Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek mleczajki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek mleczajki

mleczajka 10:41, 09 paź 2012

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Kochani, witam się z Wami i od razu proszę o rady Bo ja zielona jestem. A wygląda to tak. Mieszkamy tu od sierpnia, po całości wysialiśmy trawę na wiosnę. Właśnie skończyli nam robić ogrodzenie i kostkę. Chciałabym posadzić co nieco w przedogródku chociaż, bo na resztę funduszy brak (działka 12ar). Ale czy nie jest za późno? Może lepiej poczekać do wiosny?
Marzy mi się lawenda wzdłuż ścieżki, na rabacie pod oknem echinacea/rudbekia, rozchodnik okazały, lawenda, miskant Morning Ligt. Wzdłuż ogrodzenia szmaragdy przemieszane z krzewami takimi jak: kalina koralowa, tawuły, krzewuszki, pęcherznice, krzewy budleja...Będą to nieduże sadzonki.
A, przedogródek jest od południa.
Jak tylko fotki zrobię, to wkleję do wątku.

Rośliny, które już mam (głównie prezenty ) na razie stoją na tarasie, ale muszę już im znaleźć dobre miejsce: modrzew na pniu, 3 azalie, biała hortensja, pieris, 3 szmaragdy.

Jak Wy do widzicie?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Kindzia 10:53, 09 paź 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042

Witaj
Na pewno część z tych roślin możesz jeszcze posadzić
Zaraz się mądrzejsi ode mnie wypowiedzą i będziesz dokładnie wiedziała które.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
mleczajka 11:19, 09 paź 2012

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Witaj Kindzia. No własnie na to liczę

Obiecane zdjęcia. Widzę, że te moje rabatki pod oknami jakieś mikre wyszły... Chyba muszę jakiś plan machnąć


____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Pszczelarnia 12:04, 09 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, ja bym te rośliny zadołowała. I obmyśliła plan nasadzeń przez zimę. Zrobiła dokładny plan, określiła swoje preferencje. To jest taki ogród od początku i ważne, żeby zacząć dobrze. A na wiosnę będziesz i tak dokupowała rośliny, np. hortensje x 7, azalie x 3, tuje x .......... .
A na zimę zrób sobie kompozycję w donicy/pojemniku przed domem. Taką aranżację.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mleczajka 12:08, 09 paź 2012

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Witaj Pszczelarnia.

Zadołować czyli wsadzić do gruntu z doniczką???
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Pszczelarnia 12:11, 09 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, najlepiej. I porządnie okryć. W zacisznym miejscu nie narażonym na wiatry zimowe, mroźne. A teraz maluj i rysuj sobie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nieszka 12:56, 09 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Tak będzie najlepiej. Nie sadz na siłę w tym roku.
Pomierz sobie ogród, narysuj dobry plan, określ co byś mniej więcej chciała i masz całą zimę na obmyślanie koncepcji.
A jak już narysujesz to wrzucaj na forum i będziemy razem myśleć i rozstrzygać wątpliwości

Ps. Bardzo fajne nawierzchnie
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Joaska 15:28, 09 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Pszczelarnia napisał(a)
Witaj, ja bym te rośliny zadołowała. I obmyśliła plan nasadzeń przez zimę. Zrobiła dokładny plan, określiła swoje preferencje. To jest taki ogród od początku i ważne, żeby zacząć dobrze. A na wiosnę będziesz i tak dokupowała rośliny, np. hortensje x 7, azalie x 3, tuje x .......... .
A na zimę zrób sobie kompozycję w donicy/pojemniku przed domem. Taką aranżację.

Mleczajka , Pszczelarnia dobrze radzi, rośliny zadołuj w ziemi z doniczkami i zabezpiecz przed zimą i na spokojnie ibmyśl plan rabat i rodzaj nasadzeń, żeby potemnie przesadzac po 100 razy jedena roślinkę
tym bardziej że jak się przekonasz ilośći ogrodowiskowe zobowiązują i na pewno będziesz dokupować roślinki Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 22:54, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do tych pojedynczych roślin jakie masz już, do tych oczywiście najlepszych, dokupiłabym po kilka szt, żebyś miała grupy. Bo jak za dużo pojedynczych roślinek to będzie totalny misz-masz, a jak po 3-5 szt, to już jest czym gospodarować.

Te rabatki pod domem (półksiężyce) - tam potrzebna jest jedna roślina dominująca, coś na pniu, a do tego góra 1-2 gatunki na podsadzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 00:29, 13 paź 2012

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Hej! Dzięki za gorące przyjęcie i odzew.
Tak jak radzicie, odkładam zakup nowych roślin do wiosny.

Przymierzyłam dziś modrzew i azalie na rabatce pod oknem. I jak? Nie za ciasno?

W jakiej odległości powinny być azalie od modrzewia a modrzew od ściany domu??

...szukać im innego miejsca?

____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies