Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Ozz 23:16, 08 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Gardenarium napisał(a)
Ciągle go ulepszam, zmieniam, ale wszystkie kompozycje które mi się udały w nowych ogrodach nie znalazłyby zastosowania,. bo mój ogród jest półcienisty więc np. lawenda się nie uda
Danusiu - lawenda koniecznie na balkonie, albo na oknach na piętrze
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardenarium 23:17, 08 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam na tarasie w skrzynkach z odzysku, tam jest więcej słońca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ozz 23:49, 08 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Gardenarium napisał(a)
Mam na tarasie w skrzynkach z odzysku, tam jest więcej słońca.

A pokażesz? Byłyby takie zdjęcia prawie ,,z alkowy" zwłaszcza te skrzynki z odzysku brzmią w moich uszach szałowo!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Czarny_Tulipan 00:41, 09 wrz 2012

Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 10
Danusiu- przepięknie. Piękne kompozycje to jedno, ale rozmiary roślin i drzew...marzenie

Powtórzę pytanie, które przewinęło się już w wątku, a nie ukrywam, że ja również z niecierpliwością czekam na odpowiedź: w jakim rozstawie są posadzone limelight? Dzięki z góry za odpowiedź
waska 21:06, 09 wrz 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)

Oglądanie zdjęć realizacji jest jak rehabilitacja po tygodniu pracy

Zastanawiam się nad pewna rzeczą
Danusiu twój ogród jest idealny, jest "gotowy" czy chciałabyś tworzyć go na nowo mając przed oczami nowe twoje ogrody?



Każdy ogród jest inny, a przy wyborze stylu czy obsadzeń kierowałam się własnymi upodobaniami i kształtem działki. Ciągle go ulepszam, zmieniam, ale wszystkie kompozycje które mi się udały w nowych ogrodach nie znalazłyby zastosowania,. bo mój ogród jest półcienisty więc np. lawenda się nie uda


Danusiu moja lawenda rośnie z powodzeniem w pol cieniu od siedmiu lat co roku robię z niej młode. W tym roku zrobiłam w kole 25 nowych które już podwoiły wielkość.
Pewnie będą ładniejsze bo w samym słońcu
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Gardenarium 21:09, 09 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarny_Tulipan napisał(a)
Danusiu- przepięknie. Piękne kompozycje to jedno, ale rozmiary roślin i drzew...marzenie

Powtórzę pytanie, które przewinęło się już w wątku, a nie ukrywam, że ja również z niecierpliwością czekam na odpowiedź: w jakim rozstawie są posadzone limelight? Dzięki z góry za odpowiedź


Co metr mniej więcej,. ale można też sadzić nawet trzy sztuki w jeden dołek. Wszystko zależy od tego jak chcemy je potem prowadzić i ograniczać bądź nie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 21:10, 09 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A ja się boję rozmnażać swoją lawendę bo słyszałam, że po podziale lub przesadzaniu bardzo się osłabia. jak to zrobić dobrze? 25 sztuk młodych to niezły wynik
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Gardenarium 21:11, 09 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ozz napisał(a)

Mam na tarasie w skrzynkach z odzysku, tam jest więcej słońca.

A pokażesz? Byłyby takie zdjęcia prawie ,,z alkowy" zwłaszcza te skrzynki z odzysku brzmią w moich uszach szałowo!


Te skrzynki stoją teraz na ulicy, Lawenda jest z ziołami. Obsadzanie ziół w skrzynkach pokazałam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/296-jak-obsadzic-ziolami-skrzynke-z-odzysku.

Obsadzanie skrzynek warzywami zaś tutaj http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,1,387401,0.html

Wcześniej skrzynek z odzysku użyłam podczas naszych dekoracji wielkanocnych

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1609-dekoracje-na-wielkanoc-i-obsadzanie-skrzyneczek?page=26
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:20, 09 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonaz napisał(a)
A ja się boję rozmnażać swoją lawendę bo słyszałam, że po podziale lub przesadzaniu bardzo się osłabia. jak to zrobić dobrze? 25 sztuk młodych to niezły wynik


Sadzonkuj. To najlepszy sposób.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 22:00, 09 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
A teraz jest na to najlepszy czas, jutro spróbuję. Mam taką jedną odmianę, która później kwitnie ale za to ma śliczne zwarte kępy i nie ma takich suchych roztrzepanych badyli jak ta co kwitła wcześniej i brzydko nieuporządkowanie wygląda... kępa taka "luźna".
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies