Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Iwk4 11:50, 10 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonko rolki to eksperyment nie da rady z nimi przesadzić bo rozmiękły i właściwie się rozłożyły wiec nie polecam.Co do tych fotek które u mnie linkowałaś to są Limki i Wanilki zrobiłam w skrzynkach w zeszłym roku jesienią przesadziłam na działkę i odchorowały przesadzanie.Poniżej są zdjecia rocznej Anabelki sadzonkowałam bezpośrednio do ziemi i tu jest większy procent ukorzenienia sie sadzonek zawsze tak robiłam i z innymi roślinami perukowiec,tawuła,pecherznica,dereń,wajgela i wiele innych.Jak już się tak rozpisałam to napiszę jeszcze że najlepszy miesiąc na robienie sadzonek z patyków to listopad Uff sorki że tyle musisz czytac:Widziałaś mojego kwiatucha wyżej fotka może wiesz co mu dolega?

Mireczko, dzięki za taką ilość informacji. A ja już wici po rodzinie puściłam, ze zbieram rolki papieru
Najpierw widziałam w angielskich pismach, potem dziewczyny odradziły, bo te rolki przemakają. Jak u ciebie zobaczyłam wsadzone w ziemię, pomyślałam, ze to dobry pomysł, jak ziemia jest z jednej i drugiej strony. A ty mi piszesz, że eksperyment nieudany. Czyli chcąc rozmnażać hortensje, najlepiej wsadzić je do ziemi w ogrodzie?
Tym razem do listopada czekać nie będę, spróbuję wiosną, jakbym od kogo dostała patyki hortensji, bo na nich mi zależy. I mam w ogrodzie jedną anabell, popróbuję rozmnożyć też przez odkłady. Dzięki za informacje.

Co do twojej roślinki - nie mam pojęcia. czasem tak u mnie się robi, jak się sparzą od gorącego grzejnika, tzn. gdy stoją na parapecie pod którym jest grzejnik. Ostatnio mi padł kroton po miesiącu, jak kupiłam go w Obi.
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 12:11, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko z Anabelek najwięcej mam sadzonek i z nich najlepiej się udaje inne pól na pól.Co do mojego kwiatka to może masz rację że ma za ciepło stoi przy grzejniku latem tak nie ma na nowych lisciach
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:16, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tess napisał(a)
Mireczko, wysiałam tylko stipę i hakone. Stipa wyszła, hakone odmawia współpracy
Nie zamierzam wiele więcej siać - tylko zdobyczną białą jeżówkę i trawy, ale to posieję chyba do gruntu dopiero.
A na parapet jedynie aksamitki(!) na przedpłocie nad Rozlewiskiem, co by tradycji stało się zadość
Mam niebieskie rozwary kosmos siarkowy jeżówkę żółtą od Hani moze chcesz nasionka.Jak będę w domu to napiszę na pv.co jeszcze mam moze coś wybierzesz Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 12:19, 10 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirko, dzięki

Mam jeszcze pytanie: Jak rozmnożyć jeżówki i jak się zbiera nasionka? Ma może ktoś troszkę nasionek zbędnych ?
____________________
Ogródek Iwony II
bogumila 12:20, 10 lut 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Jaki porządeczek w wysiewach...aż miło popatrzeć.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 12:23, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bogumila_bienko napisał(a)
Jaki porządeczek w wysiewach...aż miło popatrzeć.Pozdrawiam.
Bogusiu dzięki zobaczymy co wzejdzie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:24, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Mirko, dzięki

Mam jeszcze pytanie: Jak rozmnożyć jeżówki i jak się zbiera nasionka? Ma może ktoś troszkę nasionek zbędnych ?
Napiszę wieczorkiem muszę ciut popracować bo mnie w końcu zwolnią hihi
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 13:40, 10 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12164
Mirka napisał(a)
Mam niebieskie rozwary kosmos siarkowy jeżówkę żółtą od Hani moze chcesz nasionka.Jak będę w domu to napiszę na pv.co jeszcze mam moze coś wybierzesz Miłego dnia

Kosmos pomarańczowy?
Dzięki za propozycję, poczekam na priv
Miłego
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Anabell 16:31, 10 lut 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirko Iwonko w ubiegłym roku sadziłam do rolek papierowych, wcale nie głupi pomysł. Polecała Karol
Dobre to jest dla roślin co wytwarzają dużo korzeni, wówczas mimo rozpuszczenia się papieru, korzenie trzymają bryłę.
Rozsada
zajmuje mniej miejsca na parapetach. a sadzi się całą bryłę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 20:29, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Anabell napisał(a)
Mirko Iwonko w ubiegłym roku sadziłam do rolek papierowych, wcale nie głupi pomysł. Polecała Karol
Dobre to jest dla roślin co wytwarzają dużo korzeni, wówczas mimo rozpuszczenia się papieru, korzenie trzymają bryłę.
Rozsada
zajmuje mniej miejsca na parapetach. a sadzi się całą bryłę.
To prawda Haniu co napisałaś ale ja już nie bawię się z rolkami oczywiście zbieram i do kompostu rzucam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies