Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 15:14, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Krys napisał(a)
Irenko ale czad ogrodowy pokazujesz nie mogę sie napatrzec


Dziękuję, cieszę się nim ale i u ciebie byłam i się zachwycałam twoim buszem, masz co podziwiać Krysiu
te wam pokazuję do znudzenia bo do dalszych nie docieram, z reguły rano przed pracą focę w szybkim tempie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:15, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ewa004 napisał(a)
Irenko a jaka odmianę żurawki mi wysłałaś ?


Ewa Creme Brulee

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:23, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
grembosia napisał(a)
Irenko, jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego ogrodu. Uwielbiam te zakątki i świetnie dobrane detale. Ciągle na nowo odkrywam Twój raj na ziemi. Podziwiam pracowitośc, skąd czerpiesz tyle energii?

Pozdrawiam cieplutko


Grembosiu, jak miło to słyszeć, zważywszy na to, jak u ciebie wszystko piękne i zgrane, pełna harmonia i równowaga i ja do tego dążę czasami rano coś z doskoku zrobię, a tak zostaje mi 1 dzień w tygodniu i jakoś oboje to obrabiamy, gdyby było więcej czasu, miałabym idealnie, ale cóż..cieszę się, że w ogóle mam ogród i możliwość relaksu, to najlepsza terapia na trudności dzisiejszego życia
pozdrówka
co rano podziwiam kwiaty przy domu, niby już zapowiedziałam, ze nie bawię się w jednoroczne, ale jak na nie patrzę, a raczej oboje...chyba nie wytrwam w tym postanowieniu
w lewo, w prawo

róża kaskadowa Super Dorothy, patrzcie jakie ma rurki płatkowe, nietypowe

i kupiłam miniaturkę, wsadzę do gruntu, może da radę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:32, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiek napisał(a)
Piekne masz te zakatki Tak sie zastanawiam...gdzie bedziesz przesadzac rh jak sie rozrosna Ja sie dzisiaj dorwalam do swoich, przesadzalam tak ze az w krzyzu cos walnelo...( mi, nie rh) Ciekawe co ja z nimi zrobie za kilka lat....
Pozdrawiam Irenko


Kasia nie strasz...nie będę jeśli z prawej wyjdą na ścieżkę, będę ciąć, w środku mogą się wymieszać, na lewo mają miejsce, mogą rosnąća pod murem pełny luz mają, więc nie martwię się, chyba o ciebie, co ci walnęło, jak się czujesz? z kręgosłupem żartów nie ma i po co przesadzałaś, zmieniasz coś?

Gert Star i Vanilka...oj pąsowieje

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:38, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
popcarol napisał(a)
Irenko, ale cudne ptaszory! gdzies w necie sie takie kupuje, czy u Was we Wrcku?
Rabata z hakne i ML - moja ulubina. Jaki łan werbeny! suuper! Cuda same u Ciebie
pozdrawiam!!


Niedaleko facet ma sklep z antykami i pierdołami i tam wyhaczyłam, ale się targowałam, ale bardzo je lubię, mocne są
cuda są różne, jak bym opowiadał..hym, lepiej nie
ostatnio dzięcioły hałasują, pukają w drzewa aż harmider przy ogólnej niedzielnej ciszy
cięłam klony i śliwy na pniu

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:40, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
ML w swojej delikatności zachwyciły mnie na Twojej rabacie


Marzenko, ja bardzo lubię je za kształt i kolor; na rabacie pod metasekwoją są też 2 z 3 rozplenicami, świecą
wiem, ze będę chciała ich więcej u siebie..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:45, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Irenko, byłam rano...zaczęłam od kawowej ławeczki, a potem mnie zakupy i inne sprawy opanowały, więc dopiero teraz kończę spacer. Przyznaję że czytam Twoje opisy do fotek bo ciągle coś wpada w myśl. Nie wiedziałam że limki pachnąha,ha
a buki tricolor nie posadziłaś zbyt blisko muru-jaki masz pogląd do ich prowadzenia?


i co powąchałaś swoje?
nie, jest nawet zgodnie z przepisami nie chcę utrudniać życia sąsiadom, szkoda, że nie ma wzajemności...
na razie ukradkiem przed 2 ogrodnikiem przycięłam czubki, wg mnie wtedy lepiej się zagęszczają, potem pomyślę..
patrzyłam na refleksy, na zdjęciu mi nie wyszło, a takie bajeczne to było...
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:47, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
JulkAd napisał(a)


Przez ten wpis o pachnących Limkach, poszłam dzisiaj swoje powąchać


Pachną?
idą powoli kotki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:48, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)



jak mi się to miejsce podobaaaaaaaaaaaaaaaaa


Przyznam nieskromnie, że mnie też
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:54, 14 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)
Hortki, rodki... giganty... i gigantyczna praca .. zmiany widać.. nie ten ogród....

I powiedz mi co ci najlepiej rośnie pod "choinkami" i wygląda ładnie.... koleżanka prosiła o pomoc.. i... ja sie na tym nei znam.. wiec pomyślałam o tobie, bo masz trawki np posadzone.. jakie?


Dzięki Aniu, czasami, jak się nie potkniesz, stoisz w miejscu

mnóstwo roślin testowałam przez lata pod sosnami i świerkami i taki wniosek; hosty bez żadnego problemu, nawet, jak nie podlejesz, stale sobie radzą; fiołki, te białe z fioletowym środkiem o dużych liściach podobnych do kopytnika, rosną i okrywają, nic ich nie wykończy; brunera wyśmienicie sobie radzi, ma mocny system korzeniowy, sadzonkę z czerwca już nie mogę wyciągnąć...
powojniki już od 4 alt i też sobie radzą, ale to te zwykłe fioletowe chyba Warszawska Nike i oczywiście rozchodniki, to mogę z czystym sumieniem polecić; można dac trawkę carex elata Aurea, ale jej czasami trzeba przylać..
u mnie tu pod drzewami ketmia, tamaryszek i jaśminowce zbiły tę ziemię, a jednak ketmia radzi sobie doskonale, chyba przez ten półcień, więc też jest to pomysł, zwłaszcza, ze można ją przyciąć wg uznania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies