Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

justi 21:39, 12 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
grembosia napisał(a)



Pozdrawiam cieplutko, cieszę,że się podobają. mnie nie bardzo, w tym sezonie Anabelka przebarwiła się bardzo intesywnie, średnio mi się to podoba.
Teraz będzie już brązowieć...u mnie jeszcze jest w różu.

Pokażcie mi palcem gdzie ona jest ?

]


Ja też mam wątpliwości czy to Anabelka. Może pomylili etykietki w szkółce? Nawet nie wygooglałam takiej różowej anabelki.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
grembosia 21:57, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Nie sądzę by się pomylili, bo kupowałam od właściciela szkółki i z nim przeprowadzałam rozmowę jakie by mi hortensje doradził. Zaproponował dwie: Anabelkę i Limkę i właśnie je kupiłam. Miały też etykiety z takimi właśnie nazwami. Nie chę się upierać, może gdzieś zaszła pomyłka, ale w zeszłym roku o tej porze była lekko różowa (niestety nie mam zdjęć). Teraz Anabelka wygląda tak:
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
justi 22:00, 12 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Może to jakaś nowa odmiana Anabelki. Nie wiem , ja też się nie upieram bo sie nie znam tak jak fachowcy. Zmyliły mnie stożkowe kwiaty no i ten kolor biało czerwony. Co by nie było to bardzo ładne
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
grembosia 22:13, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Mnie się średnio podoba, to taki brudny bordo- ciemny, w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciu. Muszę to miejsce rozjaśnić, kupiłam już do podsadzenia małe żółto- różowe trawki i na razie je przymierzam.
Szmaty już w tym miejscu nie ma!
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 22:15, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam różę "Rosarium Uetersen", delikatną New Dawn, chociaż dość łatwo spadają jej płatki, pięknie pachnącą Louise Odier, oraz mniej znane Billet Doux, Giardina.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 22:18, 12 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Wszystkie hortensje bukietowe te przebarwiające się jesienią maja taki brudny róż. Tylko na zdjęciach są takie jaskrawe. A może jakieś jasne hosty np Fire & Ice? Taką plamę można by zrobić wkoło, albo po kilka, w lini prostej przy obrzeżu z jednej i z drugiej strony hortensji.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
grembosia 22:34, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Z hostami nie da rady, za duże słońce. Mam je w kilku miejscach w tej części ogrodu, ale słońce wypaliło liście. Trzymam je tylko po to, by je na wiosnę przenieść do części frontowej ogrodu, tam będą miały cień. Hortensja chyba nie da rady ich zacieniować, nie jest taka szczelna.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 23:40, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Gardenarium napisał(a)
Polecam różę "Rosarium Uetersen", delikatną New Dawn, chociaż dość łatwo spadają jej płatki, pięknie pachnącą Louise Odier, oraz mniej znane Billet Doux, Giardina.


Danusiu, aż mi dech zaparło. Twoje propozycje to prawdziwa rewelacja! Wszystkie róże są pękne, ale najbardziej skłaniam się ku Giardinie, są rzeczywiście takie nostalgiczne, właśnie czegoś takiego szukałam. Myślę, że z powojnikiem "Paul Farges" będą stanowiły niezwykły duet. Mój plan, by posadzić na przemian clematisy i róże chyba przesadzony. Myślę, że albo puścić je środkiem po obu stronach, a przed nimi i za nimi clematisy albo z przodu i z tyłu, a w środku clematisy.
Doradź mi proszę.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 23:45, 12 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
To chyba super zestaw
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
monitka 07:55, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Grembosiu mi ta hortensja wygląda zdecydowanie na pinky winky. Annabelka różowa ma tak jak biała kuliste kwiatostany i wyglada całkiem inaczej.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies