Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

AgnieszkaW 13:59, 14 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ależ pięknie Irenko. Ten winobluszcz na murze zachwyca, ale reszta też. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Bogdzia 14:02, 14 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Irenko a hakone to w tym roku sadziłas czy juz przeżyło u Ciebie zimę. Pytam bo moje wymarzło i znów posadziłam ale tylko jedną doniczkę będe próbowac jak przetrzyma kupię więcej.Kolorów Ci nie brakuje tak jak i mnie . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 14:10, 14 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ewa004 napisał(a)
Irenko pozdrawiam
Jeśli chodzi o trawki to nie rób sobie teraz kłopotu .
Musze zlikwidować do wiosny całą rabatę bo szykuje mi się rozbiórka gospodarczego ,nie ma teraz gdzie sadzić ,ale obiecuję ,że przypomnę się na wiosnę


Ewa, nie ma problemu, tylko przypomnij, mnie już skleroza chwyta

winobluszcz i owoce, potem nic dziwnego, że wszędzie siewki

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:14, 14 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


I ja piszę się na instrukcję cięcia limek.


to piszę i u siebie
tniemy wiosną, ja cięłam w kwietniu, te długie i mocne, grube pędy ścinałam tylko trochę, tak około 10-20 cm i z nich zrobiłam sadzonki, pozostałe, wiotkie i cienkie przycięłam bardzo nisko, czyli mocno, słabiutkie w ogóle wycięłam i tak ruszyły grube pędy, w tym roku mimo deszczu i suszy nie zmieniły położenia, cały czas na sztorc
Uzyskały ciekawy pokrój wachlarza, więc skoro się sprawdziło, za rok robię tak samo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:17, 14 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)
Irenko a hakone to w tym roku sadziłas czy juz przeżyło u Ciebie zimę. Pytam bo moje wymarzło i znów posadziłam ale tylko jedną doniczkę będe próbowac jak przetrzyma kupię więcej.Kolorów Ci nie brakuje tak jak i mnie . Pozdrówka.


Bożenko, te wielkie kępy są już drugi sezon, doskonale poradziły sobie zimą, mimo, że rosną w najchłodniejszym miejscu, tu najpóźniej wszystko rusza; nowe dosadzałam w tym roku i liczę na podobny wzrost; uważam, ze u ciebie też się przyjmą i przetrwają, warto, bo są wyjątkowe;
z moich obserwacji, tam gdzie półcień i wilgotno, rosną szybciej
tak, kolorów mnóstwo, ale w sobotę zostały po sesji wycięte hosty, nie wszystkie, bo nie dałam radę, niestety już są obślizłe...brr
pozdrawiam ciepło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:24, 14 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgnieszkaW napisał(a)
Ależ pięknie Irenko. Ten winobluszcz na murze zachwyca, ale reszta też. Pozdrawiam


Agnieszko bardzo dziękuję, fajnie, że aura nas rozpieszcza

róża Novalis i miłorząb Mariken


śliczna trawa, u mnie 2 sezon, ale nie rozszyfrowałyśmy z Finką, co to jest


rozplenica Moudry już żółknie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:44, 14 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kitek81
Kasiu, jak miło to słyszeć, teraz wszędzie tak kolorowo; wypuściłam się na wycieczkę i podziwiałam lasy liściaste i nie tylko, bombowo

a ja sobie taki kapelusz machnęłam, coby do palucha pasował


Bożenko, bardzo polecam te rozplenicy Bunny Little


an_tre, Aniu, boski ten twój Red baron, chyba na nowo się skuszę ściskam

Bogda, ja do roboty chętna, niech no tylko palec już będzie ok

Gierczusiu, miałam jeden dzień, kiedy nie bolała a mam jeszcze werbeny od Sebcia, może jednak zakwitną, pogoda im sprzyja

Ula, wielkie dzięki dzięki O., mój ogród wygląda lepiej, ale jeszcze sporo przede mną mam nadzieję, ze zdrowie ok i ruszasz z cebulami

Aniu monte, a ja moich nie wąchałam, mus się poprawić on od dołu się przebarwia, powoli ku górze

Aniu asc, w jednym miejscu i u mnie mróz strącił winobluszcz, w cieplejszych jest; sympatycy ci dziękują i machają czytałam im a na ambrowca zawsze znajdziesz miejsce, on nie rośnie dużo w szerz Aniu, cieszę się, ze zaglądasz na FB

Rench, Reniu, myślę identycznie będzie dobrze, szkoda, ze tak wolno goście cudowni, fajnie sie bawimy

Kindzia, Kasiu, jeszcze nie wysyłałam, ale rozchodnik wciąż kwitnie, jak by co wyślę i dzięki za wszystkie pochwały

Krysiu, twoja też się wybarwi, moja jest na słonecznym stanowisku


Mira, u nas tak do 20 m, w szerz około 1-2, zależy od warunków

Kasiek, ale cudny avatar!! ściskam również, i cieszę się ta cudną jesienią

Lena, ubiegłoroczny, ale dzięki Marzence wiesz i cieszę się, ze Marzenka się zdecydowała, w końcu lubi liściaste

Dasiu dziękuje i pozdrawiam

Gabrysiu też się cieszę jesienią, juz jakoś chyba 2 lata, jak nas wita taka jesień, jednak klimat sie zmienia, pozdrawiam

Gosiu, cieszę się teraz warto robić wypady w okolice, tam dopiero jest szaleństwo!

Dajano i ja pozdrawiam dzieki

Pszczółko, bo może złapał ciut mrozu, a może inna odmiana, ale i tak piękny; jako ochronione, to super, ściskam

jotka, Jolu, takim jeszcze się nie opatulamy, popatrzymy póki co, ściskam, trzymaj się


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kondzio 18:10, 14 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
piękna odsłona jesiennego ogrodu hi hi hi widzę paluch oj Irenko Irenko
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
malgorzata_s... 18:18, 14 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Irenko a gdzie Ty tego wojaka sztywniaka dopadłaś? Kolory bajeczne, no i pogoda fajna sprzyja wędrówkom i zdjęciom Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
an_tre 18:26, 14 paź 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
irena_milek napisał(a)

an_tre, Aniu, boski ten twój Red baron, chyba na nowo się skuszę ściskam

...długo się zastanawiałam Irenko co ci wstawić, żeby pasowało do twojego ogrodu i do ciebie
buziaczki
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies