Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku u AnyZadory

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku u AnyZadory

AniaZet 13:15, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18
65 m.kw mojego raju to mini ogródek przy mieszkaniu, w kaształcie półokręgu. Ogród "wije się" wokół mieszkania, ze wschodu po zachód.
Pierwsze nasadzenia wykonałam latem 2011 roku, w sierpniu tego roku ukończyłam, to co wcześniej zaplanowałam posadzić. Wiosną przyszłego roku zostanie dobudowana pergola na tarasie z zadaszeniem z materiału brezentowego i będę mogła skupić się na szczegółach, czyli dosadzę czosnki ozdobne, clematisy i inne byliny kwitnące, powieszę lustra w pewnych miejscach i kwiaty w doniczkach na pergoli....Tak dobieram rośliny, by ogród utrzymac w kolorze różu, bieli i fioletu.
Z założenia chciałam stworzyć sobie i mojej rodzinie przytulne miejsce do wypoczynku, gdzie wspólnie będziemy jadać posiłki i cieszyć się sobą w pięknym pachnącycm otoczeniu. Marzyłam o miejscu, w którym można odetchnąć, nabrać sił i energii, porozmyślać, poczytać, porozmawiać....na chwilę się zatrzymać A jednocześnie zależało mi, by ten "kawałek zielonego" za oknem stanowił także przedłużenie naszego salonu i kuchni.
Ogród podzieliłam na dwie części , które rozdziela taras. Część lewa, wsch-pd - widok z kuchni jest utrzymana bardziej w klimacie wiejskim, natomiast część prawa - widok z salonu/jadalni w klimacie zen, z trawami ozdobnymi, granitowym słupem- ciurkadełkiem i ławeczką naprzeciw.
Na tarasie posadziłam rośliny w donicach wykonanych z włókna szklanego w kolorze grafitowym, kolorystycznie pasują do kamiennej części elewacji oraz do naszego kota Muńka- persa starego typu, który doskonale się tu czuje
Ogród nie ma w zasadzie stylu i chyba nigdy nie chciałam by można go było zdefiniować, zaszufladkować. Chciałam, żeby był przede wszystkim mój, trochę romantyczny, a przede wszystkim przytulny. W takiej wersji mini chyba łatwiej to osiągnąć...
W zeszłym roku zbudowaliśmy karmnik dla ptaków. I tak, jak w lecie mamy tu mnóstwo pszczół, które przylatują do kwitnącej lawendy czy motyli przylatujacych do budlei, tak w zimie mamy tu wiele ptaków, których mam nadzieję z roku na rok będzie coraz więcej...
Borykam się jednak z kilkoma problemami, z którymi chciałabym się podzielić i prosić o rady bardziej ode mnie doświadczonych forumowiczów. Nasz ogródek tworzyłam intuicyjnie z wiarą, że się uda, ciągle dowiaduję sie czegoś nowego, nieustannie się uczę i eksperymentuję...wszystko to bardzo cieszy










____________________
W ogródku u AnyZadory
Sebek 17:41, 05 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Jeśli ogród będzie choć w połowie tak ciekawy jak jego opis to już nie mogę się doczekać jego zdjęć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AniaZet 17:46, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18


[

____________________
W ogródku u AnyZadory
AniaZet 17:55, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18
I mam jeszcze pytanie, co oznacza ten plusik (+) przed wątkiem?
____________________
W ogródku u AnyZadory
AniaZet 20:30, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18






____________________
W ogródku u AnyZadory
AniaZet 20:35, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18

lawenda - 3 kwitnienie tego lata i na lewo ogródek ziołowy: szałwia, oregano i tymianek

wrzos latem



wrzos teraz
____________________
W ogródku u AnyZadory
AniaZet 20:40, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18






majeranek i rozmaryn
____________________
W ogródku u AnyZadory
Gardenarium 20:42, 05 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj wiadomość, masz plusik na górze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaZet 20:48, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18



oto mój pierwszy problem, juz drugie lato wiąz nam przedwcześnie traci liscie, robiłam opryski na przedziorka, na grzyby (pleśń) i to samo, obecnie jest już całkiem goły. Co robić? Co się dzieje?






____________________
W ogródku u AnyZadory
AniaZet 21:00, 05 paź 2012


Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 18





maciejka w donicy


Muniek uwielbia pić wodę z fontanny
____________________
W ogródku u AnyZadory
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies