Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozpoznawanie bylin

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie bylin

kaisog1 23:07, 16 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Marcin tu wszyscy są na "TY"
A to z pewnością jest ubiorek? Kwitnie na biało ?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Marcin89 23:15, 16 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2619
Gosiu na pewno. Sam go kupowałem i sadziłem, miał etykietę. To odmiana 'Findel' opisywana jako biało kwitnąca. Najbardziej mnie zdziwiło jak jego białe kwiaty były zaróżowione.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
kaisog1 23:21, 16 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A przycinałeś go po kwitnieniu? Bo, żeby miał zwarta formę to się przycina.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Marcin89 23:23, 16 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2619
No nie przycinałem. Ale spójrz jakie maleństwo. Sadzony w maju zeszłego roku. Dałem mu czas na aklimatyzację i wzrost .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
monteverde 00:18, 17 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gosiu ten Findel to taka fajna odmiana trudno ją dostać to niewielka, zimozielona krzewinka, dzięki wielu zaletom może być stosowana w uprawie na różne sposoby. Dorasta tylko do około 30 cm wysokości, kształt przybiera nieco kopulasty, rozpłaszcza się na podłożu niczym duży, zielony beret. Uroku zdecydowanie nabiera pod koniec kwietnia, kiedy to pokrywa się mnóstwem białych kwiatów! Kwiaty te, gęsto pokrywające gałązki kwitną długo, czasem aż do końca maja. Jej się nie przycina do zagęszczenia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Marcin89 15:32, 17 lut 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2619
Rozpoznaje ktoś może taką roślinkę?? To chyba nawet nie jest bylina.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
hedera 17:29, 17 lut 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 4
Witam,
Spotkałam się z fotografią pięknej kompozycji, rozpoznaję większość gatunków, poza rośliną, która najbardziej mi się podoba - chciałabym ją posadzić, ale nie mam pojęcia co to jest.
Od kilku dni przeszukuję internet pod kątem podobieństwa kwiatów, liści, pnącza, byliny, ale niczego podobnego nie znajduję.



--> fotografia - chodzi o zwisające pędy o ciemnych sercowatych liściach z różowymi kwiatami. Liście przypominają mi tunbergię, a kwiaty lobelię. Zdjęcie w książce nie jest na tyle wyraźne by przyjrzeć się dokładnie. Pomyślałam, że może to dwa różne gatunki owinięte wokół siebie, ale różowe kwiaty znajdują się tylko przy tych pędach i przy żadnych innych (choć jest ich tam sporo) - wygląda więc na jedną roślinę.
Może ktoś z forum rozpozna co to takiego?
Fotografia jest zdjęciem niewielkiego zdjęcia z książki, więc ostrzejsza nie będzie, ale może czyjeś wprawne oko da radę.

Mam nadzieję, że doczekam się podpowiedzi


Marcin89, mnie to trochę przypomina Karpobrot jadalny (Carpobrotus edulis), ale tutaj liście wyglądają na dużo węższe.



pozdrawiam
Gardenarium 18:08, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Może to zwykły powój wilec po prostu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:12, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin89 napisał(a)
Rozpoznaje ktoś może taką roślinkę?? To chyba nawet nie jest bylina.



To przypołudnik Delosperma cooperi , u nas raczej nie zimuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hedera 18:23, 17 lut 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Mam prośbę o nie wklejanie zdjęć z internetu nie swojego autorstwa.

Może to zwykły powój wilec po prostu?


Przepraszam, że posługuję się nieswoją fotografią jednak tylko w ten sposób mogłam pokazać czego szukam - foto nie pochodzi z internetu, po prostu pstryknęłam zdjęcie fotografii z książki i zgrałam na dysk.

Również brałam pod uwagę wilec, ale tu liście nie są aż tak wąskie i strzałkowate, a kwiaty również zupełnie inne (przynajmniej ja takiego powoju nie spotkałam) :-/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies