Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 06:51, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
dominika_ napisał(a)
Nacieszyłam oko, macham i lecę dalej Miłego dnia


A ja dziś życzę miłego dnia
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:04, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Luki napisał(a)
Ja się już wyleczyłem z jesiennych rewolucji u mnie nie przynoszą niczego dobrego, fakt większość roślin przeżyła poza trawami,


to ja wyleczyłam się chyba dopiero teraz


ale co z tego jak i tak efekt w ogóle mi się nie podoba




mnie by się podobał gdyby trawy przeżyły hahahahahaha
ale żółta fakt nie do końca mi grała i przesadzając i tak wiedziałam że w tym roku muszę tam coś wymyślić - ale co dalej nie wiem



Robota w ogrodzie mnie lubi, chyba ostatnio aż za bardzo


oj wiem , dlatego dużo sił Panu życzę
ale Łukasz efekty są, i to jakie , więc działaj dalej!!!!!

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:05, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
ren133 napisał(a)


Ślicznie
Czy to są CW?


kurcze nie pamietam ,musiałabym szukać
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:06, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
ren133 napisał(a)


Jak myślisz długo wytrzyma taka kompozycja? Bo ja mam w donicach stokrotki i bratki i nie wiem czy myśleć już o zmianie ?
A swoją drogą śliczne ujęcie


szczerze nie wiem, bratki już się trochę wyciągają, ale stokrotki powinny stać dłużej, Iza-Konstancja sadzi je co roku i z tego co pamietam ona je ma naprawdę długo - na bank w lato jeszcze były
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:08, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
ren133 napisał(a)


Też uważam, że zmiany jesienne nie wychodzą na dobre roślinom


ano widzisz człowiek uczy się na błędach, przesadzanie może tak, ale podziały trochę gorzej jak widać wychodzą

wczoraj zmartwiła mnie jedna hortensja - przesadzałam z 8 na jesieni, wszystkie puściły ładnie listki - ta jedna też - ale wczoraj zauważyłam że liście jej się zwijają .....i mam dziurę w kompozycji
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:13, 12 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Za mną wczoraj dłuuuuuuuuuuuuuugi dzień, na ogrodzie od 12 do 21.
Ale nadrobiłam ostatnie dni mojego chorowania

Skosiłam trawę ,
dałam jeść iglakom, powyrywałam przy okazji pod nimi chwasty i pozbierałam jeszcze zaległe liście,
psikałam decisem na mszyce - bo te cholery oblepiły mi juz róże - na szczęście tylko pod murem - ale profilaktycznie poszło na wszystkie i na bukszpany ,
i na koniec skończyłam rozlewanie dokorzeniowo środka przeciwgrzybiczego

dzisiaj przesadzanie buchanani pod las.....i chyba wezmę się za dalie które do końca nie wiem jeszcze gdzie mam wsadzić hahahahahaha


życzę wszystkim miłego dnia - chyba ostatni słoneczny przed zmianą pogody, bo jakies deszcze zapowiadają i chwilowy spadek temperatur.............
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
gruba_dynia 11:22, 12 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
czym przeciwgrzybicznym podlałaś rośliny? Profilaktycznie czy z jakiegoś powodu? Pytam bo się borykam z brązowiejącymi tujami ostatnio.

PS. Oglądam Twój ogród regularnie tylko milczę . Pięknie jest
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
admete 06:41, 13 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
gruba_dynia napisał(a)
czym przeciwgrzybicznym podlałaś rośliny? Profilaktycznie czy z jakiegoś powodu? Pytam bo się borykam z brązowiejącymi tujami ostatnio.




Na razie profilaktycznie
podlewałam tym środkiem http://www.fungichem.pl/previcur-energy-840-sl-500ml.html

głównie pod róże, bukszpany, hosty (bo rok temu złapały grzyba )
a resztę pod rosliny/drzewa, których by mi było najbardziej szkoda, gdyby coś je zaatakowało





PS. Oglądam Twój ogród regularnie tylko milczę . Pięknie jest


cieszę się bardzo że skrobnęłaś coś tym razem
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 06:46, 13 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Wczorajszy dzień tez do nocy w ogrodzie
ale zrobiłam już chyba wszystko z przesadzania roślin..teraz tylko bieżące wyrywanie chwastów, dopóki sobie czegoś nie wymyślę nowego hahahahahaha

wsadziłam też dalie, które rok temu były pod salonem.
w stare miejsce poszło tylko 5, na żółtą 4, a reszta na front....zobaczymy co z tego wyjdzie, bo kolorystycznie może być bez ładu i składu, bo mi karteczki z opisami gdzieś poginęły


na froncie białe i bordowe , zamiast żółtych łubinów które zeżarły nornice



dziecię złapało aparat i zrobiło mamie zdjęcie

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:03, 13 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
I kawałek obok nad którym wczoraj dumałam najdłużej...........może ktoś coś podpowie?

Z tyłu buchanani, które wczoraj dzieliłam i przesadzałam pod las, potem rząd jeżówek i dalii, jeszcze jeden rząd bylin, póki co przesadziłam tam floksy.
Zaczęłam wyjmować z tego miejsca liriope, bo rok temu nornice zrobiły mi na tej rabacie armagedon wkopując się wszędzie i wyżerając cebulki które ta trawka ma w korzeniach , mam tam tez konwalniki, które tragicznie wyglądaja po zimie, więc trzeba to zmienić, żeby z okna kuchni nie patrzeć na ledwo zyjące rośliny tylko na jakąś ciekawą kompozycję



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies