Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Gardenarium 19:47, 19 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem czy się przyjmą, wszystko zależy od bryły korzeniowej. Ja bym nie przycinała teraz. Dopiero wiosną.

Brak zdjęc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ferra 13:38, 27 sie 2021

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Dziekuje Pani Danusiu. A wie Pani jaka system korzeniowy laurowisnie maja? Gleboki, czy moze duzo malych korzoneczkow jak bukszpan.

Dodaje zdjecie, ktore wczesniej zaginelo w przestrzeni internetu...

Gardenarium 20:25, 27 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdyby to był mój żywopłot, nie ryzykowałabym z przesadzaniem. Jest piękny a jego piękność zmarnuje się. Korzenie już dawno się poprzeplatały więc jak będziesz wykopywać to poucinasz dużo.

Albo jak wykopiesz i wsadzisz, musisz do połowy ściąć, będzie bardzo brzydko, zmarnujesz go po prostu. Szkoda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
FloraGaszcz 21:49, 09 wrz 2021


Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 4
Witajcie! Mam pytanie, do kiedy moge wysadzić byliny na rabaty. Rabaty zakładane w tym roku i wysiałam na nich kwiaty jednoroczne. Potem 3 lipca (dosyć późno) wysiałam jeżówki, złocień właściwy, ostróżki, firletkę chalcedońską do doniczek. Potem były pikowane i teraz wyglądają tak jak na zdjęciu. Czy moge poczekać aż te jednoroczne przekwitną i dopiero sadzić byliny czy to będzie za późno i się nie przyjmą? Wolałabym uniknąć dołowania tych doniczek na zimę... A może wstawić je do domu a dopiero wiosną na rabaty? Co robić?
FloraGaszcz 21:51, 09 wrz 2021


Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 4
Gardenarium 21:53, 09 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
FloraGaszcz napisał(a)
Witajcie! Mam pytanie, do kiedy moge wysadzić byliny na rabaty. Rabaty zakładane w tym roku i wysiałam na nich kwiaty jednoroczne. Potem 3 lipca (dosyć późno) wysiałam jeżówki, złocień właściwy, ostróżki, firletkę chalcedońską do doniczek. Potem były pikowane i teraz wyglądają tak jak na zdjęciu. Czy moge poczekać aż te jednoroczne przekwitną i dopiero sadzić byliny czy to będzie za późno i się nie przyjmą? Wolałabym uniknąć dołowania tych doniczek na zimę... A może wstawić je do domu a dopiero wiosną na rabaty? Co robić?


Sadzić dopóki ziemia nie jest zmarznięta, ale tak w ogóle to wszystko zależy od pogody. Gdy przyjdą przymrozki i mróz lekki w dzień to już nie sadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
FloraGaszcz 22:11, 09 wrz 2021


Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 4
Dziękuję
daredevil 07:20, 10 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
ferra napisał(a)
Zastanawiam sie na przesadzeniem zywoplotu z laurowisni. Chce zlikwidowac ten kawalek trawniczka widoczny na fotkach i przesunac w to miejsce laurowisnie. Taki pasek trawnika jest i tudny do koszenia i do podlewania. (Teraz zrobilabym to inaczej - glupota poczatkujacego ogrodnika).

Rosna teraz za blisko plotu, wiec tym samym zyskaja wiecej miejsca. Krzewy rosna u mnie ok 4 lat, sa duze. Wyzsze niz 1,80 m.

Jak sie do tego zabrac? Przyciac je najpierw? Przyciac potem? Czy wrzesien to dobry czas? Jaki maja one system korzeniowy?
Czy jest jakas szansa, ze sie przyjma? Czy nie warto ryzykowac?

Dziekuje za podpowiedzi!


Ja bym nie ryzykowała... piękny masz ten żywopłot!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
ferra 11:18, 26 wrz 2021

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Ostatnio sprzatalam pod tym zywoplotem i pienki sa naprawde grube! Dziekuje za pochwaly, faktycznie ladnie rosna te laurowisnie. Zostaja, nie tykam ich… szkoda zmarnowac! Wpadlam na inny pomysl, zeby zlikwidowac te paski trawnika i wsadzic jakies rosliny przed te laurowisnie. Szukam narazie pomyslu co by to moglo byc.
daredevil 09:30, 04 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dobry pomysł Runianka japońska? Bluszcz? Coś niskiego, okrywowego? powodzenia
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies