutne, bo od 4 lat odchodowuję je od sadzoneczki - bo były na trasie krecio-nornicowej. Wreszcie w tym roku zmieniłam im stanowiska i posadziłam w siatkach. Wreszcie rosną, ale kiedy będą takie jak Twoje?
Idę teraz oglądać Twoje rękodzieła.... Pozdrawiam!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
hanka_andrus 07:32, 09 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zaglądam do Twojego ,,chaosu",Super prace wykonane,Podziwiam prace ręczne! I lecę dalej!....Wszyscy maja piękne ogrody,i czekają na pochwały! A tu czasu brak......
Miłego dnia !
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kubi2000 08:02, 09 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
Widzę, że praca wre! Pięknie się robi
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
tengel27 09:29, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
kubi2000 napisał(a)
Widzę, że praca wre! Pięknie się robi


Praca wre, ale jednak rano okazało się, że do poniedziałku muszę mieć przerwę, bo stawy łokciowe nie pozwolą mi kamolców dziś dźwigać. Zatem mały odpoczynek im dam, ale tylko do soboty bo się trafiła okazja dorobić (będzie na wydatki ogrodowe ). Natomiast dziś i jutro siadam do biurka i muszę zrobić zamówioną bizuterię... a na ogród ciągnie.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Ana 10:41, 09 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
O11 Intrygujesz!! Pokażesz biżuteryjne cuda??
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
tengel27 10:52, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Ana napisał(a)
O11 Intrygujesz!! Pokażesz biżuteryjne cuda??


Jak tylko zrobię Dziś sesję zdjęciową ma skrzyneczka decou na ślub, więc wieczorem się pochwalę.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Tess 12:22, 09 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Piękne masz oczko wodne i ładnie je już "poprawiłeś" Ogromnie mnie interesuje, co tam planujesz osiągnąć, bo też mam oczko (no, przy Twoim to jest "oczuszko" ), wymagające hmmmm... odświeżenia

tengel27 napisał(a)

Rośliny, które widać mam od zeszłego roku. Przedtem była tylko różowa lilia wodna. No, ale małe oszczędności i kupiłem mały zestaw - teraz oczkow wygląda zupełnie inaczej



Możesz przybliżyć, co to za zestaw?

Czy zauważyłeś, że Ania (asc) z kolejki po lilię się wypisała?

Piękne masz rośliny, a mieczyk 1,70 mnie zabił

Zwolnij, Dawidzie
Wiem, że Ogrodowisko motywuje i dyscyplinuje, ale Ciebie, wydaje mi się, trzeba demotywować
Albo motywować inaczej
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kubi2000 13:14, 09 sie 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
tengel27 napisał(a)

Widzę, że praca wre! Pięknie się robi


Praca wre, ale jednak rano okazało się, że do poniedziałku muszę mieć przerwę, bo stawy łokciowe nie pozwolą mi kamolców dziś dźwigać. Zatem mały odpoczynek im dam, ale tylko do soboty bo się trafiła okazja dorobić (będzie na wydatki ogrodowe ). Natomiast dziś i jutro siadam do biurka i muszę zrobić zamówioną bizuterię... a na ogród ciągnie.


Oooo biżuterię???
Ja robiłam bizuterię jakieś 3 lata temu. Ale po urodzeniu pierwszego dziecka zrezygnowałam. Ale wspominam bardzo miło tę pracę.
A stawom daj odpocząć, im tez się należy
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
tengel27 13:46, 09 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Tess napisał(a)
Piękne masz oczko wodne i ładnie je już "poprawiłeś" Ogromnie mnie interesuje, co tam planujesz osiągnąć, bo też mam oczko (no, przy Twoim to jest "oczuszko" ), wymagające hmmmm... odświeżenia



Rośliny, które widać mam od zeszłego roku. Przedtem była tylko różowa lilia wodna. No, ale małe oszczędności i kupiłem mały zestaw - teraz oczkow wygląda zupełnie inaczej



Możesz przybliżyć, co to za zestaw?

Czy zauważyłeś, że Ania (asc) z kolejki po lilię się wypisała?

Piękne masz rośliny, a mieczyk 1,70 mnie zabił

Zwolnij, Dawidzie
Wiem, że Ogrodowisko motywuje i dyscyplinuje, ale Ciebie, wydaje mi się, trzeba demotywować
Albo motywować inaczej


Tak, wiem że Ania już ma i mam Cię zapisaną na liście "pewniaków" Co do zestawu to
w wodzie: lilia żółta 'Marliacea Chromatella', osoka aloesowata oraz niebieskokwitnący rozpław sercowaty (Pontederia cordata)
natomiast na brzegu: pełnik europejski (Trollius europeus), mieczyk dachówkowaty (Gladiolus imbricatus), kosaciec mieczolistny 'Marmouroa' (Iris ensata), jaskier wielki (Ranunculus lingua), skrzyp zimowy (Equisetum hyemale), kaczeniec pełnokwiatowy 'Multiplex' (Caltha palustris), czermień błotna (Calla palustris), turzyca palmowa 'Aureovariegata' (Carex muskingumensis), kosaciec luizjański (Iris louisiana) 'Black Gamecock', tłustosz wielkokwiatowy (Pinguicula grandiflora), narecznica błotna (Thelypteris palustris), skrzyp himalajski odm. kamczacka (Equisetum hyemale var. camtschaticum).

W wodzie rośnie mi też przęstka, a z niespodzianek pozakupowych wyrósł mi kroplik żółty oraz mniej podobający mi się mech wątrobowiec.

Jak teraz patrzę to jakoś wygląda to na ogromny zestaw.

A demotywacji nie trzeba, jak nie trzeba to sama przychodzi i leżę cały dzień plackiem
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies