Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona odskocznia

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona odskocznia

Hogata 22:13, 05 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Mój drugi pas przy wieździe, który się ciągnie od bramy do domu
Nie mam zapisanych nazw roślin które sadziła, bo wtedy jeszcze nie było mi to potrzebne. Ładne to kupowałam i sadziłam.
Jest tu 5 rodzajów roślin sadzonych na przemian i 3 razy sie powtarzają. Zaczyna się od: kula żywotnik zachodni (tylko nie wiem jaki), później jałowiec Blue Star, jakiś cyprysik taki niski jak poduszka, berberys taki w ciapki i na końcu choina kanadyjska. Wszystko jest przykryte agrowłókniną (wiem, że do wywalenia) ale to dopiero jak bedę miała pomysł jak to przerobić. Chciałabym ten pas trochę rozjaśnić i dosadzić coś miedzy te nasadzenia co juz są. Chociaż nic nie wiadomo, może do calkowitej zmiany


Mój berberys


Teraz jak zamieszczam te zdjęcia to sobie przypominam, jak sadziliśmy z M te roślinki. Jaka byłam szczęśliwa roślinki posadzone, kora rozsypana, a wieczorem przyszła burza korę wywiało. Ulewa była taka że rzeczka płynęła mi pod oknem i co wiatr nie wywiał to woda zabrała. Teraz mam korę przysypaną szyszkami. Pięknie wygladaja świeże szyszeczki, zbieralam je u siebie pod pracą. Teraz są juz stare, bo w tamtym roku nie dałam rady się schylać za duży brzuch miałam.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 22:20, 05 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witam ana_art o RH to sobie poczytam na pewno lektura na zimę akurat.
Rench winobluszcza mam posadzonego na słupie (zreszta same bociany mi go przyniosły i sam wyrósł) i na siatce w miejscach gdzie za bardzo dziury są. Jak była sama siatka i iglaki były małe to wszystko było widać, a siasiadka trochę ciekawska za bardzo
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Margoth 22:47, 05 paź 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Hogato, ja bym widziała wzdłuż podjazdu jakieś piękne kolumnowe iglaki, np. cyprysiki albo jałowce. Trochę by "podniosły" tę zbyt płaską dużą powierzchnię.
____________________
Ogród Margoth
elf 23:22, 05 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Margoth napisał(a)
Hogato, ja bym widziała wzdłuż podjazdu jakieś piękne kolumnowe iglaki, np. cyprysiki albo jałowce. Trochę by "podniosły" tę zbyt płaską dużą powierzchnię.



wiesz że też tak pomyślalam, żeby drogę dla samochodów oddzielić jakąs ścianą - zieloną oczywiście. Poza tym przestrzeń śliczna i wielka - masz ogromne pole do popisu, zwłaszcza na rabatki pod domem.

ps a starsza pociecha znowu się zakradła
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:25, 05 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Ostatnio widziałam ładne szmaragdy ciemnozielone i jakieś nowe takie zółtawe - tak na przemian ładnie by wyglądały
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Hogata 22:12, 06 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
elf napisał(a)

Hogato, ja bym widziała wzdłuż podjazdu jakieś piękne kolumnowe iglaki, np. cyprysiki albo jałowce. Trochę by "podniosły" tę zbyt płaską dużą powierzchnię.



wiesz że też tak pomyślalam, żeby drogę dla samochodów oddzielić jakąs ścianą - zieloną oczywiście. Poza tym przestrzeń śliczna i wielka - masz ogromne pole do popisu, zwłaszcza na rabatki pod domem.

ps a starsza pociecha znowu się zakradła


Nawet mi sie ten pomysł podoba z czymś większym, ale jak by zamiast iglaków dać szczepiona wiśnię, u kogoś w wątku widziałam taki wjazd i szpaler wisienek posadzonych fajnie to wyglądało. Dzięki za pomysły.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Sebek 22:17, 06 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Widać że powierzchnię do ogarnięcia masz dużą, ale dobrze Ci idzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Hogata 22:31, 06 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witam.
Nie no sam asystent Szefowej do mnie zaglądnął!
Dopiero w tym roku zaczęłam zmiany ogrodowe "przez" Ogrodowisko. Bo wcześniej też bardzo lubiłam ogród tylko popełniałam ten sam błąd co większość: kupowanie co się spodoba i misz masz
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 22:43, 06 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Marzy mi się wrzosowisko jak w Ogrodzie z lustrem. Próbowalam troche podpatrzeć i stworzyć własne. W marzeniach wygladało trochę lepiej, no ale może na drugi rok jak roślinki podrosna to może wypieknieje.
Ta brązowa trawka (turzyca włoścista) to mi sie podoba najbardziej. Moja mam jak ja zobaczyła to się zapytała po co uschnietą trawe kupuję.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 20:56, 07 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Pokaże dalej co mam w ogrodzie. Studnia zrobiona przez mojego M. Rośnie za nia bez, uwielbiam jego zapach. A przed studnia posadzona jest tymczasowo Katalpa i to nie jedna, a dwie (tej drugiej nie widać na zdjęciu). Jeszcze nie wiem gdzie zostaną posadzone. Jak je kupowałam to miałam pomysł na nie, a w rzeczywistości wyszło inaczej i teraz nie wiem co z nimi zrobić.


Moja chtyzantema z aksamitkami


____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies