Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

myszorek 19:05, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Gardenarium napisał(a)
Końcówka trawnika





Danuś, pamiętasz może co to za odmiana? To jest Filifera Nana?
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 21:44, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kindzia napisał(a)

A jak zamaskujecie taki paskudny dekiel? ( na prawo za Zdzisławem).
Też mam takie paskudztwo Na trawie


Tutaj będzie grys granitowy Wszystko zostało przewidziane w projekcie, na pewno nie będzie straszył

Iwonko, lepiej niech nie podgląda a idzie własną drogą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:49, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonaz napisał(a)
Pani Danusiu, proszę podpowiedzieć...jaka to odmiana hortensji, czy przeżyłyby w strefia 5b zmierzającej czasem w stronę 4 .
Aha i te derenie z biało-zielonymi listkami ... mam podobne, ale u mnie to ogromne krzaczory rosną, mimo wiosennego porządnego cięcia...więc zakładam, że te w Pani realizacji są jakąś mniejszą odmianą?


Hortensja Limelight - strefa 5A.

Dereń biały Ivory Halo - jest mniejszy o połowę, ale można ścinać każdy dereń biały wczesną wiosną nawet po ziemi. Nie będą wielkie wtedy, a wydadzą masę młodych kolorowych gałązek.

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=2&roslina=577&nazwy=1

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:51, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myszorek to Filifera Nana. Jest karłowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 22:44, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Gardenarium napisał(a)
Myszorek to Filifera Nana. Jest karłowy.


No właśnie go oglądałam i na stronie kurowscy.pl pisze, że dorasta do 1,5m wys i 3m szer...
Zmieści się on wtedy w tej donicy?

Pytam bo go rozważam do swoich nasadzeń i chciałabym aby jak najdłużej był właśnie taki karłowy...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Malgosik 22:45, 12 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)



widzę ładne tło dla lustra i jego oprawy...
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 23:01, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
butterfly napisał(a)

Myszorek to Filifera Nana. Jest karłowy.


No właśnie go oglądałam i na stronie kurowscy.pl pisze, że dorasta do 1,5m wys i 3m szer...
Zmieści się on wtedy w tej donicy?

Pytam bo go rozważam do swoich nasadzeń i chciałabym aby jak najdłużej był właśnie taki karłowy...


Wg katalogu szkółkarskiego wyrasta po 10 latach do 0, 5 metra, Polecany do małych ogrodów i skalniaków. Do tych donic idealny.

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Chamaecyparis%20pisifera%20'Filifera%20Nana'&lang=1

A gdyby nawet taki był jak podajesz, to za trzy - dziesięć lat to w tych donicach będą całkiem inne aranżacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Malgosik napisał(a)




widzę ładne tło dla lustra i jego oprawy...


Całe obsadzenie i dekoracja lustra powstanie po zamontowaniu szklanej kuli na wodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:06, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarny_Tulipan napisał(a)
dzięki bardzo za info- a czy równie piękny odpowiednik ALE zimujący u nas znasz?? efekt jest niesamowity no ale ....wiadomo


Nie znam. Testuję w tym roku różne trawy, powiem na drugi rok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 07:30, 13 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Gardenarium napisał(a)

Pani Danusiu, proszę podpowiedzieć...jaka to odmiana hortensji, czy przeżyłyby w strefia 5b zmierzającej czasem w stronę 4 .
Aha i te derenie z biało-zielonymi listkami ... mam podobne, ale u mnie to ogromne krzaczory rosną, mimo wiosennego porządnego cięcia...więc zakładam, że te w Pani realizacji są jakąś mniejszą odmianą?


Hortensja Limelight - strefa 5A.

Dereń biały Ivory Halo - jest mniejszy o połowę, ale można ścinać każdy dereń biały wczesną wiosną nawet po ziemi. Nie będą wielkie wtedy, a wydadzą masę młodych kolorowych gałązek.

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=2&roslina=577&nazwy=1



Dziękuję za informację . Derenia sobie sprawię, hortensja niestety w moim ogrodzie nie ma szans. Mam parę typów w z tej stronki

http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-roslin/krzewy-lisciaste/?lang=pl&letter=H
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies