Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 17:55, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Panowie wsadzili w ciągu 2 dni 450 sadzoneczek grabów
Na razie to patyczki z kilkoma gałązkami,teraz tylko dużej cierpliwości i za 2-3 lata powinien być już jakiś efekt




____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 17:59, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zostało trochę sadzonek i wsadziliśmy je na końcu działki między siatką a boiskiem za garażykiem



Ten patyk który widać to mój wiąz przesadzony z frontu.

Na miejsce wiązów - eksperymentów stanęły 2 nowe - które przyjechały na wymienę wiązów które zginęły na kółku .
Nie chciałam ich dawać w to samo miejsce - bo bałam się kolejne porażki

Tu nowe wiązy



Ten drugi będę widziała z okna kuchni

są niższe niż moje patyki....ale na pewno ładniejsze i z prostymi pniami
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
AgnieszkaW 18:01, 15 lis 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Rdza wejmutkowo-porzeczkowa atakuje tylko pięcioigielne sosny, np. sosnę wejmutkę, ościstą, limbę. Zarodniki grzyba mogą być przenoszone nawet do 500 metrów, najczęściej ok. 100 m. Ta choroba przenoszona jest głównie przez porzeczkę czarną rosnącą w pobliżu. Przez tę chorobę straciłam kiedyś piękne kilkuletnie sosny ościste, ale limba ocalała, a niedaleko rosną porzeczki... Ochrony będą więc wymagały sosny pięcioigielne, jeśli je masz wsadzone. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
admete 18:02, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Żuraweczki nie wsadzone, bo sama chcę to zrobić
I tak muszę zdjąć cały żwir z tej rabaty żeby wsadzić równo krokusy

Tylko czy pogoda pozwoli?????

Ale co myślicie o tym nowym kolorze w tym miejscu?
I o sposobie ustawienia???



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 18:04, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
AgnieszkaW napisał(a)
Rdza wejmutkowo-porzeczkowa atakuje tylko pięcioigielne sosny, np. sosnę wejmutkę, ościstą, limbę. Zarodniki grzyba mogą być przenoszone nawet do 500 metrów, najczęściej ok. 100 m. Ta choroba przenoszona jest głównie przez porzeczkę czarną rosnącą w pobliżu. Przez tę chorobę straciłam kiedyś piękne kilkuletnie sosny ościste, ale limba ocalała, a niedaleko rosną porzeczki... Ochrony będą więc wymagały sosny pięcioigielne, jeśli je masz wsadzone. Pozdrawiam


Agnieszko dziękuję za wyjaśnienia
Sama nie mam sosen - jakieś tam dwa brzdące dosłownie, ale w lesie jest ich sporo - nie chcę robić rewolucji w lesie .

edit - mam jeszcze 4 na froncie - i o te bym się jednak bała

Czy zapobiegawczy oprysk np na wiosnę mógłby zahamować tą chorobę?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
AgnieszkaW 18:17, 15 lis 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Zwyczajne sosny rosnące w lesie są zazwyczaj dwuigielne, więc nie ma się co martwić... Sosny mogą być dwu, trzy, pięcio igielne. Rozpoznaje się to tak: trzeba przyjrzeć się miejscu, z którego wyrastają igły i je...policzyć, ile wyrasta z tego jednego miejsca igieł. Proste, prawda? Jeśli masz dwuigielne (np. takie są kosodrzewiny), nie masz się o co martwić Jeśli masz jakieś pięcioigielne, to wtedy można czymś spryskać (w Necie jest sporo wiadomości na ten temat czym i kiedy).

Ps, żurawki z jednej strony poszerzyłabym delikatnie w trójkąt, a nie sadziłabym paskami.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
admete 18:30, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Panowie poczynili przygotowania pod osłonięcie klonu, różaneczników i niektórych bukszpanów.

Sama nie wiem ile bym wbijała te kołki .
Także w dobrym momencie przyjechali,
Na tygodniu przywiozą mi jeszcze włókninę.....

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 18:33, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
AgnieszkaW napisał(a)
Zwyczajne sosny rosnące w lesie są zazwyczaj dwuigielne, więc nie ma się co martwić... Sosny mogą być dwu, trzy, pięcio igielne. Rozpoznaje się to tak: trzeba przyjrzeć się miejscu, z którego wyrastają igły i je...policzyć, ile wyrasta z tego jednego miejsca igieł. Proste, prawda? Jeśli masz dwuigielne (np. takie są kosodrzewiny), nie masz się o co martwić Jeśli masz jakieś pięcioigielne, to wtedy można czymś spryskać (w Necie jest sporo wiadomości na ten temat czym i kiedy).



Dzięki Aga
Poczytam


Ps, żurawki z jednej strony poszerzyłabym delikatnie w trójkąt, a nie sadziłabym paskami.


O nie pomyślałam

Jutro przestawię i cyknę fotkę jak to wyjdzie

Te moje 3 paski z hosty, żurawki i bukszpanu - to najprostsze i najbanalniejsze rozwiązanie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 18:34, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Nowa wisienka

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 18:35, 15 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Podparte catalpy......

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies